Czy wiedziałeś że aż tyle cmentarzy? 

Na terenie Szkocji znajdują się 763 polskie groby wojskowe rozsiane na  54 cmentarzach

Od Thurso na północy po Stranraer na południu i od Portree na wyspie Skye po Longside na wschodnim wybrzeżu…
Największym cmentarzem jest  Wellshill Cemetery w Perth gdzie znajduje się 381 mogił, na wielu cmentarzach znajdziemy zaledwie jeden, samotny grób…

Perth -0004

Perth – Wellshill Cemetery

Na tej stronie znajdziesz spis wszystkich  pochowanych na wojskowych kwaterach.
763 nazwiska  – data i miejsce urodzenia, stopień wojskowy, data śmierci i zdjęcie nagrobka
Oraz spis wszystkich cmentarzy na terenie Szkocji (na dole tego wpisu), do każdego cmentarza dodany jest link który prowadzi na stronę z dokładną mapą, spisem pochowanych tam żołnierzy i zdjęciami nagrobków.

Umiejscowienie cmentarzy znajdziesz również na mapie powyżej, klikając na czerwony znacznik pokaże się nazwa cmentarza, ilość pochowanych żołnierzy oraz link na stronę z pełnym opisem.

DSCF1192

Edynburg – Corstorphine Hill

 

Dlaczego zrobiłem tą listę?

Moim zamiarem było stworzyć stronę gdzie w łatwy sposób można by znaleźć grób naszego krewnego lub znajomego, równocześnie dla osób podróżujących czy mieszkających w Szkocji wskazać umiejscowienie cmentarzy na których znajdują się mogiły polskich żołnierzy
( na mapie powyżej można również znaleźć (niebieskie znaczniki) miejsca i opisy pomników, tablic lub innych miejsc związanych z Polakami)

Jest to chyba jedyny tego typu spis który można spotkać w sieci – są strony które gromadzą informacje o lotnikach, lub żołnierzach 1 Dywizji Pancernej – ale nie ma całościowego spisu i umiejscowienia grobów na danym terenie…

Być może znajdą się osoby które podjęły by się poszerzyć ten spis – a jest nad czym popracować –
w Anglii na 174 cmentarzach leży 1452 polskich żołnierzy, w Walii 13 cmentarzy – 71 grobów, w Irlandii Północnej 4 cmentarze – 12 grobów…
nie wspominając o Afryce, Włochach, Francji, Holandii itd, itd….

DSCF0492

grób podchorążego Osełkowskiego na cmentarzu w Montrose

W pracy  nad tą listą wspomagałem się głównie spisem na stronach Commonwealth War Graves Commission oraz na Wykazie poległych i zmarłych żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na obczyźnie (Londyn 1952)
dodałem również informacje zaczerpnięte ze strony Aircrew Remembered, a także informacje znalezione w innych źródłach.

Wielką pomocą (choć udało mi się ją kupić dość późno) okazała się książka: Polish War Graves in Scotland A testament to the past – R.M. Ostrycharz (1999) wydana w jęz angielskim. Niestety jest bardzo trudna do kupienia…

 

Spis pochowanych w Szkocji

W tabeli znajdziesz spis wszystkich 763 osób pochowanych w na terenie Szkocji, oraz link do strony cmentarza.

możesz zmienić ilość wyświetlanych nazwisk (10,25,50 lub 100) – lewy górny róg tabeli,
wpisać poszukiwane nazwisko w wyszukiwarkę – prawy górny róg tabeli,
lub przeglądać po kolei każdą stronę.

