Wellshill to największy “polski cmentarz wojskowy” na terenie Szkocji.  Znajdują się tu  381 groby wojskowe.
366 żołnierzy sił lądowych, 4 marynarzy, 9 lotników, 1 pielęgniarka i 1 ochotniczka.

pierwszym pochowanym na tym cmentarzu polskim żołnierzem był podchorąży Ulrych-Uleński zmarły 18 listopada 1940 roku. Ostatnim – Gwido Langer, podpułkownik pochowany 30 marca 1948 roku.

Aby znaleźć polską kwaterę najłatwiej wejść bramą od ulicy Jeanfield Rd – miejsce zaznaczone na mapie na dole tego wpisu.
adres dla GPS – 29 Jeanfield Rd, Perth PH1 1PD

widok na bramę do polskiej kwartery na cmentarzu w Perth

wchodząc tym wejściem zobaczymy najpierw pomnik upamiętniający polskich żołnierzy.

polski cmentarz wojskowy w Perth - Wellshill Cemetery

napis na pomniku brzmi:

Chwała Żołnierzom Polskim
Poległym w Latach
1939 – 1945
Za Naszą Wolność i Waszą
Rodacy

polski cmentarz wojskowy w Perth - Wellshill Cemetery

znajduje się również ławka z polskim orłem, oraz tablica informacyjna

polski cmentarz wojskowy w Perth - Wellshill Cemetery

 

Wśród grobów znajdziemy dwie tablice informacyjne – w języku polskim i angielskim

tablica na cmentarzu Perth

[separator style_type=”double|dashed” top_margin=”40″ bottom_margin=”40″ sep_color=”” icon=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” width=”” alignment=”center” class=”” id=””]

W poniższej  tabeli znajdziesz spis wszystkich 381 osób pochowanych na tym cmentarzu, oraz zdjęcia nagrobków.

możesz zmienić ilość wyświetlanych nazwisk (10,25,50 lub 100) – lewy górny róg tabeli,
wpisać poszukiwane nazwisko w wyszukiwarkę – prawy górny róg tabeli,
lub przeglądać po kolei każdą stronę.

