Szkocja. Przewodnik Wiedza i Życie to najbardziej wizualny ze wszystkich przewodników jakie do tej pory widziałem. Hasło które możemy przeczytać na okładce:

„Ten przewodnik pokazuje to, co inne tylko opisują”

faktycznie w pełni oddaje charakter tej książki.

Co znajdziesz w przewodniku:

240 stron, miękka oprawa, krótkie opisy i bardzo duża ilość zdjęć i rysunków. 

Wprowadzenie – 42 strony (historia, geografia itp)
Zwiedzanie Szkocji:
Edynburg – 28 stron
Szkocja południowa – 14 stron
Glasgow – 16 stron
Szkocja centralna – 16 stron
Szkocja północna i wyspy – 38 stron
Informacje praktyczne – 74 strony (noclegi, gastronomia, informacje turystyczne itp.) 

Jak się sprawdza w praktyce? 

W tym przewodniku nie znajdziesz długich i wyczerpujących opisów atrakcji turystycznych, nie znajdziesz zbyt wiele ciekawostek dotyczących Szkocji, nie ma tu również długich referatów na temat historii czy kultury Szkocji. 

Znajdziesz tutaj za to dużą ilość dobrze przygotowanych rysunków pokazujących najważniejsze atrakcje, rysunki te świetnie objaśniają pewne zawiłości architektoniczne czy przyrodnicze związane ze Szkocją. 

Bardzo podoba mi się na przykład rozrysowany plan ulic Edynburga, najważniejszy fragment Royal Mile oraz sam zamek Edynburski. Po zapoznaniu się z tymi rysunkami nie będziemy mieli problemu z odnalezieniem się w Edynburgu nawet w trakcie festiwalowego szaleństwa. 

Podobnie ma się np. z mapą Skye z zaznaczonymi na niej atrakcjami turystycznymi – jeden rzut oka i już łatwiej nam się w tym wszystkim zorientować – co, gdzie się znajduje, jak tam dojechać… 

Przewodnik ten jest zdecydowanie przeznaczony dla wzrokowców, osób które lubią zobaczyć gdzie jadą zanim się tam udadzą. 

Przewodnik będzie na pewno przydatny dla osób które chcą odwiedzić Edynburg i Glasgow, plus jakieś krótkie wypady w Szkocję. Idealny dla osób które planują raczej krótki urlop w Szkocji i chcą zobaczyć najbardziej popularne i znane atrakcje Szkocji. 

 

oto kilka przykładowych stron 

tym razem posłużyłem się przewodnikiem w wersji angielskiej – jednak polski odpowiednik praktycznie niczym się od niego nie rożni

Szkocja. Przewodnik Wiedza i Życie   Szkocja. Przewodnik Wiedza i Życie   Szkocja. Przewodnik Wiedza i Życie   Szkocja. Przewodnik Wiedza i Życie   Szkocja. Przewodnik Wiedza i Życie   Szkocja. Przewodnik Wiedza i Życie   Szkocja. Przewodnik Wiedza i Życie  

 

 

Tytuł – Szkocja
Autor – Praca zbiorowa
seria – Przewodniki Wiedzy i Życia
Tytuł oryginału – Eyewitness Travel Guides – Scotland
Wydawnictwo – Hachette Polska
Wydane w Polsce – 2009
wersja e-book – NIE
Format – 130×220
Liczba stron – 240
ISBN – 978-83-7448-642-2

  

Zajrzyj również do wpisu:

Spis wszystkich przewodników po Szkocji