NazwiskoImięstopieńjednostkadata urodzeniamiejsce urodzeniadata śmiercicmentarz
AbramowiczHenrykst. szeregowiec10 brygada kawalerii pancernej1912.02.01Osipowicze, Minsk1942.07.25Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
AdamczykEdmundkapral10 pułk dragonów1910.11.16Stanisławice1944.04.20Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
AdamczykBolesławgrenadier1 baon grenadierów1916.03.31Niedyszyn, Piotrków1945.04.23Perth – Wellshill Cemetery
AdolfWacławkapralDywizjon 304 1903.04.12Horodenka, Stanisławów1941.11.05Perth – Wellshill Cemetery
AlbrechtJózefpodporucznik7 brygada kadrowa strzelców1905.03.18Żbików, Warszawa1941.02.37Perth – Wellshill Cemetery
AleksikArtur szeregowiec24 baon piechoty1913.12.13Pawłow, Katowice1947.02.03Perth – Wellshill Cemetery
AmbrożewiczAleksyszeregowiec1 Dyw.Panc. Ośrodek Zapatrzenia 1914.03.12Łaszcza (Łasza), Grodno 1945.06.17Perth – Wellshill Cemetery
AndruchowskiLesławst ułan szwadron motorowy 10 OR1921.01.11Drohobycz, Lwów1941.02.20Perth – Wellshill Cemetery
AndrusyszynMikołajmarynarz-1912.10.27Bolechów, Stanisławów1944.04.17Perth – Wellshill Cemetery
AniołczykJózefpodchorąży 2 baon strzelców1916.09.10Budsław, Wilno1941.06.07Perth – Wellshill Cemetery
AntochowLudwigmarynarzORP Błyskawica1920.03.10Drohobycz, Stanisławów 1944.11.13Perth – Wellshill Cemetery
ArabasJankapral-1911.03.30Małuszyn, Radom1944.06.09Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
AugustowskiCzesławkapral14 pluton kawalerii pancernej1914.11.10Główczyn, Lipno1943.02.08Perth – Wellshill Cemetery
AugustynAlfred Janst. szeregowiecOśrodek Zaopatrzenia1901.10.08Hajduki Wielkie, Katowice1945.08.19Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BabiszStanisławszeregowiec1 Dywizja Pancerna - Ośrodek Zaopatrzenia1923.01.24Nowogródek1947.06.01Wick – Cemetery
BajdanBronisławszeregowiec1 Dyw.Panc. Ośrodek Zapatrzenia1909.04.11Dojlidy, Oszmiana , Wilno1945.08.26Perth – Wellshill Cemetery
BalawenderMarianst. szeregowiec9 baon strzelców1925.04.01Stanisławów 1944.03.03Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BalickiStanisławporucznikKE Ofic1899.04.24Gródek Jagielloński, Lwów1946.07.08Sanquhar – Parish Churchyard Extension
BalińskiJerzy Antonirotmistrz7 brygada kadrowa strzelców1891.12.13Markowo1941.10.25Perth – Wellshill Cemetery
BanaszekPiotrbombardier1 dyon artylerii przeciwlotniczej 1907.04.13Warszawa1940.12.31Perth – Wellshill Cemetery
BanaśJanpodchorąży1 Dyw.Panc. 1 kompania zaopatrzenia 1917.02.17Raba Wyżna, Nowy Targ1943.12.01Perth – Wellshill Cemetery
BannyIgnacyst. szeregowiec99 Obóz Repatriacyjny1925.07.26Nowe Hajduki, Świętochłowice1946.07.17Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BarcickiJerzypodchorąży-1916 ?Warszawa1941.01.21Perth – Wellshill Cemetery
BarszczewskiLudwigpilot plutonowy2 AGS *1923.09.22 Warszawa1944.03.27Petty – Parish Churchyard
BartkowiakLeonplutonowy 21 Baon Piechoty1909.05.16 Łodzia p. Wyrzysk1947.01.04Auchinleck – Cemetery
BartnikStanisławszeregowiecKU 11918.03.12Nawsie, Jasło1940.12.04Stenhousemuir – Larbert Cemetery
BartnikWitoldpilot starszy szeregowiec2 AGS *1919.09.05Grand Rapids, Michigan, USA1943.05.05Inverness – Tomnahurich Cemetery
BazgierZbigniewszeregowiecO Zb KU11919.12.17 Nasielsk, Pułtusk1942.01.22Perth – Wellshill Cemetery
BednarekJanszeregowiecP.K.P.R. *1903.05.09Kolink, Tczew1947.04.02Perth – Wellshill Cemetery
BendigWacławmarynarz m/s “Sobieski”??1943.06.19Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
BenedygaAndrzejszeregowiecKwatera Główna 1 Dywizji Pancernej1919.05.10Maciunce, Lida1944.08.02Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BerkowiczFranciszekst. marynarz1922.05.26Bączek Górny, Jasło1945.05.19Glasgow – Cardonald Cemetery
BernatLudwigkapralP.K.P.R1919.08.10Krasna, Cieszyn1946.12.05Evanton – Kiltearn Parish Churchyard
BernatowiczFranciszekpilot porucznik8 F.T.S.*1917.03.13Chicago, USA1941.03.02Montrose – Sleepyhillock Cemetery
BećkoStanisławpilot porucznik8 F.T.S.*1915.11.04Lachowicze p. Baranowicze1941.09.06Montrose – Sleepyhillock Cemetery
BełdowskiŁucjan AndrzejpodpułkownikP.K.P.R. *1898.11.30Sosnowiec, Będzin 1947.09.11Perth – Wellshill Cemetery
BiałopietrowiczWacławstrzelec8 baon strzelców1919.05.10Macinice1944.08.02Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BieczkowskiJózefszeregowiec4 baon łączności1924.03.15Mikołów, Pszczyna 1945.04.20Perth – Wellshill Cemetery
BieleńPiotrszeregowiecOb Zb KU 11908.03.10 Niwiska p. Kolbuszowa Lwów1946.03.12Bellshill – Bothwell Park Cemetery
BieńkowskiFranciszekmajor2 Szwadron Żandarmerii1895.10.08Hołoszyńce1943.02.08Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BihlJansierżantOśr Inw1906.07.12Tomaszów Maz1946.09.05Perth – Wellshill Cemetery
BikKarolkapelan14 pułk ułanów1887.01.04Dzieszowice, Śląsk Opolski1941.08.28Perth – Wellshill Cemetery
BinertMarian FranciszekSjtP.K.P.R. *1914.01.23?1947.07.27Perth – Wellshill Cemetery
BiniewiczMichałszeregowiecKE Ofic1905.07.24Oleszyce, Lubaczów1946.06.29Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BizioHelenaochotniczkaPWSK1905.05.05Międzyrzce -Wołkowysk1945.12.05Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
BiłykKazimierzmajorCentrum Wyszkolenia Piechoty1895.10.05Brzeżany, Tarnopol1946.04.18Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BiłykGrzegorzkapral1.Pol.Dyw.Panc. 20 kompania zaopatrzenia 1915.01.01Pomorzany, Tarnopol 1945.04.15Perth – Wellshill Cemetery
BińczyckiFranciszekpodchorąży KU I1901.01.20Wolbrom1943.12.14Perth – Wellshill Cemetery
BobińskiWitoldporucznikKE Ofic1890.08.05Łącko Szlacheckie, Stanisławów1945.01.03Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BobraStanisławporucznikP.K.P.R1911.10.25Lwów1948.06.11Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BobulskiWojciechmajorbrygada szkolna 1 Korpusu1897.04.23Niedżwiada, Dębica1942.04.03Perth – Wellshill Cemetery
BogdanionekAleksanderszeregowiec10 Kompania Zaopatrzenia1920.07.05Kopacze, Mołodeczno1943.04.21Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BoguckiWładysławst szeregowiec10 kompania saperów1897.06.28Warszawa1942.06.27Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BogulińskiTadeuszpodchorążyOśrodek Zaopatrzenia Służby Zdrowia1905.05.05Środa - Poznań1944.12.19Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
BokserPinchosstrzelec1 Dywizja Pancerna - Ośrodek Zaopatrzenia1907.12.09Kowel, Wołyń1946.07.01Glasgow – Glenduffhill Jewish Cemetery
BondiczPawełkapralP.K.P.R1900.07.01Honczany, Polesie1947.07.06Hutton – New Burial Ground
BorsukMichakapral1 dyon rozpoznania1916.05.23Teofilówka, Brzeżany1942.02.08Perth – Wellshill Cemetery
BrakIgnacypodchorąży10 Brygada Kawalerii Pancernej - dyon przeciwpancerny 1920.01.20Bielsko, Śląsk 1941.08.30Perth – Wellshill Cemetery
BremerHenrykszeregowiecP.K.P.R. *1926.10.04Świetochłowice 1947.06.24Auchinleck – Cemetery
BrodzińskiZbigniewszeregowiecKU 11926.02.09Brześć nad Bugiem1946.02.04Sanquhar – Parish Churchyard Extension
BronickiIanszeregowiec1 Kolumna Samochodów Sanitarnych1907.01.20Wilno1946.10.29Perth – Wellshill Cemetery
BruchalJankapral8 kompania wartownicza1905.04.07Trybuchowce, Buczacz 1945.09.30Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BrummerWiktor StanisławmajorDowództwo 1 Korpusu1894.03.01Kraków1941.11.21Perth – Wellshill Cemetery
BrzezińskiMieczysławst szeregowiec1 pułk pancerny1904.12.10Warszawa1943.10.24Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BrzozaHenrykszeregowiecO Zb KU1925.09.10Bruay Francja1945.07.16Perth – Wellshill Cemetery
BrzozowskiWilhelmpodporucznikKE Ofic1893.04.15Olesko, Tarnopol1945.11.14Perth – Wellshill Cemetery
BrzozowskiTadeuszpilot - uczeń podchorąży8 F.T.S.*1920.03.11Lwów1941.06.10Montrose – Sleepyhillock Cemetery
BrzuchaczJanstrzelec8 baon strzelców1920.02.21Jodłówka, Jarosław1944.06.14Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BuczńskiMichałkapral1 Dyw.Panc. kompania zapasowa1900.02.05Korzeczko, Kielce1946.11.04Perth – Wellshill Cemetery
BudzińskiMieczysławszeregowiec1 Dywizja Pancerna1923.12.28Suwałki1943.04.09Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BujakowskiBernardpodporucznikKE Ofic1899.08.20Hajsyn1940.10.08Peebles – Cemetery
BujnowskiBolesłąwkapralCentrum Wyszkolenia Technicznego1909.10.08Augustów1945.11.04Perth – Wellshill Cemetery
BujnowskiJózefkanonier9 pułk artylerii ciężkiej1908.05.15Wołożyn1947.05.07Wick – Cemetery
BulsiewiczTadeuszpodporucznik3 baon Strzelców Karpackich1907.02.02Rzeszów1945.02.07Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
Burhardt-BukackiStanisławgenerał dywizjiszef Dowództwa Wojska Polskiego w Szkocji1890.01.08Cannes, Francja1942.06.06Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ButkiewiczRyszardszeregowiec- 1918.10.07Wilno1944.06.11Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
BykowiczJózefst szeregowiecKU 11897.01.07Strzelcy, Grodno1944.11.22Perth – Wellshill Cemetery
BylczyńskiStanisławkapitan1887.07.26Chociarzew1941.02.21Rothesay – Cemetery
BylińskiEugeniuszpilot porucznik4 Air Observer School1914.07.14Wilno1941.07.14Stranraer – Glebe Cemetery
ByrkowskiKarolkapitanKU 11891.11.02Warszawa1943.03.23Perth – Wellshill Cemetery
CarowaStefania Barbarasiostra-1901.12.19Dąbrowa Górnicza1941.08.16Perth – Wellshill Cemetery
CembałaAntonikapral pilot1916.12.10Lesko 1941.06.10Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ChemenAndrzejszeregowiec1 Samodzielna Brygada Spadochronowa - Ośrodek Zapasowy1916.10.04Borysław1944.05.20Perth – Wellshill Cemetery
CherkowskiMaksymilianmarynarzORP Garland1925.12.06Lubiszewo, Tczew1945.09.14Pattiesmuir – Douglas Bank Cemetery
ChimiakKazimierz Józefstrzelec2 baon strzelców1922.11.26Lwów1941.06.19Perth – Wellshill Cemetery
ChmielowskiStanisławmajorCentrum Wyszkolenia Pichoty1887.11.20Kijów Rosja1943.06.21Perth – Wellshill Cemetery
CholewaLeonsierżant3 Dywizja Strzelców Karpackich P.K.P.R. *1905.04.19Tursko p. Jarocin1947.04.08Auchinleck – Cemetery
CiachorowskiAleksanderszeregowiecP.K.P.R1923.12.21Barkocin, Pomorze1947.09.04Falkirk – Camelon Cemetery
CiapciakJanmarynarzm/s Batory1923.05.23Warszawa1942.11.18Glasgow – Cardonald Cemetery
CiborCzesławpilot - uczeń podporucznik8 F.T.S.*1918.10.09Bogusławice p. Radom1941.11.03Montrose – Sleepyhillock Cemetery
CichyWładysławkapitanP.K.P.R1897.03.24Łubów, Lublin1947.07.08Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
CieniewiczFranciszekmajorKE Ofic1897.03.09Grodziszczany, Białystok1946.12.17Perth – Wellshill Cemetery
CieślakJankapral1 Pułk Artylerii Lekkiej1909.12.11Mórka1942.12.10Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
CieślarPawełkapral10 szwadron łączności1915.02.02Ustroń, Cieszyn1941.04.14Perth – Wellshill Cemetery
CimachowiczJózefszeregowiecKU 11910.09.25Bojarszczyzna, Wołożyn1946.02.15Perth – Wellshill Cemetery
CuzekZygmuntrotmistrzKE Ofic1889.04.24Sucha1947.03.06Perth – Wellshill Cemetery
CwernMaurycyszeregowiec3 kompania łączności1922.06.19Warszawa1941.05.11Perth – Wellshill Cemetery
CzajkaBronisławstrzelec5 baon strzelców1923.01.01Wrzawy, Tarnobrzeg1946.02.09Perth – Wellshill Cemetery
CzempasJerzyplutonowy pilot1914.01.25-1941.05.13Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
CzemplikBernarddoktor podporucznikWykładowca Polskiego Wydziału Lekarskiego w Edinburgu1906.08.15Essen - Niemcy1944.11.30Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
CzernieckiMarcinstrzelec9 baon strzelców1919.11.11Tarnowiec, Łańcut1943.12.24Perth – Wellshill Cemetery
CzesnowickiAlojzyporucznik komandorORP Dragon1893.09.12Czerepuszka, Połock1943.08.03Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
CzubAntoniszeregowiec7 Pułk Piechoty1901.05.21Stopnica 1940.07.17Peebles – Cemetery
CzyżWładysławkapral1 Dywizja Pancerna szwadron regulacji ruchu 1905.10.17Skołyszyn, Jasło1942.07.15Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
CzyżewskiStefanpilot porucznik18 Royal Air Force Maintenance Units1899.06.11nieznane1942.07.21Prestwick – Monkton and Prestwick Cemetery
DaumWilhelmst szeregowiecWyższa Szkoła Wojskowa1923.03.26Stryj, Lwów1946.01.22Perth – Wellshill Cemetery
DawidJózefst szeregowiec4 baon ckm1922.03.27Jankowce, Lesko1945.05.24Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
DawidowskiWładysławszeregowiecObóz repatriacyjny nr. 51924.04.15Łebno p. Morski1946.04.01Mauchline Cemetery
DałekJózefbombardier1 pułk pancerny1916.07.08Stradzewo, Kutno 1943.04.12Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
DańkowskiMieczysłąwkapral 1 samodzielna kompania saperów1907.10.11Sucha, Żywiec1942.01.02Perth – Wellshill Cemetery
DemskiWładysławkanonier11 batalion artylerii przeciwlotniczej1917.05.27Czerniowice1941.06.15Perth – Wellshill Cemetery
DmochAleksanderst strzelec1 baon strzelców podhalańskich1911.07.27Lipianka, Ostrołęka1941.07.29Perth – Wellshill Cemetery
DoboszStanisławmajorCentrum Wyszkolenia Łączności1889.11.10Zajączki, Częstochowa1943.10.18Perth – Wellshill Cemetery
DobrzanieckiAntoni NorbertpodporucznikKE Ofic1898.06.06Jabłonka, Nadwórna1946.11.16Perth – Wellshill Cemetery
Domański Stanisławplutonowy-1919.11.01Garwolin1944.07.03Falkirk – Camelon Cemetery
DorosiewiczWacław marynarz m/s “Sobieski”1919.11.06Podhorce , Stanisławów1945.12.09Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
DrażekBernardkanonier3 pluton artylerii motorowej1923.07.14Mokre, Chojnice1943.03.08Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
DrożdżeńskiJanporucznikP.K.P.R. *1910.06.24Tyflis Gruzja1947.05.05Perth – Wellshill Cemetery
DrągJanszeregowiec2 baon brygady szkoleniowej1887.11.06Smęgorzów, Dąbrowa1942.11.14Perth – Wellshill Cemetery
DudaMichałszeregowiecCentrum Zaopatrzenia Materiałowego1902.11.02Sobibór, Wlodawa1944.05.22Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
DudziakJanst. szeregowiec1.Pol.Dyw.Panc. P.K.P.R.1896.11.28Świniec p. Kościan1948.02.22Brechin – Cemetery
DulczewskiKonstantyporucznikP.K.P.R. *1896.03.11Brześć nad Bugiem1949.02.25Auchinleck – Cemetery
DuniczMichałstrzelec15 baon strzelców1909.04.15Dunicze, Wołośyn1944.09.26Perth – Wellshill Cemetery
DuninJerzypilot porucznikDywizjon 3091901.06.19Głębowice, Wadowice1942.02.25Dumfries – St. Andrew’s Cemetery
Dunin-MarkiewiczStanisławmajorna nagrobku - Armia Krajowa - pracował w Wojskowy Instytut Techniczny Londyn1885.10.19Warszawa1946.04.25Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