NazwiskoImięstopień jednostkadata urodzeniamiejsce urodzeniadata śmiercizdjęcie
AdamczykBolesławgrenadier1 baon grenadierów1916.03.31Niedyszyn, Piotrków1945.04.23
AdolfWacławkapralDywizjon 304 1903.04.12Horodenka, Stanisławów1941.11.05
AlbrechtJózefpodporucznik7 brygada kadrowa strzelców1905.03.18Żbików, Warszawa1941.02.37
AleksikArtur szeregowiec24 baon piechoty1913.12.13Pawłow, Katowice1947.02.03
AmbrożewiczAleksyszeregowiec1 Dyw.Panc. Ośrodek Zapatrzenia 1914.03.12Łaszcza (Łasza), Grodno 1945.06.17
AndruchowskiLesławst ułan szwadron motorowy 10 OR1921.01.11Drohobycz, Lwów1941.02.20
AndrusyszynMikołajmarynarz-1912.10.27Bolechów, Stanisławów1944.04.17
AniołczykJózefpodchorąży 2 baon strzelców1916.09.10Budsław, Wilno1941.06.07
AntochowLudwigmarynarzORP Błyskawica1920.03.10Drohobycz, Stanisławów 1944.11.13
AugustowskiCzesławkapral14 pluton kawalerii pancernej1914.11.10Główczyn, Lipno1943.02.08
BajdanBronisławszeregowiec1 Dyw.Panc. Ośrodek Zapatrzenia1909.04.11Dojlidy, Oszmiana , Wilno1945.08.26
BalińskiJerzy Antonirotmistrz7 brygada kadrowa strzelców1891.12.13Markowo1941.10.25
BanaszekPiotrbombardier1 dyon artylerii przeciwlotniczej 1907.04.13Warszawa1940.12.31
BanaśJanpodchorąży1 Dyw.Panc. 1 kompania zaopatrzenia 1917.02.17Raba Wyżna, Nowy Targ1943.12.01
BarcickiJerzypodchorąży-1916?Warszawa1941.01.21
BazgierZbigniewszeregowiecO Zb KU11919.12.17 Nasielsk, Pułtusk1942.01.22
BednarekJanszeregowiecP.K.P.R. *1903.05.09Kolink, Tczew1947.04.02
BełdowskiŁucjan AndrzejpodpułkownikP.K.P.R. *1898.11.30Sosnowiec, Będzin 1947.09.11
BieczkowskiJózefszeregowiec4 baon łączności1924.03.15Mikołów, Pszczyna 1945.04.20
BihlJansierżantOśr Inw1906.07.12Tomaszów Maz1946.09.05
BikKarolkapelan14 pułk ułanów1887.01.04Dzieszowice, Śląsk Opolski1941.08.28
BinertMarian FranciszekSjtP.K.P.R. *1914.01.23?1947.07.27
BiłykGrzegorzkapral1.Pol.Dyw.Panc. 20 kompania zaopatrzenia 1915.01.01Pomorzany, Tarnopol 1945.04.15
BińczyckiFranciszekpodchorąży KU I1901.01.20Wolbrom1943.12.14
BobulskiWojciechmajorbrygada szkolna 1 Korpusu1897.04.23Niedżwiada, Dębica1942.04.03
BorsukMichakapral1 dyon rozpoznania1916.05.23Teofilówka, Brzeżany1942.02.08
BrakIgnacypodchorąży10 Brygada Kawalerii Pancernej - dyon przeciwpancerny 1920.01.20Bielsko, Śląsk 1941.08.30
BronickiIanszeregowiec1 Kolumna Samochodów Sanitarnych1907.01.20.Wilno1946.10.29
BrummerWiktor StanisławmajorDowództwo 1 Korpusu1894.03.01Kraków1941.11.21
BrzozaHenrykszeregowiecO Zb KU1925.09.10Bruay Francja1945.07.16
BrzozowskiWilhelmpodporucznikKE Ofic1893.04.15Olesko, Tarnopol1945.11.14
BuczńskiMichałkapral1 Dyw.Panc. kompania zapasowa1900.02.05Korzeczko, Kielce1946.11.04
BujnowskiBolesłąwkapralCentrum Wyszkolenia Technicznego1909.10.08Augustów1945.11.04
BykowiczJózefst szeregowiecKU 11897.01.07Strzelcy, Grodno1944.11.22
ByrkowskiKarolkapitanKU 11891.11.02Warszawa1943.03.23
CarowaStefania Barbarasiostra-1901.12.19Dąbrowa Górnicza1941.08.16