DylewskiStefanpilot kapralNo.8 Air Gunners School1918.11.11Tomaszów Mazowiecki1943.01.28Evanton – Kiltearn Parish Churchyard
DziałowskiStanisławst sierżant-1900.04.11Mielec1942.03.19Perth – Wellshill Cemetery
DzierzbińskiAntoniszeregowiec-1910.05.30Częstochowa1946.04.25Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
DziurdziaStanisławst ogniomistrzP.K.P.R1900.05.08Nieszkowice Małe1946.12.26Hawick -Wellogate Cemetery
DzwigajewskiBogdankapral pilot16 Service Flying Training School1912.05.12Przemyśl1944.12.07Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
DłużniakiewiczTadeuszmajorKE Ofic1887.08.04Sioło.Wesołe, Melitopol 1947.01.12Perth – Wellshill Cemetery
ErdmanFranciszekszeregowiec3 pluton artylerii motorowej1920.02.20Połock1946.04.24Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ErzepkiZdzisławmajorKE Ofic1892.10.08Poznań1944.10.21Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
FaltynowskiJanst szeregowiecDtwo Jedn Etap1903.05.06Słupwieś, Grudziądz1945.06.13Perth – Wellshill Cemetery
FaraKarolst strzelec2 baon strzelców1912.11.14Lwów1943.08.23Perth – Wellshill Cemetery
FarylonLeonbosmanmat1910.03.23Łódź1942.04.12Glasgow – Cardonald Cemetery
FilipowskiMieczysławkapral1 Dywizjon Artylerii Ciężkiej 1917.04.02Poznań1941.03.01Dundee – Balgay Cemetery
FlachEmilpodchorąży1 baon strzelców podhalańskich1892.10.16Frysztad, Śłąsk1941.10.16Perth – Wellshill Cemetery
FloręckiStanisławporucznikprokuratura wojskowa1908.05.24Warszawa1945.04.29Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
FojcikEmanuelszeregowiec7 kompania wartownicza1898.11.06Rudzisk, Racibórz1945.08.16Perth – Wellshill Cemetery
FollprechtJanporucznikCentrum Wyszkolenia Artylerii
1898.11.07Kraków1946.01.26Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
FrankowskiJózefszeregowiec67 baon czołgów1911.03.13Sokolniki, Wieluń1942.08.02Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
FriedelLeopoldkapral Strzelec BombardierNo.10 Bombing and Gunnery School1916.02.04Biała, Bielsko1941.03.05Dumfries – St. Andrew’s Cemetery
GadomskiPiotrmarynarz??1945.07.17Portree – Stronuirnish Cemetery
GajdaStanisławszeregowiecOśrodek Wysłużonych Żołnierzy 1903.03.25Mucharz, Wadowice1946.08.25Perth – Wellshill Cemetery
GarbaczyńskiEdmundszeregowiecDywizja Grenadierów Pancernych1926.08.01Ostrzeszów, Kępno 1945.02.12Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
GasiorowskiFranciszekst strzelec-1903.09.11Sieniawa, Jarosław1945.04.24Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
GaworowskiBolesławsierżantO Zb KU 11901.09.28Białystok1946.07.31Perth – Wellshill Cemetery
GałęzaWalentyszeregowiecBrygada Strzelców Podhalańskich1915.07.15?1940.10.23Hawick -Wellogate Cemetery
Gebalczyk - służył jako BogusławskiWiktorplutonowyCentrum Wyszkolenia Artylerii1918.08.28Świerklany Dolne, Rybnik1944.12.14Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
GeberJakubsaper1 samodzielna kopania saperów1921.01.21Rosolna. Stanisławow 1941.04.26Perth – Wellshill Cemetery
GerberZdzisławpilot - uczeń starszy szeregowiec8 F.T.S.*1916.01.29Gliniany p. Przemyślany1941.10.01Montrose – Sleepyhillock Cemetery
GerulaJózef ułan1 pułk rozpoznania1904.07.23Przemyśl1945.01.01Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
GierlotkaStanisławbombardier17 pluton artylerii lekkiej1924.09.17Piotrowice, Katowice1946.10.15Perth – Wellshill Cemetery
GilJankapral8 kompania wartownicza1916.12.25Nakło nad Notecią1946.02.19Perth – Wellshill Cemetery
GildaWłodzimierzpodchorąży 10 pluton artylerii lekkiej1911.09.20Sosnowiec1941.12.20Perth – Wellshill Cemetery
GlińskiJeżypodpułkownik-1896.08.08 Hrebenów, Skole1940.11.04Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
GolczewskiWitoldpodporucznikSt Zb Ofic1903.10.17Kraków1943.10.01Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
GondelaStanisławdragon10 baon dragonów1919.02.19 Lisowica, Bolechów1943.07.28Perth – Wellshill Cemetery
GoraWacław KonstantypodporucznikSt Zb Ofic1904.09.25Kalisz1942.02.06Perth – Wellshill Cemetery
GordonRemigiusz JerzyporucznikDowództwo 1 Korpusu1913.10.01Warszawa1944.07.01Perth – Wellshill Cemetery
GosienieckiJanst szeregowiec2 Obóz Repatriacyjny 1911.03.12
lub rok 1914
Gosiorki, Tczew
1946.05.11Perth – Wellshill Cemetery
GossZdzisławkapral10 baon dragonów1916.06.10Homel1942.11.17Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
GostomskiWalerianpodporucznikdowództwo Sił Powietrznych1911.04.02Lipusz, Pomorze1942.10.26Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
GolachowskiKarolpułkownikP.K.P.R. *1888.05.27Kraków1948.10.31Auchinleck – Cemetery
GołaszewskiJózefszeregowieckompania sztabowa 1 korpusu1906.10.10Chajany, Wysokie Mazowieckie 1942.08.06Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
GromadzkiPrzemysławułanszwadron regulacji ruchu1924.06.05Włocławek1942.10.22Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
GromnickiMarceli JanporucznikKE Ofic1903.04.12Nice Feancja1942.09.05Dundee – Balgay Cemetery
GrossFranciszekpodchorąży 14 pułk ułanów1914.10.10Lwów1941.06.02Perth – Wellshill Cemetery
GroudaAleksanderułan14 pułk kawalerii pancernej1923.12.10Samoszczały, Równe 1943.04.07Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
GruszeckiAntonikanonier10 Pułk Artylerii Ciężkiej1922.08.29Łobaczówka, Wołyń1947.08.28Carrbridge Cemetery
GruszkiewiczMichałstrzelec1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1910.09.23Zagroble, Tarnopol1943.04.23Perth – Wellshill Cemetery
GryglaszewskiMichałstrzelecbaon strzelców podchalańskich1919.09.15Lwów1945.07.02Perth – Wellshill Cemetery
GrygoPiotr Teofilpodporucznik1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1915.12.30Rajgród, Białystok 1944.07.03Perth – Wellshill Cemetery
GryniewiczBazyliszeregowiec2 pułk pancerny1923.09.17Drebsk, Łuniniec1943.10.28Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
GrzegorzewskiMieczysławkapral-1913.06.29Warszawa1946.02.02Perth – Wellshill Cemetery
GrześkowiakAntoniplutonowy2 baon strzelców1907.01.03Głuszyna, Poznań1942.11.18Perth – Wellshill Cemetery
GurdzielHenrykszeregowiec16 kompania zaopatrzenia1923.09.29Freistadt1945.08.20Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
Gwozdz albo GwóźdźPawełmarynarzORP Burza1918.03.26Piekary Śląskie1941.03.13Glasgow – Cardonald Cemetery
GórskiStanisławrotmistrz1.Pol.Dyw.Panc. 14 pułku ułanów, 1909.05.30Odessa1941.04.03Carnoustie – Shanwell Cemetery
Gąsienica-GiewontTadeuszporucznik2 oficerski baon szkoleniowy1908.08.15Zakopane1942.10.06Perth – Wellshill Cemetery
GładyszAntonist szeregowiec16 brygada czołgów1919.01.01Izdebki, Brzozów1942.02.04Perth – Wellshill Cemetery
Głowacz FranciszekszeregowiecO Zb KU 11908.12.14Przesmyłów, Pińczów 1944.08.23Perth – Wellshill Cemetery
GłydaAlojzy JankapitanSztab Główny1894.06.16Zabiszyn, Szubin1944.10.18Perth – Wellshill Cemetery
GłąbińskiStefanplutonowy3 Baon Strzelców1906.08.19Brzeziny, Nowy Sącz1941.02.13St Andrews – Western Cemetery
GłębockiAleksanderstrzelec1 brygada strzelców1905.10.31Podgórz, Łomża1942.06.03Perth – Wellshill Cemetery
Haiduk - służył jako Skowroński Emanuelst szeregowiec-1905.07.07Mysłowice1945.03.10Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
Halewski Tadeuszpilot majorNo.46 Maintenance Unit1898.05.08Delatyn p. Nadwórna1942.11.07Lossiemouth – burial ground
HamerlakWładysławszeregowiec-1911.06.19Kamion, Kraków1945.04.29Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
HankeAlfonsszeregowiec5 pułk pancerny1925.08.25Łódź1946.07.30Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
HegnerStanisławpodpułkownik1892.01.11Warszawa1942.02.26Rothesay – Cemetery
HeniszStanisław Sewerynaspirant1 baon saperów1897.11.14Kudryńce, Borszczów1941.07.24Perth – Wellshill Cemetery
HetmaniakLeonkapralKU 11899.04.11Moszczenica, Rybnik1946.04.02Perth – Wellshill Cemetery
HillMichałst sierżant1 Brygada Spadochronowa1899.09.20Bołszowce1945.05.19Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
HincJanst strzelec6 kresowy baon strzelców1921.12.10Gross Bütol1946.01.10Perth – Wellshill Cemetery
HirschJanisławpodchorążyP.K.P.R. *1910.05.30Lwów1947.07.21Perth – Wellshill Cemetery
HoffmanJózef StanisławporucznikOśrodek Zapasowy Broni Pancernej1900.02.14Dąbrowa, Tarnów1941.10.03Perth – Wellshill Cemetery
HomanJerzyporucznik nawigatorDywizjon 3091912.09.30Białystok1942.02.25Dumfries – St. Andrew’s Cemetery
HopaJuzefszeregowiecP.K.P.R. *1922.04.07Kielno p. Morski1946.11.30Auchinleck – Cemetery
Horn LeonkapitanKE Ofic1891.07.27Brzeżany, Tarnopol1942.02.11Perth – Wellshill Cemetery
Hryhorczyk Janst ułan10 brygada kawalerii pancernej1898.08.15Kołomyja1941.03.27Perth – Wellshill Cemetery
IdzikMieczysławkapral2 baon strzelców1914.03.01Zawichost, Sandomierz1942.09.15Perth – Wellshill Cemetery
IwankiewiczMichałst saperkompania saperów1921.12.17Halicz, Stanisławów1943.12.07Perth – Wellshill Cemetery
IwanowPiotrszeregowiec11 kompania wartownicza1917.07.07Żeleńce, Staro-Konstantynów1946.02.01Perth – Wellshill Cemetery
IwańczykStanisławbombardier3 karpacki pułk artylerii lekkiej1919.01.24Skierniewice1946.11.30Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
JabłonkaEdwardszeregowiec1 Dywizja Pancerna - Ośrodek Zaopatrzenia1924.11.05Świętochłowice1945.06.19Thurso – Mount Vernon Cemetery
JakubczykBolesławszeregowiec8 komp. warsztatowa1926.04.20Gorzyczki – Rybnik1945.03.13Aberdeen – Grove Cemetery
JakubikTadeuszst szeregowiec2 szpital wojskowy1897.10.28Pawłosiów, Jarosław1945.12.17Perth – Wellshill Cemetery
JakubowskiJakubplutonowy1 pluton artylerii 1901.03.28Nowogródek1944.09.19Perth – Wellshill Cemetery
JakubowskiEdwardstarszy strzelec 1 Pułk Artylerii Motorowej1912.10.12Kurów, Lublin1940.10.29Symington – Cemetery
JamborWincentyszeregowiec1 Dywizja Pancerna kompania przejściowa1886.07.05Mokrsko, Wieluń1946.03.06Perth – Wellshill Cemetery
Janicki Mieczysławszeregowiec13 kompania warsztatowa1906.07.13Przeniczki, Tłumacz 1944.09.17Perth – Wellshill Cemetery
JanickiHenrykkapitan1903.05.11Warszawa1942.03.22Perth – Wellshill Cemetery
JankowskiBronisławszeregowiecOśrodek Zapasowy1921.09.21Gruła, Grudziądz1945.06.25Perth – Wellshill Cemetery
JankowskiMieczysławszeregowiecbaon szkoleniowy oficerów1913.04.29Białystok1942.10.13Perth – Wellshill Cemetery
JanowiczStefanstrzelec4 baon strzelców karpackich1915.01.05Trybuchy Druje, Brasław1945.04.30Perth – Wellshill Cemetery
JanuszewskiFranciszekchorąży-1893.09.30Wilno1946.05.03Perth – Wellshill Cemetery
JarmużStanisławst sierżant5 kompania warsztatowa1889.04.27Gosławice, Konin1946.10.27Perth – Wellshill Cemetery
JarzembskiWieslaw Marcelipodporucznik1 brygada strzelców1905.03.25Żytoń, Wołyn1941.03.06Perth – Wellshill Cemetery
JasieńskiZdzisławszeregowiec-1919.04.01Bronowice, Kozienice1945.07.12Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
Jasik Stefanst szeregowiec4 baon CKM1914.07.07Brudzew, Turek1945.07.24Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
JasińskiAlojzyogniomistrz1 dyon artylerii1900.08.29Chorzelów, Mielec1941.10.12Perth – Wellshill Cemetery
JasińskiJan StanisławpodchorążyO Zb KU11913.07.03Nowy Sącz1942.04.03Perth – Wellshill Cemetery
JaskółkaWładysławgrenadier2 baon grenadierów1926.01.09Kopytowa, Krosno1945.05.26Perth – Wellshill Cemetery
JasnyAntonist saper10 kompania saperów1915.07.01Jelnia, Łask 1944.02.24Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
JaworskiJanpodporucznik5 brygada kadrowa strzelców1901.06.26Łódź1941.04.28Perth – Wellshill Cemetery
JaśkowiakSatanisławpilot - uczeń plutonowy podchorąży 8 F.T.S.*1918.04.06 brak danych1941.06.15Montrose – Sleepyhillock Cemetery
JażdżewskiBolesławszeregowiecP.K.P.R. *1924.03.08Sworne Gacie, Chojnice1947.10.05Perth – Wellshill Cemetery
Jedlina-JacobsenZbigniewlekarz medycyny??1943.07.04Glasgow – Cardonald Cemetery
JeżKazimierzkapralP.K.P.R. *1907.06.29Buffalo, USA1947.02.06Perth – Wellshill Cemetery
JeżJózefst szeregowiecO Zb KU11916.11.09 Bliska Wola, Piotrków1943.08.18Perth – Wellshill Cemetery
JeżowiczJózefpilot kapral2 AGS *1914.02.17nieznane1941.10.25Petty – Parish Churchyard
JobDominiksierżant podchorążyOb Zb KU 11918.08.01Grybów p. Nowy Sącz1943.03.16Cambuslang – Westburn Cemetery
JurczykFranciszekszeregowiecKU 11897.02.12Dulcza Mała, Kielce1945.08.18Perth – Wellshill Cemetery
JurczykowskiFranciszekP.K.P.R.*1919.12.04Rulewo Poznań1947.07.25Rathen – Cairnbulg and Inverallochy
JóświakJaninaochotniczka1 baon PWSK1910.12.12Młyńska Korsakowszczyzna, Nowogródek1944.05.08Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
JędrzejczykStanisławkapral24 pluton ułanów1913.02.14Widzów Konary, Radomsko1942.04.04Perth – Wellshill Cemetery
KaczmarekStanisławszeregowiecOśrodek Zaopatrzenia 1 Dywizji Pancernej1917.04.10Ickern1945.05.24Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KaczorkiewiczJankapitan pilotDywizjon 3011912.06.08Radomień, Płock1946.03.13Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KaczyńskiMichałszeregowiec1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1919.11.13Zielów, Gródek1944.02.02Perth – Wellshill Cemetery
KajdanEdmundszeregowiec26 baon piechoty1926.02.02Sailly-Labourse, Francja1945.07.29Perth – Wellshill Cemetery
KalasJankapralCentrum Wyszkolenia Artylerii1915.01.13Toruń1945.03.07Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KalitonczykDymitrkanonier10 Brygada Kawalerii Pancernej1916.02.16Maciewki, Brasław1946.09.22Perth – Wellshill Cemetery
KamińskiBenjaminst szeregowiec3 pułk pancerny1924.05.22Łaziska Średnie, Pszczyna 1945.07.13Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KamińskiRobertszeregowiecO Zb KU 11895.04.07 Jędrzejów, Łódź1944.12.02Perth – Wellshill Cemetery
KamińskiWandelinsierżantKU 11899.08.30Słonim, Nowogródek1942.09.22Perth – Wellshill Cemetery
Karczewskikapitan1947.03.30Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KarczewskiFranciszekplutonowy14 baon strzelców1905.05.04Zalesie, Świecie1945.05.24Perth – Wellshill Cemetery
KarpierzAndrzejszeregowiec14 pułk kawalerii pancernej1911.08.17Suchopol, Prużany1943.03.16Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KarpisiakTeofilmarynarzMS Chrobry1910.12.01Stęszew, Poznań1940.12.24Glasgow – St Kentigern’s RC Cemetery
KarpińskiWładysławkapral24 baon piechoty1915.05.25Łomża1945.09.27Perth – Wellshill Cemetery
KasperowiczJózefplutonowy8 baon strzelców1909.06.09Wilno1944.06.10Perth – Wellshill Cemetery