ChemenAndrzejszeregowiec1 Samodzielna Brygada Spadochronowa - Ośrodek Zapasowy1916.10.04Borysław1944.05.20
ChimiakKazimierz Józefstrzelec2 baon strzelców1922.11.26Lwów1941.06.19
ChmielowskiStanisławmajorCentrum Wyszkolenia Pichoty1887.11.20Kijów Rosja1943.06.21
CieniewiczFranciszekmajorKE Ofic1897.03.09Grodziszczany, Białystok1946.12.17
CieślarPawełkapral10 szwadron łączności1915.02.02Ustroń, Cieszyn1941.04.14
CimachowiczJózefszeregowiecKU 11910.09.25Bojarszczyzna, Wołożyn1946.02.15
CuzekZygmuntrotmistrzKE Ofic1889.04.24Sucha1947.03.06
CwernMaurycyszeregowiec3 kompania łączności1922.06.19Warszawa1941.05.11
CzajkaBronisławstrzelec5 baon strzelców1923.01.01Wrzawy, Tarnobrzeg1946.02.09
CzernieckiMarcinstrzelec9 baon strzelców1919.11.11Tarnowiec, Łańcut1943.12.24
DaumWilhelmst szeregowiecWyższa Szkoła Wojskowa1923.03.26Stryj, Lwów1946.01.22
DańkowskiMieczysłąwkapral 1 samodzielna kompania saperów1907.10.11Sucha, Żywiec1942.01.02
DemskiWładysławkanonier11 batalion artylerii przeciwlotniczej1917.05.27Czerniowice1941.06.15
DmochAleksanderst strzelec1 baon strzelców podhalańskich1911.07.27Lipianka, Ostrołęka1941.07.29
DoboszStanisławmajorCentrum Wyszkolenia Łączności1989.11.10Zajączki, Częstochowa1943.10.18
DobrzanieckiAntoni NorbertpodporucznikKE Ofic1898.06.06Jabłonka, Nadwórna1946.11.16
DrożdżeńskiJanporucznikP.K.P.R. *1910.06.24Tyflis Gruzja1947.05.05
DrągJanszeregowiec2 baon brygady szkoleniowej1987.11.06Smęgorzów, Dąbrowa1942.11.14
DuniczMichałstrzelec15 baon strzelców1909.04.15Dunicze, Wołośyn1944.09.26
DziałowskiStanisławst sierżant-1900.04.11Mielec1942.03.19
DłużniakiewiczTadeuszmajorKE Ofic1887.08.04Sioło.Wesołe, Melitopol 1947.01.12
FaltynowskiJanst szeregowiecDtwo Jedn Etap1903.05.06Słupwieś, Grudziądz1945.06.13
FaraKarolst strzelec2 baon strzelców1912.11.14Lwów1943.08.23
FlachEmilpodchorąży1 baon strzelców podhalańskich1892.10.16Frysztad, Śłąsk1941.10.16
FojcikEmanuelszeregowiec7 kompania wartownicza1898.11.06Rudzisk, Racibórz1945.08.16
GajdaStanisławszeregowiecOśrodek Wysłużonych Żołnierzy 1903.03.25Mucharz, Wadowice1946.08.25
GaworowskiBolesławsierżantO Zb KU 11901.09.28Białystok1946.07.31
GeberJakubsaper1 samodzielna kopania saperów1921.01.21Rosolna. Stanisławow 1941.04.26
GierlotkaStanisławbombardier17 pluton artylerii lekkiej1924.09.17Piotrowice, Katowice1946.10.15
GilJankapral8 kompania wartownicza1916.12.25Nakło nad Notecią1946.02.19
GildaWłodzimierzpodchorąży 10 pluton artylerii lekkiej1911.09.20Sosnowiec1941.12.20
GondelaStanisławdragon10 baon dragonów1919.02.19 Lisowica, Bolechów1943.07.28
GoraWacław KonstantypodporucznikSt Zb Ofic1904.09.25Kalisz1942.02.06
GordonRemigiusz JerzyporucznikDowództwo 1 Korpusu1913.10.01Warszawa1944.07.01
GosienieckiJanst szeregowiec2 Obóz Repatriacyjny 1911.03.12
lub rok 1914
Gosiorki, Tczew
1946.05.11
GrossFranciszekpodchorąży 14 pułk ułanów1914.10.10Lwów1941.06.02
GruszkiewiczMichałstrzelec1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1910.09.23Zagroble, Tarnopol1943.04.23