KawalecRajmundmajorSztab Główny1892.03.08Rzeszów1945.08.14Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KałużaAntoni Engelbertst szeregowiecCentrum Wyszkolenia Grup Technicznych1904.11.07Gliwice, Śłąsk Opolski1946.08.08Perth – Wellshill Cemetery
KańczugowskiHenrykkapitan-1900.08.25Warszawa1947.03.30Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KesickiKazimierzpodchorążyDywizjon 3071908.02.22Warszawa1943.12.20Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KihiczakPiotrplutonowy1 Korpus Polski1895.07.07Truskawiec1940.12.01Auchterarder – Cemetery
KilarskiMieczysławkapral3 kompania zaopatrzenia1901.04.26Załucze, Włodawa 1944.04.15Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KinelWładysławszeregowiecO Zb KU 11894.10.06Iwonicz, Kraków1943.05.01Perth – Wellshill Cemetery
KinickiEugeniusz JuliuszporucznikP.K.P.R. *1906.02.16Jezierna, Tarnopol1946.11.29Perth – Wellshill Cemetery
KisielFranciszekszeregowiec1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1922.01.12Studzian, Przeworsk1943.09.20Perth – Wellshill Cemetery
KitelFranciszekst grenadier1 baon grenadierów1907.10.05Osterfeld1945.04.20Perth – Wellshill Cemetery
KlementowiczJózefszeregowiec1 Dywizja Pancerna - Ośrodek Zapasowy1913.12.13Mewiniany, Wilno1946.04.06Perth – Wellshill Cemetery
KlimJózefkanonier8 pułk artylerii przeciwlotniczej1909.03.09Dźwinacka, Borszczów1945.12.25Perth – Wellshill Cemetery
KlotzekEwelinaochotniczka1 baon PWSK1901.10.24Kijów1945.07.17Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KmiecikIgnacyułan14 pułk ułanów1905.09.29Skomlin, Wieluń1942.04.12Perth – Wellshill Cemetery
KochTadeuszpilot kapral podchorąży58 OTU1912.02.29?1941.05.15Grangemouth -Grandsable Cemetery
KojsJanszeregowiec7 kompania wartownicza1896.11.01Sidzina, Myslonice1947.05.24Perth – Wellshill Cemetery
KolasińskiTadeusz Janmajor1 samodzielna brygada strzelców1902.10.21Lesko1943.10.11Perth – Wellshill Cemetery
KolatEdwardgrenadier1 baon grenadierów1927.11.25Firlejówka, Złoczów1945.05.14Perth – Wellshill Cemetery
KomorJózefst marynarz-?Brzozowice, Tarnowskie Góry 1943.09.16Perth – Wellshill Cemetery
KondratowiczLudwikwachmistrz1 Pułk Ułanów Krechowieckich1910.05.08Ryga1946.10.15Perth – Wellshill Cemetery
KonopkaMarcinszeregowiecKU 11924.10.05Albertyn, Słonim1945.04.21Perth – Wellshill Cemetery
KonwińskiJózefst szeregowiecO Zb KU 11910.02.19Poznań1942.12.31Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KopećJózefkapitanP.K.P.R. *1893.08.14Łazy, Bochnia1947.04.21Perth – Wellshill Cemetery
KorkiewiczWładysławkapitanbrygada szkolna1894.03.23Młodzieszyn, Sochaczew1942.10.20Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KoronowiczKonradpodporucznikKE Ofic 1910.02.19Borszczow, Tarnopol 1946.01.30Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KorytowskiAdamgenerał brygadySt Zb Ofic1886.07.27Przemyślany, Tarnopol1942.08.25Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KosakowskiFabianstrzelec5 kompania strzelców pomorskich1917.01.01Jedwabne, Łomża1946.03.20Perth – Wellshill Cemetery
Kosmała Stanisławstrzelec7 Pułk Piechoty1916.08.09Olganów p. Stopnica1940.07.10Lanark – St Mary’s RC Cemetery
KoszowskiRyszardszeregowiecKU 11905.09.16Kosztowy, Pszczyna1947.01.06Perth – Wellshill Cemetery
KotowskiJózefst szeregowiecsamodzielny baon CKM1910.08.18Jarosław, Lwów1945.11.28Perth – Wellshill Cemetery
KotyrbaWilhelmkapral1 Dywizja Pancerna kompania zaopatrzenia 1912.12.26Katowice1943.02.14Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KowalZygmuntkapral1 Batalion Saperów1903.03.14Warszawa1940.12.25Dundee – Balgay Cemetery
KowalczykStanisławplutonowyNo.10 Bombing and Gunnery School1919.12.02Tomaszów Mazowiecki1943.08.09Dumfries – St. Andrew’s Cemetery
KowalskiJulianszeregowiecdowództwo JWSW1894.02.22Majdan Siedlecki, Tomaszów Lubelski1944.12.15Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KowalskiAdammajorP.K.P.R1896.12.27Rzeszów1947.03.03Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KowalskiKarolkapral2 baon strzelców1917.08.11Grodzisk, Nowy Tomyśl1942.06.17Perth – Wellshill Cemetery
KowalskiTadeuszplutonowydywizjon 3181897.06.04Sułkowice, Myślenice 1945.09.11Perth – Wellshill Cemetery
KownacaEugeniacywil
żona podporucznika marynarki - Mirosława Kownackiego
-1911.02.23Lwów1942.09.09Perth – Wellshill Cemetery
KozakiewiczNorbertbombardier1 pułk artylerii motorowej1899.06.17Radzież1944.04.10Perth – Wellshill Cemetery
KozakiewiczJózefsaperkompania saperów1922.11.11Aleksandrowo, Chojnice1943.08.31Perth – Wellshill Cemetery
KozłowskiZbigniewstrzelec10 pułk strzelców konnych1915.07.19Warszawa1944.03.22Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KozłowskiWincentykapitan1 szpital wojskowy1898.01.20Warszawa1946.09.14Perth – Wellshill Cemetery
KozłowskiWalerianst szeregowiecP.K.P.R. *1926.08.30Warszawa1947.10.12Perth – Wellshill Cemetery
KozłowskiTadeuszszeregowiecP.K.P.R.1916.05.03Warszawa1947.11.23Glasgow – Cardonald Cemetery
KołakowsiJeremiporucznik10 Brygada Kawalerii Pancernej1902.11.24Warszawa1941.02.26Stenhousemuir – Larbert Cemetery
KościakJuliangrenadier1 baon grenadierów1924.07.24Surczyce-Oleśnica, Kielce1945.07.22Perth – Wellshill Cemetery
KożanJankanonier1904.09.16Hradki, Dubno 1942.12.04Perth – Wellshill Cemetery
KrawczykBogusław Dionizykmdr. ppor. dowódcaORP Wilk1906.05.15Dubienka p Hrubieszów1941.07.19Dundee – Balgay Cemetery
KrawczykKazimierzsierżantkompania dowódstwa1903.08.15Łódź1945.06.28Perth – Wellshill Cemetery
KrawczykEugeniuszst szeregowiec16 brygada pancerna1920.04.13Łódź1946.01.03Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KrewskiStefankapralP.K.P.R1901.03.19Tarczyn1946.11.25Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KreżelokAntoniplutonowy1 Obóz Repatriacyjny1914.12.07Istebna, Cieszyn 1946.02.16Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KruszynskiFranciszekszeregowiec-?Warszawa1941.04.13Perth – Wellshill Cemetery
KrzanowskiAdam Janpodchorąży3 baon strzelców1904.04.24Krosno1941.11.24Perth – Wellshill Cemetery
KrzystekKarolszeregowiecKU nr 11914.02.17Stanisłowice, Cieszyn 1945.03.21Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
KrólKazimierzkapral24 pułk ułanów1913.04.27Kielce1943.08.28Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KrólTadeuszplutonowy1 baon strzelców podhalańskich1912.10.18Kalisz1941.02.19Perth – Wellshill Cemetery
KubowskiJan Marianplutonowy16 samodzielna brygada pancerna1898.11.21Ostrołęka, Łomża1943.07.15Perth – Wellshill Cemetery
KubryńWładysławwachmistrz1 pułk artylerii przeciwpancernej1901.10.05Łódź1944.03.04Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KucStanisławporucznikKE Ofic1913.04.27Strzelczyska, Mościska1946.08.08Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KucembaMichałkapral1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1897.09.01Kobylniki, Pinczów1946.06.06Perth – Wellshill Cemetery
KucharskiStefanpodporucznikP.K.P.R. *1889.04.04Gniezno1947.08.07Perth – Wellshill Cemetery
KucharzStanisławst szeregowiec11 kompania łączności1916.04.16Kamionka, Miechów1943.02.07Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KuczyńskiCzesławszeregowiec1 Dywizja Pancerna - Ośrodek Zaopatrzenia1919.10.09Suchowa1945.07.06Sanquhar – Parish Churchyard Extension
KujawaMieczysławszeregowiecobóz rozdz1921.02.15Szersze, Poznań1943.12.16Perth – Wellshill Cemetery
KulikFranciszekszeregowiecOśrodek Zapasowy Jednostek DyspozycyjnychWawilno, Poznań1945.05.29Perth – Wellshill Cemetery
KulikJózefpilot starszy szeregowiec2 AGS *1917.05.21nieznane1941.12.09Petty – Parish Churchyard
KunatFranciszekszeregowiec1 Dywizja Pancerna - Ośrodek Zapasowy1885.09.19Rawa-Kosakowo, Wejherowo1946.03.04Perth – Wellshill Cemetery
Kurrawa lub KurzawaJulianmarynarz SS Martery - lub MS Batory??1941.02.11Glasgow – St Kentigern’s RC Cemetery
KuskaMaksymilianszeregowiec15 komp rob1902.11.29Chorzów, Świętochłowice1946.03.04Perth – Wellshill Cemetery
KutowskiMieczysławgrenadier2 baon grenadierów1924.08.26Lniano, Świecie1945.07.11Perth – Wellshill Cemetery
KuźbidaMikołajszeregowiecKU 11902.09.02Krasiczyn, Przemyśl1945.05.11Perth – Wellshill Cemetery
KwiatkowskiStanisławst szeregowiec1 pułk pancerny1917.08.22Kąkolewnica, Radzyń 1943.11.19Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KühnJerzyrotmistrzdowództwo 1 Korpusu1889.09.09Warszawa1946.04.10Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KądzielawaWitold Andrzejpodporucznik1 dyon rozpoznania1916.03.01Siersza, Chrzanów1941.01.05Perth – Wellshill Cemetery
KłodnickiKazimierzgrenadier1 baon grenadierów1922.01.24Czortków, Tarnopol1946.03.11Perth – Wellshill Cemetery
LachWladysławstrzelec1 spadochronowy baon strzelców1922.05.30Rejówka1943.12.04Perth – Wellshill Cemetery
LangerGwido KarolpodpułkownikP.K.P.R. *1894.09.02Zylina1948.03.30Perth – Wellshill Cemetery
LassotaJankapralSztab Główny1903.06.24Warszawa1940.08.30Symington – Cemetery
LegarskiFranciszekpilot plutonowy2 AGS *1914.12.25Detroit, USA1942.12.21Inverness – Tomnahurich Cemetery
Leskiewicz Josefkapral16 Brygada Pancerna1915.03.18Nietulisko Małe, Opatów1942.05.18Blairgowrie – Cemetery
LeszczykBolesławkapral3 spadochronowy baon strzelców1924.03.10Stary Dwór, Postawy1943.12.04Perth – Wellshill Cemetery
LeszczyńskiStanisławszeregowiecP.K.P.R1920.04.03Subkowy, Tczew1946.11.23Evanton – Kiltearn Parish Churchyard
LewFeliksporucznik4 brygada kadrowa strzelców1904.11.16Przeworsk1941.06.06Perth – Wellshill Cemetery
LewandowskiSaturninpodporucznik1 pułk rozpoznania1914.11.29Detroit1943.03.27Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
LewickiAnatolkapitan-1891.11.25Czortków ,Tarnopol1945.12.27Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
LewińskiZenonkapral podchorąży1 Dywizjon Artylerii Ciężkiej 1917.05.24Ciasny p Brzeziny1941.02.28Dundee – Balgay Cemetery
LinhardtWacławmajorCentrum Wyszkolenia Artylerii1898.05.20Przemyśl1945.12.08Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
LisZygmunt Stanisławst szeregowieckomenda miasta Glasgow1907.05.01Częstochowa1941.06.06Perth – Wellshill Cemetery
LisJankapral1.Pol.Dyw.Panc. 24 pułk ułanów1913.05.05Sietesz p. Przeworsk1941.01.30Arbroath – Eastern Cemetery Lodge
LiterskiWładysławst szeregowiec4 pułk artylerii przeciwpancernej1920.07.05Puck, Kościerzyna1945.09.02Perth – Wellshill Cemetery
LorencAdamszeregowieckompania zaopatrzenia1909.04.03Boryń, Stanisławów1942.11.05Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
LubaszkoWładysławpodchorąży1 brygada strzelców1914.10.15Mińsk-Mazowiecki1941.04.26Perth – Wellshill Cemetery
MachajJankapralP.K.P.R. *1896.02.08Buczacz p. Podlesie1948.04.26Auchinleck – Cemetery
MachnikMaciej Mieczysławchorąży1 szwadron żandarmerii1895.02.16Bydlin, Olkusz1946.02.14Perth – Wellshill Cemetery
MachuraJanstrzelecOśrodek Zapasowy - jednostki spadochronowe1925.04.21Cieszyn, Śląsk1945.06.08Perth – Wellshill Cemetery
MaciakStanisław
porucznikKE Ofic1902.11.03Łódź1947.01.14Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
MackiewiczWacławpilot sierżantNo.10 (Observer) Advanced Flying Unit1913.10.28Landwarów, Wilno1943.08.09 Dumfries – St. Andrew’s Cemetery
MagulskiWładysławszeregowiecOśrodek Zapasowy - jednostki dyspozycyjne1925.11.19Gdańsk1946.01.31Perth – Wellshill Cemetery
MajerczakJanplutonowybaon CKM1914.01.02Szczawnica, Nowy Targ1942.05.23Perth – Wellshill Cemetery
MakselanStefanułan24 pułk ułanów1911.12.11Duży Piasek, Stopnica 1944.04.27Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
MalikEugeniuszstrzelec10 Strzelców Konnych1919.05.12Kraków1941.07.26Perth – Wellshill Cemetery
Malinowski-LittaAntonisierżant327 skład zaopatrzenia1898.01.25Sławuta1945.07.21Perth – Wellshill Cemetery
MamczakWładysławstrzelec1 Samodzielna Brygada Spadochronowa - 2 baon strzelców 1918.09.09Rzeszów1943.06.30Perth – Wellshill Cemetery
MandreckiStefan???1944.10.24Glasgow – Cardonald Cemetery
ManiuraJerzysierżantOśrodek Lekarzy 1894.03.27Lipiny, Świętochłowice1945.12.26Perth – Wellshill Cemetery
MarchalukAntonibombardier6 pal1915.06.03Studzieniki, Wołkowysk1944.11.05Perth – Wellshill Cemetery
MarciniakWojciechst saper1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1896.04.08Strzydzew, Pleszew1943.02.16Perth – Wellshill Cemetery
MarglewskiJózefpilot sierżant podchorąży1908.02.27Jeziory1943.03.18Sanquhar – Parish Churchyard Extension
MarkefkaAlojzy Leonporucznik1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1915.06.03Mała Dąbrówka, Katowice1944.12.25Perth – Wellshill Cemetery
MarosekBronisławst sierżant3 pułk pancerny1898.06.30Łódź1945.11.26Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
MaruszewskiArturpułkownikKE Ofic1886.12.21Warszawa1945.12.06Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
MarzecJanszeregowiec11 park intendentury1900.04.21Wojesławice-Nagórzany, Pińczów1941.10.17Perth – Wellshill Cemetery
MasiakKsawery Aleksandermajor2 pułk artylerii przeciwpancernej1902.01.07Wochabno, Wolsztyn1946.06.05Perth – Wellshill Cemetery
MastalarekJanpodporucznikP.K.P.R. *1915.01.13Idzikowice, Opoczno1947.03.04Perth – Wellshill Cemetery
MastalerzDaniel bosman mat-1912.11.13Częstochowa1943.09.16Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
MateuszukCzesławpilot sierżantNo.10 Bombing and Gunnery School1912.04.01Biała Podlaska1941.03.06Dumfries – St. Andrew’s Cemetery
MatuszewiczStanisławplutonowyOśrodek Zapasowy - jednostki dyspozycyjne1899.08.04Wola, Płońsk1945.12.27Perth – Wellshill Cemetery
MatuszewskiAleksanderst szeregowiecDywizjon 3091913.07.09Czudec, Lwów1941.11.27Perth – Wellshill Cemetery
MazelewskiBronisławplutonowyKU nr 11911.05.31Świecie nad Wisłą1943.03.28Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
MazurkiewiczWalentymajorCentrum Wykształcenia1890.03.21Kamień-Rybołów1945.03.10Perth – Wellshill Cemetery
MałańczukFranciszekpodchorąży Centrala Wyszkolenia Łączności1912.08.22Korchów, Biłgoraj1944.04.01Perth – Wellshill Cemetery
MałańczukMarian LudwikporucznikP.K.P.R. *1905.09.16Chomiakówka, Czortków1947.05.14Perth – Wellshill Cemetery
Małczęc Edward-10 pułk strzelców konnych1922 .10.05Sosnowiec1940.08.22Douglas – Gateside Cemetery
Małkiewicz Witoldpilot podporucznikOTU1918.02.08?1942.04.17Grangemouth -Grandsable Cemetery
MedeckiEdmundporucznik1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1910.10.28Chabno, Kijów 1942.03.12Perth – Wellshill Cemetery
MelnykMirosławstrzelec13 baon strzelców1919.02.18Nadziejów, Dolina1946.07.23Perth – Wellshill Cemetery
MetlerEdwardpilot kapitan2 AGS *1906.03.01Warszawa1943.04.12Inverness – Tomnahurich Cemetery
MichalakStanisław Kazimierzstrzelec2 pułk pancerny1915.02.07Łódź1943.01.13Perth – Wellshill Cemetery
Michalak (Maczkowski)Maksymilianst szeregowiecOśrodek Zaopatrzenia1921.05.23Grudziądz1945.06.19Perth – Wellshill Cemetery
MichalowskiJerzyporucznikSt Zb Ofic1909.07.28Iłów, Sochaczew1944.12.12Perth – Wellshill Cemetery
MichniewiczJózefszeregowiec22 baon piechoty1923.01.11Zimna Woda, Lwów1946.04.27Perth – Wellshill Cemetery
MichnowiczFranciszekszeregowiecO Zb KU 11906.02.02Spondy, Święciany1943.05.15Perth – Wellshill Cemetery
MieczynskiMieczysław--1885 ??1942.05.28Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
MierzyńskiWładyslawszeregowiecP.K.P.R. *1926.01.13Dębień, Lubawa1947.05.08Perth – Wellshill Cemetery
MieszałaFeliksszeregowiecCentrum Wyszkolenia Piechoty1920.04.20Skrzynki, Wieluń 1945.10.02Perth – Wellshill Cemetery
Miewiadoma lub NiewiadomaAnna--1913 ??1942.12.03Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
MigałaJózefst sierżantbaon strzelców podchalańskich1902.01.21Bedziemyśl, Dębica1944.10.09Perth – Wellshill Cemetery
MiotkStefankanonierdywizjon moździerzy 1926.08.18Kozyczkowo, Kartuzy 1945.08.02Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
MirekFelikskapralP.K.P.R.1915.01.09Zbąszyń, Nowy Przemyśl1947.10.28Glasgow – Cardonald Cemetery
MisiejukJózefszeregowiec929 Dywizjon Balonów Zaporowych1917.02.24Poludbicze, Włodawa 1944.02.01Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
MisiukAdamszeregowiec1 Dywizja Pancerna - szwadron sztabowy1905.08.05Narejeszy, Święciany1944.07.02Perth – Wellshill Cemetery
MiszczysynStanisławmajorKE Ofic1888.02.04Lwów1944.03.14Perth – Wellshill Cemetery
MoczarskiWitold kapitanCentrum Wyszkolenia Piechoty1891.08.02Warszawa1943.05.09Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ModrzejewskiBogdanplutonowy1 Dywizja Pancerna kompania sztabowa1909.11.02Nieledew, Hrubieszów 1945.10.17Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ModrzyńskiPawełstrzelec1 Dywizja Pancerna - Ośrodek Zapasowy1914.09.17Chełmno1946.06.02Perth – Wellshill Cemetery
Mokrosz - służył jako MickiewiczPawełbombardier3 pułk artylerii motorowej1924.01.03Rybnik1945.05.23Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
Moscumański lub MoszumańskiJanstrzelecSztab Głowny1892.04.25Jezupol1946.01.12Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
MoskalRyszardkapral podchorąży1 Dywizjon Artylerii Ciężkiej 1921.12.28Warszawa1941.02.28Dundee – Balgay Cemetery
MottelJanplutonowy20 baon saperów1903.06.14Suchodól, Bóbrka1947.10.05Perth – Wellshill Cemetery
MroczekWładysławsierżantKU 11903.02.27?1941.03.14Sanquhar – Parish Churchyard Extension
MrozekKazimierzstrzelec10 pułk strzelców konnych1920.01.02Gorlice1941.09.04Perth – Wellshill Cemetery
MrozowskiWładysławpodpułkownikP.K.P.R1888.07.19Iłża, Kielce1947.11.18Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
MrózStefanst szeregowiecO Zb KU 11915.04.15Nowy Dwór1941.05.27Perth – Wellshill Cemetery
MundaWładysławgrenadier1 Brygada Grenadierów, 3 batalion1926.05.03Strzebielne p. Morski1946.11.16Kilmarnock – Cemetery
MurkiewiczHenrykszeregowiec26 Poznański Batalion Piechoty1923.05.20Tarczyn, Grójec1945.10.30Evanton – Kiltearn Parish Churchyard
MólJan?KU 11903.06.11Mysłowice1941.03.05Sanquhar – Parish Churchyard Extension
NagengastWalerianplutonowyCentrum Wyszkolenia Grup Technicznych1919.11.09Środa1943.04.07Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
NajwerWalenty MichałmajorSt Zb Ofic1895.02.12Nawaria, Lwów1941.03.29Perth – Wellshill Cemetery
NawrockiBogusławkapralKU nr 11911.10.20Słupia Nowa, Kielce1943.01.05Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
NechayAlfredkapitanKE Ofic1891.05.20Wołoska, Dolina1944.08.16Perth – Wellshill Cemetery
NeimanZygmuntszeregowiec14 kompania sanitarna1907.07.25Antoniówka1945.09.17Perth – Wellshill Cemetery
NeumanJózef Stanisławkanonier11 pac1915.01.12Vienna, Austria1945.08.09Perth – Wellshill Cemetery
NeymanRomanmajor Centrum Wyszkolenia Saperów1895.04.27Bahwa, Wołyń 1940.10.14Peebles – Cemetery
NiemiecJankapral1 Brygada Strzelców1915.09.15Siemonia, Będzin1940.11.28Ceres – Cemetery
NiemińskiRoman ApolinarykapitanKE Ofic1890.02.07Lwów1946.03.12Perth – Wellshill Cemetery
NiewiadomskiKarolmajorCentrum Wyszkolenia1905.01.02Petersburg1946.01.18Perth – Wellshill Cemetery
NiewiadowskiKazimierz???1943.01.28Glasgow – Cardonald Cemetery
NowackiLeonplutonowy1 brygada strzelców1900.06.16 Aleksandrów, Nieszawa1942.04.23Perth – Wellshill Cemetery
NowackiFeliksbosmanORP Dzik1910.07.07Rostki Wielkie p Ostrów Mazowiecki1945.01.28Dundee – Balgay Cemetery
NowakMarianstrzelec1 Samodzielna Brygada Spadochronowa - 2 baon strzelców1925.10.10Sawicz, Baranowicze1944.06.29Perth – Wellshill Cemetery
NowakRomanst szeregowiec1 Dywizja Pancerna Ośrodek Zaopatrzenia1922.08.04Kamień, Rybnik1944.11.25Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
NowakBronisławporucznikCentrum Wyszkolenia 1897.10.10Lipnica, Rohatyn1944.08.28Perth – Wellshill Cemetery
NowakowskiKonradpodchorąży25 pomorski baon piechoty1919.01.06Wielki Łęg1946.04.17Perth – Wellshill Cemetery
NowickiTeodorporucznikOśrodek Zapasowy1904.05.06Lublin1945.06.04Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
NowickiLeongrenadier2 baon grenadierów1920.04.08Wanne, Westphalia1946.04.17Perth – Wellshill Cemetery
NykielKazimierzkapitanSt Zb Ofic1895.02.19Wonieść, Kościan1942.07.31Perth – Wellshill Cemetery
ObrzutFranciszekkapralTTC1907.06.20Nowy Sącz1942.06.30Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
OliwaAdam LeopoldporucznikP.K.P.R. *1894.11.15 Brody, Tarnopol1947.07.22Perth – Wellshill Cemetery
OlszewskiTadeuszszeregowiec1 pułk pancerny1923.06.22Warszawa1943.03.15Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
OpiołoWładysławstarszy strzelec1.Pol.Dyw.Panc. 9 baon strzelców1912.01.27Stopnica p. Limanowa1944.06.21Arbroath – Eastern Cemetery Lodge
OpulskiEugeniuszszeregowiec10 pułk dragonów1902.12.09Starogród1943.01.04Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
OrmanWładysławstrzelec1 brygada strzelców1913.05.14Potomja1941.07.19Perth – Wellshill Cemetery
OrskiStanisław pułkownikKE Ofic1881.04.28Drohobycz, Lwów1944.05.29Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
OrłowskiStanisław ZygmuntpodporucznikCentrum Wyszkolenia Piechoty1893.12.01Gonkowice, Piotrków1944.09.23Perth – Wellshill Cemetery
OsełkowskiWiesławpilot - uczeń plutonowy podchorąży 8 F.T.S.*1918.02.06Sieradz1941.05.13Montrose – Sleepyhillock Cemetery
Ostoja-Słoński Bohdanpilot kapral podchorąży58 OTU1919.01.01Tarnów1941.10.30Grangemouth -Grandsable Cemetery
OttenbrejtMarianszeregowiec-1899.12.07 Białokiernica, Tarnopol1945.04.23Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
OwsikJózefst sierżant1 brygada strzelców1890.01.09Tarnów1942.11.09Perth – Wellshill Cemetery
PachołekJózefst sierżantWojskowy Trybunał Orzekający1898.12.31Raczyce1943.06.29Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PajakJózefmajor1 szpital wojskowy1897.05.17Rychold, Bielsko1943.09.20Perth – Wellshill Cemetery
PakuszewskiCzesławst szeregowiecDowództwo Jednostki 1899.04.01Warszawa1947.09.21Perth – Wellshill Cemetery
PaluchMieczysławmajor1888.12.10Trzemąl, Mogilno1942.07.18Rothesay – Cemetery
PanasikWacławpilot plutonowyNo.10 (Observer) Advanced Flying Unit1914.10.03Zelwa, Wołkowysk1943.08.09Dumfries – St. Andrew’s Cemetery
PaprockiZbigniewpilot kapral2 AGS *1917.05.09Dzików, Tarnobrzeg1944.06.04Petty – Parish Churchyard
PaszkowskiWłodzimierzporucznikKE Ofic1896.11.14Warszawa1945.01.14Motherwell – Airbles Cementary
PaterakBolesławkapral3107 eskadra techniczna 1919.01.10Kolbuszowa 1943.10.25Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PatokJózefszeregowiec7 kompania zaopatrzenia1923.04.10Lober, Morski1945.08.01Perth – Wellshill Cemetery
PatzeltBronisławst szeregowieckompania sztabowa 1 Korpusu1916.03.30Zduńska Wola1944.12.04Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PaulTeofilplutonowyCentrum Wykształcenia Artylerii 1912.07.03Westphalia1942.10.14Perth – Wellshill Cemetery
PawelecZygmuntst szeregowiec1 kompania sanitarna1907.04.13Czeladź, Będzin1943.04.15Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PawełczykStefangrenadier2 baon grenadierów1922.07.27Ciświca, Jarocin1946.04.17Perth – Wellshill Cemetery
PawłowskiBolesławpułkownik1 szpital wojskowy1892.09.23 Łomża1946.09.23Perth – Wellshill Cemetery
PawłowskiWiktorułan10 oddział rozpoznania1921.07.04Grodno1941.04.02Perth – Wellshill Cemetery
PałysWacławchorąży marynarkiP.K.P.R. *1896.12.28-1946.10.13Perth – Wellshill Cemetery
PażakJanplutonowy25 Pomorski Batalion Piechoty1917.01.22Kiecer Peklany1946.10.27Evanton – Kiltearn Parish Churchyard
PechalskiAleksander porucznikKE Ofic1897.12.03Głanów, Olkusz1942.03.15Perth – Wellshill Cemetery
PelanzerGustaw WincentykapitanP.K.P.R. *1900.03.29Wyżnica, Bukowina1947.09.06Perth – Wellshill Cemetery
Pereświet-SołtanPiotrkapralCentrum Wykształcenia Artylerii 1917.03.17Warszawa1943.01.03Perth – Wellshill Cemetery
PerschkeMarianchorąży2 pułk pancerny1898.07.22Stanisławów1943.10.19Perth – Wellshill Cemetery
PetraniukAntoni Franciszekkapral2 pułk pancerny1921.08.14Czerniejów, Stanisławów1943.01.13Perth – Wellshill Cemetery
PetrichGerardst szeregowiecCentrum Wyszkolenia Piechoty1913.09.11Aleksandrów, Łódź1945.07.10Perth – Wellshill Cemetery
PiechWładysławst szeregowieckompania sztabowa 1 korpusu 1902.06.05Radwanice, Morawska Ostrawa1942.05.27Perth – Wellshill Cemetery
PiechaLeonszeregowiec-1913.04.12Rybnik1944.09.13Perth – Wellshill Cemetery
PiechowiczMarianplutonowy podchorąży1 Dywizjon Artylerii Ciężkiej 1920.12.20Krościenko p. Nowy Targ1941.03.02Dundee – Balgay Cemetery
PiecuchJózefplutonowyO Zb KU 11894.03.19Raczkowa, Sanok1940.12.17Perth – Wellshill Cemetery
PieczkoJakubszeregowiecKU nr 11901.04.04 Maćkówka, Przeworsk1944.03.02Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
PiekarekJózefst sierżantskład materiałowy1898.01.04Łódź1946.07.11Perth – Wellshill Cemetery
PiekarskiKazimierzszeregowiecP.K.P.R1904.03.10Wilno1947.03.05Hawick -Wellogate Cemetery
PielawskiTadeuszst strzelec10 pułk dragonów1919.08.13Muszyna1943.11.28Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PierzchalskiStanisławkapral1.Pol.Dyw.Panc. Ośrodek Zapatrzenia 1919.11.20Grudusk p. Ciechanów1947.04.12Brechin – Cemetery
PietrzakBolesławkanonier1 pułk artylerii ciężkiej1916.04.17Grabice, Rawa 1943.10.03Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PietrzykowskiHenrykst ułan1 pułk rozpoznania1918.10.27Sokołów Podlaski1943.10.23Perth – Wellshill Cemetery
PieńczykowskiStefan Konstantypodpułkownik1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1898.03.10Skierniewice1942.09.23Perth – Wellshill Cemetery
PiorunMaksymiliankapralCentrum Wyszkolenia Grup Technicznych1903.02.26Łódź1945.09.22Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PirógTadeuszstrzelec1 dyon rozpoznania korpusu1916.12.17Konstantynówka1941.03.05Perth – Wellshill Cemetery
PisułaFranciszekkapralP.K.P.R1894.03.09Lipie, Kępno1947.10.17Dunfermline – Cemetery
PiszczkowskiStefanpodporucznikCentrum Wyszkolenia Saperów1906.03.02Łódź1945.03.18Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PogodaFranciszekst wachmistrzkompania sztabowa 1 Korpusu1897.10.02Dąbrowa Górna1944.06.01Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PogodaHenrykkapral10 Brygada Kawalerii Pancernej1916.08.09Kłomnice, Radomsko1941.01.16Perth – Wellshill Cemetery
PogłódekKonstantyproboszcz1893.06.23Wolbrom, Olkusz1944.05.20Perth – Wellshill Cemetery
PokornyEdwardstrzelecO Zb KU 11925.09.16Łąka, Pszczyna1945.07.30Perth – Wellshill Cemetery
PolakCzesławchorąży 2 Korpus Polski - 35 kompania warsztatowa, P.K.P.R. *1898.07.20Schodnica p. Drohobycz1947.06.19Auchinleck – Cemetery
Polko - służył jako BolińskiRyszardst szeregowiec10 baon dragonów1912.03.28Mała Dąbrówka, Katowice1944.01.27Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PolowczykJózefst szeregowiec10 kompania zaopatrzenia1901.02.02Pustelniki, Sieradz1943.01.08Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PonikowskiWładysławstrzelec1 pułk czołgów1917.12.21Koprzywnica, Sandomierz1941.05.14Perth – Wellshill Cemetery
PoolMaximemarynarzMS Sobieski ??1944.11.08Glasgow – St Kentigern’s RC Cemetery
PredkielJózefstrzelecOśrodek Lekarski1907.08.09Rudnie, Dzisna 1946.05.08Perth – Wellshill Cemetery
ProchownikAntoniszeregowiec1 pułk pancerny1915.06.06Brodła, Chrzanów1944.05.18Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ProdanAdampilot kapitanNo.10 Air Observers School 1887.04.24Czerniowce, Rumunia1942.01.24Dumfries – St. Andrew’s Cemetery
ProniukMikołajplutonowy1 kompania zaopatrzenia1900.12.14Kołomyja1945.03.08Perth – Wellshill Cemetery
PrudlikWładysławst szeregowiecKU 11906.10.10Częstochowa1947.03.06Glasgow – Cardonald Cemetery
PryśkoIgnacyst szeregowy1 Dywizja Pancerna - ośrodek zapasowy1908.01.01 Jaroslaw1945.06.16Perth – Wellshill Cemetery
PrzetakiewiczStanisławporucznikCentrum Wyszkolenia Piechoty1913.11.18Płock1945.05.28Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PrześdzieckiWojciechpułkownikJWWB1886.06.21 Warszawa1945.06.11Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PrzybylskiAdampułkownikWyższa Szkoła Wojskowa1896.06.22Janów1945.01.05Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PrzybyłaAntonist szeregowiec24 Śląski Batalion Piechoty1916.01.08Janów, Katowice1945.09.11Evanton – Kiltearn Parish Churchyard
PrzybyłaJózefstrzelec2 baon czołgów1913.06.30Goliszew, Kalisz 1941.06.10Perth – Wellshill Cemetery
PrzybyłekEuzebiusz Anastazyporucznik1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1910.03.29Sosnowiec1944.07.06Perth – Wellshill Cemetery
Przystajko Bronisławaporucznik3 kompania PWSK1902.07.11Biała-Podlaska1945.08.02Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PsiukJózefst strzelec1 Samodzielna Brygada Spadochronowa - 2 baon strzelców1894.02.04Częstochowa1943.01.30Perth – Wellshill Cemetery
PtasińskiMarian Tadeuszporucznik2 dyon pociągów pancernych1907.03.25Seroczyn, Siedlce1942.04.10Perth – Wellshill Cemetery
PtaszkowskiAntoniszeregowiecDywizjon 3091923.04.23?1941.03.12Renfrew – Arkleston Cemetery
PustułkaJózefszeregowiec2 szpital wojskowy1904.07.11 Moszczenica, Nowy Sącz1943.03.18Perth – Wellshill Cemetery