GryglaszewskiMichałstrzelecbaon strzelców podchalańskich1919.09.15Lwów1945.07.02
GrygoPiotr Teofilpodporucznik1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1915.12.30Rajgród, Białystok 1944.07.03
GrzegorzewskiMieczysławkapral-1913.06.29Warszawa1946.02.02
GrześkowiakAntoniplutonowy2 baon strzelców1907.01.03Głuszyna, Poznań1942.11.18
Gąsienica-GiewontTadeuszporucznik2 oficerski baon szkoleniowy1908.08.15Zakopane1942.10.06
GładyszAntonist szeregowiec16 brygada czołgów1919.01.01Izdebki, Brzozów1942.02.04
Głowacz FranciszekszeregowiecO Zb KU 11908.12.14Przesmyłów, Pińczów 1944.08.23
GłydaAlojzy JankapitanSztab Główny1894.06.16Zabiszyn, Szubin1944.10.18
GłębockiAleksanderstrzelec1 brygada strzelców1905.10.31Podgórz, Łomża1942.06.03
HeniszStanisław Sewerynaspirant1 baon saperów1897.11.14Kudryńce, Borszczów1941.07.24
HetmaniakLeonkapralKU 11899.04.11Moszczenica, Rybnik1946.04.02
HincJanst strzelec6 kresowy baon strzelców1921.12.10Gross Bütol1946.01.10
HirschJanisławpodchorążyP.K.P.R. *1910.05.30Lwów1947.07.21
HoffmanJózef StanisławporucznikOśrodek Zapasowy Broni Pancernej1900.02.14Dąbrowa, Tarnów1941.10.03
Horn LeonkapitanKE Ofic1891.07.27Brzeżany, Tarnopol1942.02.11
Hryhorczyk Janst ułan10 brygada kawalerii pancernej1898.08.15Kołomyja1941.03.27
IdzikMieczysławkapral2 baon strzelców1914.03.01Zawichost, Sandomierz1942.09.15
IwankiewiczMichałst saperkompania saperów1921.12.17Halicz, Stanisławów1943.12.07
IwanowPiotrszeregowiec11 kompania wartownicza1917.07.07Żeleńce, Staro-Konstantynów1946.02.01
JakubikTadeuszst szeregowiec2 szpital wojskowy1897.10.28Pawłosiów, Jarosław1945.12.17
JakubowskiJakubplutonowy1 pluton artylerii 1901.03.28Nowogródek1944.09.19
JamborWincentyszeregowiec1 Dywizja Pancerna kompania przejściowa1886.07.05Mokrsko, Wieluń1946.03.06
JanickiHenrykkapitan1903.05.11Warszawa1942.03.22
Janicki Mieczysławszeregowiec13 kompania warsztatowa1906.07.13Przeniczki, Tłumacz 1944.09.17
JankowskiMieczysławszeregowiecbaon szkoleniowy oficerów1913.04.29Białystok1942.10.13
JankowskiBronisławszeregowiecOśrodek Zapasowy1921.09.21Gruła, Grudziądz1945.06.25
JanowiczStefanstrzelec4 baon strzelców karpackich1915.01.05Trybuchy Druje, Brasław1945.04.30
JanuszewskiFranciszekchorąży-1893.09.30Wilno1946.05.03
JarmużStanisławst sierżant5 kompania warsztatowa1889.04.27Gosławice, Konin1946.10.27
JarzembskiWieslaw Marcelipodporucznik1 brygada strzelców1905.03.25Żytoń, Wołyn1941.03.06
JasińskiJan StanisławpodchorążyO Zb KU11913.07.03Nowy Sącz1942.04.03
JasińskiAlojzyogniomistrz1 dyon artylerii1900.08.29Chorzelów, Mielec1941.10.12
JaskółkaWładysławgrenadier2 baon grenadierów1926.01.09Kopytowa, Krosno1945.05.26
JaworskiJanpodporucznik5 brygada kadrowa strzelców1901.06.26Łódź1941.04.28
JażdżewskiBolesławszeregowiecP.K.P.R. *1924.03.08Sworne Gacie, Chojnice1947.10.05
JeżJózefst szeregowiecO Zb KU11916.11.09 Bliska Wola, Piotrków1943.08.18