PysznyJoachimułan5 KDP - 15 pułk ułanów1925.05.12 Radlin p. Rybnik1947.02.21Auchinleck – Cemetery
PłacheckiAlojzyst szeregowiecOśrodek Szkolenia Wojskowego1922.06.22Starogard1945.02.20Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PłaczekIgnacyst szeregowiec10 Brygada Kawalerii Pancernej1917.08.08Wierzbie, Wieluń1940.12.02Auchterarder – Cemetery
PłazaJózefstrzelec1 Samodzielna Brygada Spadochronowa 1 baon strzelców1919.08.23Czerchawa, Sambor1943.05.20Perth – Wellshill Cemetery
RaczkowskiIgnacykapitan1896.09.10Miegiany, Kowno1943.05.11Rothesay – Cemetery
RadkePawełst szeregowiecDywizjon 3091913.11.10Bydgoszcz1941.03.13Renfrew – Arkleston Cemetery
RadolińskiStefanporucznik1 baon strzelców podhalańskich1900.08.18Warszawa1941.04.08Perth – Wellshill Cemetery
RadowskiBronisławkapitanSt Zb Ofic1891.09.11Sosnowiec1941.09.12Perth – Wellshill Cemetery
RadwanMieczysławgrenadier 1 dywizja grenadierów1925.06.08Horów, Wołyn1943.09.29Perth – Wellshill Cemetery
RajeckiWładysławplutonowy1 pułk artylerii przeciwpancernej1914.10.04Kolczyce, Nowogród1946.12.04Perth – Wellshill Cemetery
RappaportMieczysławsierżant1 brygada grenadierów - kompania sztabowa 1900.08.27Maczki, Kraków1946.01.17Perth – Wellshill Cemetery
RatynskiFeliks strzelec2 baon strzelców1908.03.28Wiśnic-Nowy, Bochnia1941.12.23Perth – Wellshill Cemetery
RelugaKazimierzpodporucznik4 baon łączności1910.06.28Kamieńsk, Kielce1945.08.01Perth – Wellshill Cemetery
RespondekJanst szeregowiec7 kompania zaopatrzenia1919.12.11Harbutowice, Lubliniec1946.08.02Perth – Wellshill Cemetery
RichterAdolfpilot plutonowydywizjon 3151921.11.04Kraków1944.11.08Longside – Cemetery
RobakFranciszekchorąży marynarkiP.K.P.R. *1899.09.03Poznań1947.06.20Perth – Wellshill Cemetery
RochowskiLeonidkapitanNo.10 Air Observers School1905.04.16Ostróg, Wołyń1941.09.29Dumfries – St. Andrew’s Cemetery
RolińskiHenryk Edwardkapitansztab główny - Szef Sł Opieki nad Żołnierzem1888.09.05 Brody, Tarnopol1945.12.08Perth – Wellshill Cemetery
RopieckiMieczysławkapral1 Samodzielna Brygada Spadochronowa - 1 baon strzelców1915.01.08Krynica, Nowy Sącz1944.01.13Perth – Wellshill Cemetery
RosiekAdam Piotrkapitanbrygada szkoleniowa 1896.12.04Kraków1942.01.06Perth – Wellshill Cemetery
RosnerAntoni podpułkownikSztab Główny1897.01.14Wiedeń1942.09.14Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
RotterAleksanderkapitanSt Zb Ofic1900.10.30Stanisławów1941.01.30Perth – Wellshill Cemetery
RouppertStanisławgenerał brygadyKE Ofic1887.04.16Warszawa1945.08.13Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
RozmusMarekszeregowiec5 kresowy baon łączności1901.03.22Komorów, Kolbuszowa1945.06.07Perth – Wellshill Cemetery
RucińskiMarianmajordowództwo 1 Korpusu1892.03.14Sosnowiec1940.10.13Symington – Cemetery
RudnickiEdwardplutonowyCentrum Wyszkolenia Grup Technicznych1905.03.24Załośce, Zborów1942.08.19Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
RudowskiJan FranciszekporucznikCentrum Wyszkolenia Broni Pancernej1905.10.04Ciechanów1946.10.09Perth – Wellshill Cemetery
RudzkiZdzisław porucznik14 pułk kawalerii pancernej1899.01.13Rożki, Sandomierz1942.09.17Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
RyczkaFranciszeksierżantO Zb KU 11889.05.31Ostrów, Śląsk Opolski1944.07.21Perth – Wellshill Cemetery
RysiewskiJan BolesławmajorKE Ofic1894.12.22Toruń1946.03.17Perth – Wellshill Cemetery
RyszanekWładysławpodpułkownik1893.09.11Bochnia1943.03.08Rothesay – Cemetery
RyszkowskiWładysławporucznik1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1904.12.19Warszawa1941.12.14Perth – Wellshill Cemetery
RóżalskiMarianmajor1 pułk artylerii lekkiej1894.08.29Słupia, Kępno1942.10.15Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
SadowskiSewerynpodporucznikKE Ofic1909.05.01Grodno1944.12.28Perth – Wellshill Cemetery
SakAleksanderplutonowy10 pułk dragonów1904.12.12Grójec, Warszawa1945.10.02Perth – Wellshill Cemetery
SaltarskiWładysławbombardierCentrum Wyszkolenia Artylerii 1902.02.02Szczytniki-Chorków p. Pińczów1940.07.20Symington – Cemetery
SamelJakubpodporucznikP.K.P.R. *1908.11.18Dąbrówki Breńskie, Dąbrowa1947.02.03Perth – Wellshill Cemetery
SamiecKarolpilot kapral podchorążyOTU1920.12.02?1941.11.04Grangemouth -Grandsable Cemetery
SawczukEmilian porucznik24 pułk ułanów1912.04.24Antoniów, Tarnobrzeg1944.01.31Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
SchneiderJulianmajorWyższa Szkoła Wojskowa1895.05.18Lwów1944.04.02Perth – Wellshill Cemetery
SenedzukMikołajszeregowiec10 pułk dragonów1922.10.31Zarzecze1944.03.21Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
SerafinWładysław bombardier4 pułk artylerii lekkiej1904.09.13Hodorowa, Nowy Sącz 1945.07.21Perth – Wellshill Cemetery
SerednickiStefansierżant1 Dywizja Pancerna Ośrodek Zaopatrzenia1897.07.27Kraków1945.08.29Perth – Wellshill Cemetery
SiemieńczukTadeuszpilot kapral podchorążyOTU1915.07.04?1942.04.17Grangemouth -Grandsable Cemetery
SiemieńskiStefanpodporucznikKE Ofic1905.06.27Żuraw, Częstochowa1945.11.29Perth – Wellshill Cemetery
Siennica Franciszekst szeregowiec929 Dywizjon Balonów 1918.01.31Góry, Sokołów1942.11.04Dunfermline – Cemetery
Sikorski Janmarynarz1922.08.04Tuquenquieuc, Francja1942.05.16Glasgow – Cardonald Cemetery
SinkowskiStanisław Piotrksiądz dziekanDowódstwo 1 Korpusu1890.01.03Sanoczek, Sanok1942.10.20Perth – Wellshill Cemetery
SkaczyłoTadeuszP.K.P.R.*1895.01.12Lwów1946.12.29Fraserburgh – Kirkton
SkibaAndrzejszeregowiec2 pułk pancerny1913.12.13Rawa Ruska 1943.05.29Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
SkoczylasJózefst szeregowiecCentrum Wykształcenia Służb1904.08.15Racławice, Nisko1946.06.10Perth – Wellshill Cemetery
SkoczyńskaMatyldasiostra PCK1 szpital polowy1899Budapeszt ?1941.01.10Perth – Wellshill Cemetery
SkowronHenrykpilot plutonowyNo.10 Bombing and Gunnery School1916.05.26Kraków1941.06.18Dumfries – St. Andrew’s Cemetery
SkrzypiecStanisławkapral7 kompania saperów1910.03.28Kościelec, Kalisz1946.03.17Perth – Wellshill Cemetery
SkukowskiMichałszeregowiecKU nr 11901.09.15Łużki, Wilno1945.10.24Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
SkórkowskiWładysławogniomistrz10 pułk artylerii lekkiej1905.06.09Warszawa1941.12.30Perth – Wellshill Cemetery
Slisz - służył jako SkorzakJózefszeregowiecCentrum Wyszkolenia Piechoty1907.05.08Nydek, Cieszyn1945.03.19Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
SobierajStanisław kapralKU 11905.06.29Hojnowo, Przasnysz1946.04.17Perth – Wellshill Cemetery
SochaArturpodporucznikKE Ofic1895.11.10Warszawa1943.07.14Perth – Wellshill Cemetery
SochackiEdward kapral5 pułk pancerny1914.11.09Markowa, Przeworsk1947.04.12Perth – Wellshill Cemetery
SokołowskiZygmuntszeregowiecDywizjon 3091917.02.26Lwów1941.03.13Renfrew – Arkleston Cemetery
SokulskiJerzypilot porucznikNo.10 Air Observers School1915.11.03Krzemieniec, Wołyń1941.09.29Dumfries – St. Andrew’s Cemetery
SorockiStanisławstrzelecKwatera Główna 3 Korpusu1899.02.02Rakszowo, Łańcut1944.12.07Perth – Wellshill Cemetery
SosnowskiWładysławkapral1 brygada strzelców1910.06.28Chechło, Olkusz1941.09.13Perth – Wellshill Cemetery
SpychajJózefplutonowyKU 11899.04.01Tychów, Iłża1944.09.28Perth – Wellshill Cemetery
SpychałaRyszardmarynarzORP Błyskawica1917.02.18Łódź1941.03.19Glasgow – Cardonald Cemetery
SrokaJózef WiktorporucznikCentrum Wyszkolenia Łączności1905.03.23Żdżary, Kraków1943.09.23Perth – Wellshill Cemetery
SrokaJanchorąży marynarki1890.06.15Grybów1943.10.31Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
Stadnikiewicz Zygmuntporucznik1896.05.16Wiśniowa1941.02.11Rothesay – Cemetery
StanikPiotrcywil pracownik Welfare Office for Soldiers-1886.04.23Chropaczów1943.11.30Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
StanisławskiJanszeregowiec2 baon piechoty1903.03.24Mierzostowo , Chojnice1945.08.18Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
StankiewiczMichałmajor11 sąd polowy1897.11.15Ryga1946.02.28Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
StasiakStanisławkapral1.Pol.Dyw.Panc. 14 pułku ułanów, 1914.11.13Świeca p. Ostrów1941.04.03Carnoustie – Shanwell Cemetery
StasieńkoStanisławst szeregowiecCentrum Wykształcernia 1914.04.06Szówsko, Jarosław1942.04.08Perth – Wellshill Cemetery
StawarskiFranciszek JanporucznikP.K.P.R. *1909.12.05Przybówka, Krosno1947.06.13Perth – Wellshill Cemetery
StańczykAdam ZbigniewpodporucznikKwatera Główna 4 Dywizji Piechoty1920.11.28Kraków1946.03.16Perth – Wellshill Cemetery
StebłowskiAdammajor1896.12.24Zbrucz1941.02.28Rothesay – Cemetery
StecFranciszek JanporucznikP.K.P.R. *1909.12.05Przybówka, Lwów1947.06.13Perth – Wellshill Cemetery
StefaniakBonifacypodporucznikCentrum Wyszkolenia Piechoty1912.05.14Góry Karwackie, Przasnysz1942.11.13Perth – Wellshill Cemetery
StefczykKazimierz Mieczysławpułkownik1 brygada strzelców1891.12.27Czemichów, Kraków 1941.05.02Perth – Wellshill Cemetery
SteinmasselZygmunt porucznikKE Ofic1919.02.13Kraków1945.12.11Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
StelmaszykJózefszeregowiec1 Dywizja Pancerna Ośrodek Zaopatrzenia1926.03.13Bydgoszcz1946.05.29Perth – Wellshill Cemetery
SteżowskiWojciechst sierżant1 kompania zaopatrzenia1892.09.13Wróblowica, Tarnów1943.08.31Perth – Wellshill Cemetery
StockiWacławdr med, wykładowca na Polskim Wydziale Medycznym na Uniwersytecie w Edynburgu-1902.08.18Waligród, Sanok1942.03.23Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
StolarzTeodorkapral1 pułk pancerny1902.05.17Zadnieszówka1942.10.20Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
StopyraFranciszekwachman14 pułk ułanów1905.09.15. -?Grodzisko Dolne1942.07.23Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
StoszkoMieczysławpodporucznikdowództwo 1 Korpusu 1895.03.21Gwośdzice, Brzesko1945.11.26Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
StrutyńskiWładysławplutonowy11 park uzbrojenia1901.09.29Otynia1941.03.01Perth – Wellshill Cemetery
StruzkoZdzisławst ułan14 pułk Ułanów1913.11.08?1943.03.21Sanquhar – Parish Churchyard Extension
Strzelczok - służył jako PrzybyłekHenrykszeregowiec1 Dywizja Pancerna Ośrodek Zaopatrzenia1912.01.14Miejska Dąbrowa, Bytom1945.05.28Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
SwobodaWładysławkanonier16 pułk artylerii 1920.02.06Będzin, Kielce1945.08.12Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
SzamrajewLeonpilot porucznikNo.10 Bombing and Gunnery School1917.06.16Charków, Rosja1940.11.27Dumfries – St. Andrew’s Cemetery
SzaniawskiIgnacypułkownikP.K.P.R1885.01.01Petersburg1948.02.29Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
SzareykoLeopoldkapitanSztab Główny1901.07.02Wołkowysk p. Białystok1940.11.19Symington – Cemetery
SzałkiewiczJansierżant4 Bombing and Gunnery School1914.04.26Wilno1941.05.15Stranraer – Glebe Cemetery
Szczeciński WładysławsierżantKU 11900.06.19Gąsawa, Żnin 1944.02.27Perth – Wellshill Cemetery
Szczepanek - służył pod nazwiskiem - NowakZygfrydplutonowy1915.12.05Podlesie p. Pszczyna1945.05.21Auchinleck – Cemetery
SzczerbickiAntonist wachmistrz10 brygada kawalerii pancernej1893.05.18Duże Opoki, Inowrocław1941.09.22Perth – Wellshill Cemetery
SzczeóraIgnacypilot starszy sierżant2 AGS *1900.02.01Ochla, Poznań1943.06.16Inverness – Tomnahurich Cemetery
SzczurekBogdanpodchorąży10 PSK1918.01.14Zebrzydowice, Cieszyn1940.10.07Paisley – Hawkhead Cemetery
SzczurekDyzmaszeregowiec10 pułk dragonów1912.10.04Jasionka, Krosno1944.04.21Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
SzczygiełStanisławstrzelecKU nr 11913.05.17 Rzeszów1945.05.19Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
SzczyrbaAntonist sierżantDowództwo Jednostki Terenowej1895.01.05Bykowina, Katowice1943.09.24Perth – Wellshill Cemetery
SzelochAdamrotmistrz309 Dywizjon 1898.11.04Szydłowiec1944.10.22Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
SzemplińskiŁucjanpilot starszy sierżantdywizjon 3071912.06.16Kułaki Małe p. Ciechanów1944.01.13Montrose – Sleepyhillock Cemetery
SzeremetaJanchorąży marynarkiP.K.P.R. *1899.09.13Hadle Szklarskie, Rzeszów1947.01.14Perth – Wellshill Cemetery
SzewczykStanisławkapral5 brygada kadrowa strzelców1914.11.14Skierniewice1941.05.25Perth – Wellshill Cemetery
SzkanderaJózefszeregowiecCentrum Wyszkolenia Artylerii1925.03.08Zebrzydowice1945.04.19Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
SzmidtJankapralCentrum Wyszkolania Piechoty1915.01.21Mysłowice, Katowice 1945.10.10Perth – Wellshill Cemetery
SzmoniewskiTadeusz Rafałpodpułkownik1890.10.22Lwów1941.12.26Perth – Wellshill Cemetery
SzopaAlojzy9 kompania saperówst saper1916.03.17Wyry, Pszczyna1945.04.04Perth – Wellshill Cemetery
SzostekAleksanderszeregowiec14 pułk ułanów1920.03.23Sekursko1942.06.14Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
SzotBolesławpilot kapral podchorążyOTU1920.01.01?1942.06.05Grangemouth -Grandsable Cemetery
SzperJózef Stefankapitan1 szpital wojskowy1883.11.13Wola Wydrzyna, Radomsko1942.01.30Perth – Wellshill Cemetery
SzportiukTeodorszeregowiecOśrodek Zapasowy1904.03.15Długoszyn, Wołyń1946.11.08Perth – Wellshill Cemetery
SzuberMariankanonier1 pułk artylerii przeciwlotniczej 1923.01.24Podhajce1944.05.15Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
Szulc - służył jako SzulczyńskiJanszeregowiec10 baon dragonów1918.12.27Czersk, Chojnice1944.02.17Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
SzumanAleksanderplutonowyCentrum Wyszkolenia Piechoty 1904.12.23Udryck, Litwa1944.08.09Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
SzumikSzymonszeregowiec16 baon dragonów1909.02.02Dorotyszcze1943.01.22Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
Szumski Edmundpilot kapral podchorążyOTU1916.06.04Kenelin1941.11.22Grangemouth -Grandsable Cemetery
SzuraWładysławsanitariuszCentrum Wyszkolenia Służby Zdrowia1926.03.25Borek Stary, Rzeszów1945.08.26Evanton – Kiltearn Parish Churchyard
SzwarcsztajnJuzefkanonier1 Dywizja Pancerna1909.05.14Grodzisk, Błonie1944.05.20Glasgow – Glenduffhill Jewish Cemetery
SzwertnerErwinstarszy strzelecP.K.P.R. *1902.02.12 Łódź1948.07.11Auchinleck – Cemetery
SzymańskiJan BronisławmajorSztab Główny1893.06.11Plesiowy Taszłyk1946.09.06Perth – Wellshill Cemetery
SzymańskiStanisławsaper7 kompania saperów1923.10.18Radostowo, Tczew1946.01.12Perth – Wellshill Cemetery
SzymczyszynMikołajszeregowiec1 kompania warsztatowa1916.11.22Boczkowce, Czortków1942.01.31Perth – Wellshill Cemetery
SzymkiewiczKlemenskapitanKE Ofic1893.09.08Ryga1943.06.05Perth – Wellshill Cemetery