JeżKazimierzkapralP.K.P.R. *1907.06.29Buffalo, USA1947.02.06
JurczykFranciszekszeregowiecKU 11897.02.12Dulcza Mała, Kielce1945.08.18
JędrzejczykStanisławkapral24 pluton ułanów1913.02.14Widzów Konary, Radomsko1942.04.04
KaczyńskiMichałszeregowiec1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1919.11.13Zielów, Gródek1944.02.02
KajdanEdmundszeregowiec26 baon piechoty1926.02.02Sailly-Labourse, Francja1945.07.29
KalitonczykDymitrkanonier10 Brygada Kawalerii Pancernej1916.02.16Maciewki, Brasław1946.09.22
KamińskiWandelinsierżantKU 11899.08.30Słonim, Nowogródek1942.09.22
KamińskiRobertszeregowiecO Zb KU 11895.04.07 Jędrzejów, Łódź1944.12.02
KarczewskiFranciszekplutonowy14 baon strzelców1905.05.04Zalesie, Świecie1945.05.24
KarpińskiWładysławkapral24 baon piechoty1915.05.25Łomża1945.09.27
KasperowiczJózefplutonowy8 baon strzelców1909.06.09Wilno1944.06.10
KałużaAntoni Engelbertst szeregowiecCentrum Wyszkolenia Grup Technicznych1904.11.07Gliwice, Śłąsk Opolski1946.08.08
KinelWładysławszeregowiecO Zb KU 11894.10.06Iwonicz, Kraków1943.05.01
KinickiEugeniusz JuliuszporucznikP.K.P.R. *1906.02.16Jezierna, Tarnopol1946.11.29
KisielFranciszekszeregowiec1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1922.01.12Studzian, Przeworsk1943.09.20
KitelFranciszekst grenadier1 baon grenadierów1907.10.05Osterfeld1945.04.20
KlementowiczJózefszeregowiec1 Dywizja Pancerna - Ośrodek Zapasowy1913.12.13Mewiniany, Wilno1946.04.06
KlimJózefkanonier8 pułk artylerii przeciwlotniczej1909.03.09Dźwinacka, Borszczów1945.12.25
KmiecikIgnacyułan14 pułk ułanów1905.09.29Skomlin, Wieluń1942.04.12
KojsJanszeregowiec7 kompania wartownicza1896.11.01Sidzina, Myslonice1947.05.24
KolasińskiTadeusz Janmajor1 samodzielna brygada strzelców1902.10.21Lesko1943.10.11
KolatEdwardgrenadier1 baon grenadierów1927.11.25Firlejówka, Złoczów1945.05.14
KomorJózefst marynarz--Brzozowice, Tarnowskie Góry 1943.09.16
KondratowiczLudwikwachmistrz1 Pułk Ułanów Krechowieckich1910.05.08Ryga1946.10.15
KonopkaMarcinszeregowiecKU 11924.10.05Albertyn, Słonim1945.04.21
KopećJózefkapitanP.K.P.R. *1893.08.14Łazy, Bochnia1947.04.21
KosakowskiFabianstrzelec5 kompania strzelców pomorskich1917.01.01Jedwabne, Łomża1946.03.20
KoszowskiRyszardszeregowiecKU 11905.09.16Kosztowy, Pszczyna1947.01.06
KotowskiJózefst szeregowiecsamodzielny baon CKM1910.08.18Jarosław, Lwów1945.11.28
KowalskiKarolkapral2 baon strzelców1917.08.11Grodzisk, Nowy Tomyśl1942.06.17
KowalskiTadeuszplutonowydywizjon 3181897.06.04Sułkowice, Myślenice 1945.09.11
KownacaEugeniacywil
żona podporucznika marynarki - Mirosława Kownackiego
-1911.02.23Lwów1942.09.09
KozakiewiczJózefsaperkompania saperów1922.11.11Aleksandrowo, Chojnice1943.08.31
KozakiewiczNorbertbombardier1 pułk artylerii motorowej1899.06.17Radzież1944.04.10
KozłowskiWincentykapitan1 szpital wojskowy1898.01.20Warszawa1946.09.14
KozłowskiWalerianst szeregowiecP.K.P.R. *1926.08.30Warszawa1947.10.12