SzymkowiakWalerykapralbaon strzelców podhalańskich1904.02.03Essen1942.03.18Perth – Wellshill Cemetery
SzymońskiTomaszpilot porucznik102 Glider OTU1901.12.16Chrościce, Mińsk Mazowiecki1943.05.18Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
SzymułaBronisławszeregowiec1 Dywizja Pancerna Ośrodek Zapasowy1916.07.20Łęczany, Wadowice1946.03.20Perth – Wellshill Cemetery
SzyszczyńskiWacławsierżant podchorąży2 Baon Strzelców1906.09.30Warszawa1940.10.05Symington – Cemetery
SławińskiJerzyasp lek wet1 Korpus Polski1908.07.10 Perm1940.08.26Peebles – Cemetery
SłowińskiAleksanderkapralszef służb materiałowych1898.01.15Rogaczów, Wołyń1945.04.13Perth – Wellshill Cemetery
TarnawskiMieczysławst marynarz-1928.03.18 ?Stanisławów1943.06.08Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
TarłowskiStefanporucznik1 oficerski baon szkoleniowy 1895.12.05Lwów1942.06.26Perth – Wellshill Cemetery
TazeirWładysławszeregowiec1 Dywizja Pancerna - Ośrodek Zaopatrzenia1922.11.13Żaby, Radomsk1946.03.15Perth – Wellshill Cemetery
TochaAlojzykanonier4 pułk artylerii przeciwlotniczej1916.02.11Starogard1946.03.17Perth – Wellshill Cemetery
TomczakWalenty???1943.06.09Glasgow – Cardonald Cemetery
TomsaZbigniewkapral1920.07.12?1943.07.03Sanquhar – Parish Churchyard Extension
TorbaJan
ułan24 pułk ułanów1911.05.25Zwierzyniec, Zamożć1941.07.18Perth – Wellshill Cemetery
ToszewskiZygmuntsaper1 Batalion Saperów1921.01.01Jarosławiec1940.11.07Dundee – Balgay Cemetery
TraczewskiStefan Franciszekrotmistrz2 oficerski baon szkoleniowy 1898.22.01Hinowice, Brzeżany1942.02.14Perth – Wellshill Cemetery
TrauguttWiesławpilot podporucznik2 AGS *1918.03.27nieznane1942.04.23Inverness – Tomnahurich Cemetery
TrepkaJanstrzelec16 baon strzelców1917.11.07Bracijówka, Olkusz1946.11.10Perth – Wellshill Cemetery
TrojakMieczysławst wachmistrz14 pułk ułanów1900.12.31Markowa, Nadwórna1941.05.11Perth – Wellshill Cemetery
TrybulskiStanisławmarynarz ORP Kujawiak1921.01.23Warszawa1941.06.18Dundee – Balgay Cemetery
TuburczyWładysławstrzelec1 Dywizja Pancerna - Kompania Zaopatrzenia 1902.02.03Brzeżany, Tarnopol1945.10.15Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
TwardzikMarian Andrzejporucznik1 samodzielna brygada spadochronowa1907.01.01Oświęcim1942.12.05Perth – Wellshill Cemetery
Ulrych-UleńskiJanuszpodchorążybaon strzelców 1913.07.10Kalisz1940.11.18Perth – Wellshill Cemetery
UrbańskiJerzypodchorąży3 batalion łączności1922.07.03Brześć nad Bugiem1946.12.07Perth – Wellshill Cemetery
UrlańskiStanisław--1901.01.31Kijany, Lubartów1944.12.23Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
UstinowiczAleksanderst szeregowiec1 kompania warsztatowa1913.05.03Łowicz1943.03.10Perth – Wellshill Cemetery
UłanowskiZygmuntszeregowiec8 Brygada Piechoty1924.10.12Kopaniarze, Lubawa1946.01.30Evanton – Kiltearn Parish Churchyard
WagnerJanstrzelecKU 11922.06.15Turka nad Stryjem, Lwów1945.05.31Perth – Wellshill Cemetery
WalachAlojzyst marynarz-1920.12.05Mszana, Rybnik1944.11.24Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
WalczakAdamkapral-1900.12.15Stawki koło Piotrkowa1946.03.46Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
WarszawskiStefanczłonek załogi m/s “Sobieski”?-1886??1943.06.28Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
WasserbergerJózefkapitanKE Ofic 1890.05.15Kraków1944.04.16Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
WaszczyszynWasylstrzelecbaon strzelców 1904.05.03Wasylkowce, Kopyczyńce1943.05.28Perth – Wellshill Cemetery
WaszyńskiAntonikapitanCentrum Wyszkolenia 1894.01.17Gębica, Gostyń 1944.09.25Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
WawrzyńskiPawełchorąży marynarki1892.03.21Hajduki Nowe, Bytom1942.10.31Glasgow – Cardonald Cemetery
WeinkaFranciszekszeregowiec12 kompania warsztatowa1908.09.24Iłowo, Sępolno1945.12.16Perth – Wellshill Cemetery
WeklakPiotrszeregowiec1 kompania łączności1926.04.22Bohutyn, Zborów1946.02.20Perth – Wellshill Cemetery
WermińskiJanst sierżant1897.12.17Rzeszów1942.07.28Rothesay – Cemetery
WerstlerWładysławst szeregowiec10 park uzbrojenia1919.08.11Bitków, Nadwórna1941.02.01Perth – Wellshill Cemetery
WiatrowiecWłodzimierzkapral11 Pułk Artylerii Ciężkiej1906.06.22Nowiny p. Dubno1948.02.06Motherwell – Airbles Cementary
WiderskiJózefkapral12 kompania warsztatowa1922.02.22Słomniki, Miechów 1946.05.04Perth – Wellshill Cemetery
WieczorekJózefplutonowy8 baon strzelców1901.12.14Sędziszów, Jędrzejów1944.04.24Perth – Wellshill Cemetery
WiecławekAntoniszeregowiec2 pułk pancerny1915.03.19Młynczyska, Limanowa1943.10.28Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
WielunekStefanplutonowy16 baon strzelców1908.12.06Warszawa1946.09.24Perth – Wellshill Cemetery
WiernuszWładysławplutonowy1909.04.23Posada Rymanowska, Bytom1944.08.06Glasgow – Cardonald Cemetery
Wieroński StanisławpułkownikP.K.P.R1896.08.02Kraków1948.06.02Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
WierzbickiHenrykst szeregowiecP.K.P.R1911.02.16Sosnowiec1946.02.27Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
WijaJózefporucznik3 baon strzelców spadochronowych1916.02.03 Marl, Westfalia1944.02.14Perth – Wellshill Cemetery
WilandtStefankapralP.K.P.R. *1914.12.16Wielki Mendomierz, Tuchola1947.05.01Perth – Wellshill Cemetery
WilczekJanst sierżantO Zb KU 11890.06.24Kraków1941.08.30Perth – Wellshill Cemetery
Wilk - służył jako SzumańskiRyszardst szeregowiecCentrum Wyszkolenia Piechoty1925.09.20Giszowiec, Katowice1945.02.25Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
WiniarskiMieczysławpodchorąży 3 pułk artylerii motorowej 1919.10.18Pruszków1945.09.28Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
WinklerAntonistrzelecOśrodek Zaopatrzenia1923.05.15Rypin1946.04.22Perth – Wellshill Cemetery
WinszeErwin szeregowiecP.K.P.R. *1904.07.04Łódź1947.08.22Perth – Wellshill Cemetery
WitkowskiWitoldpodporucznikP.K.P.R. *1902.12.22 Łódź1947.01.15Perth – Wellshill Cemetery
WitoszyńskiJanmarynarz-1904.06.11Przemyśl1944.03.12Perth – Wellshill Cemetery
WitwickiZdzisławst szeregowiecO Zb KU 11919.01.07Nadwórna, Stanisławów1943.05.12Perth – Wellshill Cemetery
WiśniewskiWitoldszeregowiec16 Dywizjon Artylerii Motorowej 1917.01.27Czerniowce1941.04.27Perth – Wellshill Cemetery
WiśniewskiZygmuntstrzelec4 baon zaopatrzenia1924.04.13Toruń1945.04.09Perth – Wellshill Cemetery
WiśniewskiWalerian FelikspodpułkownikCentrum Wyszkolenia Piechoty1893.08.18Kraków1946.10.19Perth – Wellshill Cemetery
WochJanpodporucznikSt Zb Ofic1904.03.20 Nowy Korczyn1943.12.19Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
WodarzAlfredst grenadier3 baon grenadierów1920.05.17Królewska Huta, Katowice1945.08.14Perth – Wellshill Cemetery
WodzyńskiHenrykkapral14 pułk ułanów1917.03.15Żelazna, Rawa Mazowiecka1941.06.07Perth – Wellshill Cemetery
WojciechowskiWiktorplutonowy podchorąży1 Dywizjon Artylerii Ciężkiej 1920.12.20Władywostok1941.03.02Dundee – Balgay Cemetery
Wojciechowski Janst szeregowiecCentrum Zaopatrzenia 1918.12.12Białcz, Poznań1944.08.27Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
WojciechowskiWładysławstrzelec10 Pułk Strzelców Konnych1917.11.12Hucisko, Bóbrka p. Lwów1943.11.13Peebles – Cemetery
WojciechowskiJerzyplutonowy13 pułk artylerii ciężkiej1912.10.02Skarżysko Kamienne1947.04.06Wick – Cemetery
WojewódkaTeofilmarynarzMS Sobieski ??1942.04.10Glasgow – St Kentigern’s RC Cemetery
WojtowiczStanisławszeregowiec11 kompania warsztatowa1911.04.12 Blizna, Brzozów1942.03.27Perth – Wellshill Cemetery
WolfTadeuszszeregowiecP.K.P.R. *1920.03.15Zamość, Lublin1947.05.13Perth – Wellshill Cemetery
WortmanJulian WiktorporucznikCentrum Wyszkolenia Łączności1914.03.23Jarosław1941.10.11Perth – Wellshill Cemetery
WołkAntonigrenadier2 baon grenadierów1918.05.01Szytowszczyzna, Grodno1946.05.19Perth – Wellshill Cemetery
WołkowStefanułan8 pancerny dyon rozpoznania?1918.10.14Lwów1942.10.15Glasgow – Cardonald Cemetery
WołoszńskiCzesławbombardier10 Brygada Kawalerii Pancernej1925.03.05Szarlej, Swiętochłowice1946.09.14Perth – Wellshill Cemetery
WroneckiStanisławszeregowiec11 pułk piechoty1917?Rozowiec, Wyrzysk1940.07.05Glasgow – St Peter’s Roman Catholic Cemetery
WróbelTadeusz majorOśrodek Zaopatrzenia1897.12.12Wołeniów1945.03.20Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
WróblewskiMaksymilianszeregowiec-1908.10.12Kaliska, Starogard1945.06.07Perth – Wellshill Cemetery
WróblewskiWładysławpułkownikSztab Główny1891.08.26Szydłowiec, Radom 1942.05.19Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
WyrwasWładysławkapral4 baon strzelców spadochronowych 1917.05.27Dąbrowa, Sieradz1946.07.24Perth – Wellshill Cemetery
WystępekStefankanonier16 dyon artylerii motorowej1915.09.21Chorzelów, Debica 1941.02.23Perth – Wellshill Cemetery
WójtowiczBolesławszeregowiec1 Dywizja Pancerna Ośrodek Zopatrzenia1913.12.16Chełm1946.03.24Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
WąchalKazimierzpodporucznik4 Bombing and Gunnery School1904.02.07Charnówka, Krosno1941.05.15Stranraer – Glebe Cemetery
WęglerskiFranciszekszeregowiecOśrodek Zaopatrzenia1911.10.04Wrocki, Brodnica1945.05.23Perth – Wellshill Cemetery
WłodarczykStanisławszeregowiec16 brygada pancerna 1909.10.11Sadków, Opatów1943.04.13Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ZacharczonekWłodzimierzst strzelec3 baon strzelców spadochronowych1918.03.23Wołoćkowo, Dzisna 1944.06.25Perth – Wellshill Cemetery
ZagórskiJózefkanonier2 pułk artylerii przeciwpancernej1925.02.07Mikołów, Pszczyna1947.03.19Perth – Wellshill Cemetery
ZającWładysławszeregowiec1 Dywizja Pancerna1900.06.16Niwce, Piotkrów1944.03.02Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ZającZofiaochotniczkabaon PWSK1925.05.20Dębina, Piotrków1946.01.09Perth – Wellshill Cemetery
ZakrzewskiStanisławpodporucznik 26 Poznański Batalion Piechoty1910.03.10Tymienica1947.02.17Cille Choirill Graveyard
ZakrzewskiEdwardpodchorąży8 baon strzelców1921.05.08Mała Krzywowłoga1944.02.24Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ZalewskiJanmajorCentrum Wyszkolenia Piechoty1886.06.07Warszawa1943.08.22Perth – Wellshill Cemetery
ZaleńskiStanisławplutonowy3 baon strzelców1915.06.28 Jarosław1943.09.29Perth – Wellshill Cemetery
ZamarskiKarolchorąży2 oficerski baon strzelców1894.04.18Cieszyn1942.11.01Perth – Wellshill Cemetery
ZarzyckiTadeuszpułkownikCentrum Wyszkolenia Piechoty1893.10.15Chorzelów, Mielec 1946.05.02Perth – Wellshill Cemetery
ZasadaLudwikporucznikTTC1897.10.01Złoty Potok, Częstochowa1941.11.17Perth – Wellshill Cemetery
ZawadaJózefmarynarz1923.03.01Katowice1946.02.08Glasgow – Cardonald Cemetery
ZawadaJankapral11 kompania saperów1910.12.19Strażów1941.05.02Perth – Wellshill Cemetery
ZawadzkiMarianszeregowiec1 pułk artylerii przeciwpancernej1921.01.01Kanonicze1944.12.06Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ZawadzkiMichałmajorSt Zb Ofic1893.09.24Augustów1942.07.26Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ZawalichWładysławszeregowiec-1919??1944.04.15Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
ZawistowskiEugeniuszplutonowy1 dyon rozpoznania1910.01.24Rzębiki, Łomża1940.12.12Perth – Wellshill Cemetery
ZdańskiMieczysławporucznikP.K.P.R. *1908.01.17Warszawa1947.06.24Perth – Wellshill Cemetery
Zdrojewski
Alfonsułan9 pułk ułanów małopolskich1923.08.01Grzybno1945.05.07Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ZiajWładysławgrenadier1 baon grenadierów1921.09.05Bernich, Westfalia1946.04.17Perth – Wellshill Cemetery
Zieleniec LeonpodporucznikP.K.P.R1895.04.09Sosnowiec1948.08.14Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ZielińskiRajmundkapralP.K.P.R.1911.09.27Gdańsk1947.10.25Glasgow – Cardonald Cemetery
ZielińskiWładysławst sierżant1 oficerski baon szkoleniowy1900.05.12Gryłewo, Wągrowiec1942.05.26Perth – Wellshill Cemetery
ZiembaJuliuszmajorOśr Pr Okup1895.08.12Krosno1944.12.31Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ZienowskiJózefsierżantbaon wartowniczy1903.02.18Prozoroki, Dzisna1946.12.03Perth – Wellshill Cemetery
ZinkowPiotrst szeregowiecKU 11905.05.07Tarnopol1946.01.02Sanquhar – Parish Churchyard Extension
ZioraHubertsaperCentrum Wyszkolenia Saperów1919.09.20Huta Jerzego, Katowice1945.09.20Perth – Wellshill Cemetery
ZuchowskiPaweł Piotrst szeregowiecCentrum Wyszkolenia Łączności1912.07.27Bucer, Westfalia1946.03.01Perth – Wellshill Cemetery
ZuraHelmut-Emanuelst szeregowiecDowództwo Jednostek Terenowych1923.10.23Katowice1945.08.10Perth – Wellshill Cemetery
ZygmuntFranciszekst szeregowiec-1924.08.09Jabkówko, Wągrowiec1945.05.26Perth – Wellshill Cemetery
Łapaczyński Bolesławst szeregowiec11 kompania saperów1914.03.18Boczów, Bochnia 1943.04.09Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ŁazarzJózefkapralośrodek inwalidów1902.03.01Tarnów1946.10.14Perth – Wellshill Cemetery
ŁopataStanisławplutonowy1 pułk pancerny1914.05.14Strachówka, Radzymin1944.03.17Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ŁukomskiEugeniuszpilot kapral podchorążyOTU1918.02.13Łudź1941.11.24Grangemouth -Grandsable Cemetery
ŁuszczewskiJerzyplutonowyNo.10 Bombing and Gunnery School1916.01.09Niżni Łomow , Rosja1940.11.27Dumfries – St. Andrew’s Cemetery
Ścigała AdamkapralNo.8 Air Gunners School1917.11.23Częstochowa1943.01.28Evanton – Kiltearn Parish Churchyard
ŚlaskiJanpułkownikCentrum Wyszkolenia Piechoty1891.03.15Wyżmianka, Lublin1946.06.14Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ŚlizowskiKamil Zenonmajor10 sąd polowy1889.12.20Kraków1943.10.10Perth – Wellshill Cemetery
ŚmierzchalskiWacławkapitanCentrum Zapasowe1899.08.03Spiczyńce, Podole1943.04.09Perth – Wellshill Cemetery
ŚmigajFranciszekst. saper9 komp. saperów1910.11.22Derne – Westwalia1945.10.24Aberdeen – Grove Cemetery
ŚniechowskiWilhelmpilot porucznik dywizjon 3101917.11.14Monwiterce - Tarnopol1941.12.08 Dyce – Old Churchyard
ŚpiewakowskiHenrykporucznik1 dac1915.04.02Pilica, Olkusz1942.07.13Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
Świderski Józefpilot kapral2 AGS *1919.01.14Koźmin, Poznań1943.03.16Inverness – Tomnahurich Cemetery
ŚwiderskiMieczysławpilot kapral2 AGS *1916.0817Żelery, Grajewo1944.11.11Petty – Parish Churchyard
ŚwiąteckiWładysławkapitanTTC1895.12.20Warszawa1944.04.28Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ŻegusławskiJózefsierżantDowództwo Jednostek Terenowych1896.10.17Żelińce, Borszczów 1943.04.03Perth – Wellshill Cemetery
ŻukWładysławst. sierżant1 kompania saperów1898.12.07Warszawa1943.05.12Perth – Wellshill Cemetery

 

 

 

 

Spis Cmentarzy w Szkocji

Aberdeen – Grove Cemetery  – 2 groby Polskich żołnierzy
Arbroath – Eastern Cemetery Lodge  – 2 groby Polskich żołnierzy
Auchinleck – Cemetery  – 11 grobów Polskich żołnierzy
Auchterarder – Cemetery  – 2 groby Polskich żołnierzy
Bellshill – Bothwell Park Cemetery  – 1 grób Polskiego żołnierza
Blairgowrie – Cemetery  – 1 grób Polskiego żołnierza
Brechin – Cemetery  – 2 groby Polskich żołnierzy
Cambuslang – Westburn Cemetery  – 1 grób Polskiego żołnierza
Carnoustie – Shanwell Cemetery – 2 groby Polskich żołnierzy
Carrbridge Cemetery  – 1 grób Polskiego żołnierza
Ceres – Cemetery – 1 grób Polskiego żołnierza
Cille Choirill Graveyard  – 1 grób Polskiego żołnierza
Douglas – Gateside Cemetery  – 1 grób Polskiego żołnierza
Pattiesmuir Douglas Bank Cemetery  – 1 grób Polskiego żołnierza
Dumfries – St. Andrew’s Cemetery – 13 grobów Polskich żołnierzy
Dundee – Balgay Cemetery  – 11 grobów Polskich żołnierzy
Dunfermline – Cemetery – 2 groby Polskich żołnierzy
Dyce – Old Churchyard – 1 grób Polskiego żołnierza
Edynburg – Corstorphine Hill – 175 grobów Polskich żołnierzy
Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery – 31 grobów Polskich żołnierzy
Evanton – Kiltearn Parish Churchyard – 9 grobów Polskich żołnierzy
Falkirk – Camelon Cemetery  – 2 groby Polskich żołnierzy
Fraserburgh – Kirkton – 1 grób Polskiego żołnierza
Glasgow – Cardonald Cemetery – 18 grobów Polskich żołnierzy
Glasgow – Glenduffhill Jewish Cemetery – 2 groby Polskich żołnierzy
Glasgow – St Kentigern’s RC Cemetery – 5 grobów Polskich żołnierzy
Glasgow – St Peter’s Roman Catholic Cemetery – 1 grób Polskiego żołnierza
Grangemouth -Grandsable Cemetery  – 8 grobów Polskich żołnierzy
Hawick -Wellogate Cemetery  – 3 groby Polskich żołnierzy
Hutton – New Burial Ground – 1 grób Polskiego żołnierza
Inverness – Tomnahurich Cemetery  – 6 grobów Polskich żołnierzy
Kilmarnock – Cemetery  – 1 grób Polskiego żołnierza
Lanark – St Mary’s RC Cemetery  – 1 grób Polskiego żołnierza
Longside – Cemetery – 1 grób Polskiego żołnierza
Lossiemouth –  burial ground  – 1 grób Polskiego żołnierza
Mauchline – Cemetery – 1 grób Polskiego żołnierza
Montrose – Sleepyhillock Cemetery – 8 grobów Polskich żołnierzy
Motherwell – Airbles Cementary – 2 groby Polskich żołnierzy
Paisley – Hawkhead Cemetery  – 1 grób Polskiego żołnierza
Peebles – Cemetery  – 5 grobów Polskich żołnierzy
Perth – Wellshill Cemetery – 381 grobów Polskich żołnierzy
Petty – Parish Churchyard  – 6 grobów Polskich żołnierzy
Portree – Stronuirnish Cemetery  – 1 grób Polskiego żołnierza
Prestwick – Monkton and Prestwick Cemetery – 1 grób Polskiego żołnierza
Rathen – Cairnbulg and Inverallochy – 1 grób Polskiego żołnierza
Renfrew – Arkleston Cemetery – 3 groby Polskich żołnierzy
Rothesay – Cemetery – 8 grobów Polskich żołnierzy
Sanquhar – Parish Churchyard Extension – 9 grobów Polskich żołnierzy
St Andrews – Western Cemetery – 1 grób Polskiego żołnierza
Stenhousemuir – Larbert Cemetery  – 2 groby Polskich żołnierzy
Stranraer – Glebe Cemetery  – 3 groby Polskich żołnierzy
Symington Cemetery  – 6 grobów Polskich żołnierzy
Thurso – Mount Vernon Cemetery – 1 grób Polskiego żołnierza
Wick – Cemetery – 3 groby Polskich żołnierzy

 

przydatne linki

strona Aircrew Remembered – spis ponad 22oo Polskich lotników poległych w czasie wojny

znajdziemy tam również dość obszerne opisy naszych lotników i dywizjonów

Polskie Siły Powietrzne w II Wojnie Światowej – lista cmentarzy i miejsc pochówku lotników Polskich

strona – Scottish War Graves

 

 

ps. zdaję sobie sprawę że nie wszystkie dane są jeszcze uzupełnione – np.  nie ma wszystkich zdjęć nagrobków – będę je umieszczał systematycznie.
Nie jestem historykiem i moja praca przy tym projekcie jest…  niedoskonała.
Jednak postanowiłem udostępnić tą stronę ponieważ już teraz, nawet w tej niedoskonałej formie, może pomóc wielu ludziom
Obiecuję że nie jest to ostateczna wersja tego spisu i wciąż będę nad nią pracował …

Zobacz również