KościakJuliangrenadier1 baon grenadierów1924.07.24Surczyce-Oleśnica, Kielce1945.07.22
KożanJankanonier1904.09.16Hradki, Dubno 1942.12.04
KrawczykKazimierzsierżantkompania dowódstwa1903.08.15Łódź1945.06.28
KruszynskiFranciszekszeregowiec--Warszawa1941.04.13
KrzanowskiAdam Janpodchorąży3 baon strzelców1904.04.24Krosno1941.11.24
KrólTadeuszplutonowy1 baon strzelców podhalańskich1912.10.18Kalisz1941.02.19
KubowskiJan Marianplutonowy16 samodzielna brygada pancerna1898.11.21Ostrołęka, Łomża1943.07.15
KucembaMichałkapral1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1897.09.01Kobylniki, Pinczów1946.06.06
KucharskiStefanpodporucznikP.K.P.R. *1889.04.04Gniezno1947.08.07
KujawaMieczysławszeregowiecobóz rozdz1921.02.15Szersze, Poznań1943.12.16
KulikFranciszekszeregowiecOśrodek Zapasowy Jednostek Dyspozycyjnych1903.11.18Wawilno, Poznań1945.05.29
KunatFranciszekszeregowiec1 Dywizja Pancerna - Ośrodek Zapasowy1885.09.19Rawa-Kosakowo, Wejherowo1946.03.04
KuskaMaksymilianszeregowiec15 komp rob1902.11.29Chorzów, Świętochłowice1946.03.04
KutowskiMieczysławgrenadier2 baon grenadierów1924.08.26Lniano, Świecie1945.07.11
KuźbidaMikołajszeregowiecKU 11902.09.02Krasiczyn, Przemyśl1945.05.11
KądzielawaWitold Andrzejpodporucznik1 dyon rozpoznania1916.03.01Siersza, Chrzanów1941.01.05
KłodnickiKazimierzgrenadier1 baon grenadierów1922.01.24Czortków, Tarnopol1946.03.11
LachWladysławstrzelec1 spadochronowy baon strzelców1922.05.30Rejówka1943.12.04
LangerGwido KarolpodpułkownikP.K.P.R. *1894.09.02Zylina1948.03.30
LeszczykBolesławkapral3 spadochronowy baon strzelców1924.03.10Stary Dwór, Postawy1943.12.04
LewFeliksporucznik4 brygada kadrowa strzelców1904.11.16Przeworsk1941.06.06
LisZygmunt Stanisławst szeregowieckomenda miasta Glasgow1907.05.01Częstochowa1941.06.06
LiterskiWładysławst szeregowiec4 pułk artylerii przeciwpancernej1920.07.05Puck, Kościerzyna1945.09.02
LubaszkoWładysławpodchorąży1 brygada strzelców1914.10.15Mińsk-Mazowiecki1941.04.26
MachnikMaciej Mieczysławchorąży1 szwadron żandarmerii1895.02.16Bydlin, Olkusz1946.02.14
MachuraJanstrzelecOśrodek Zapasowy - jednostki spadochronowe1925.04.21Cieszyn, Śląsk1945.06.08
MagulskiWładysławszeregowiecOśrodek Zapasowy - jednostki dyspozycyjne1925.11.19Gdańsk1946.01.31
MajerczakJanplutonowybaon CKM1914.01.02Szczawnica, Nowy Targ1942.05.23
MalikEugeniuszstrzelec10 Strzelców Konnych1919.05.12Kraków1941.07.26
Malinowski-LittaAntonisierżant327 skład zaopatrzenia1898.01.25Sławuta1945.07.21
MamczakWładysławstrzelec1 Samodzielna Brygada Spadochronowa - 2 baon strzelców 1918.09.09Rzeszów1943.06.30
ManiuraJerzysierżantOśrodek Lekarzy 1894.03.27Lipiny, Świętochłowice1945.12.26
MarchalukAntonibombardier6 pal1915.06.03Studzieniki, Wołkowysk1944.11.05
MarciniakWojciechst saper1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1896.04.08Strzydzew, Pleszew1943.02.16
MarkefkaAlojzy Leonporucznik1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1915.06.03Mała Dąbrówka, Katowice1944.12.25
MarzecJanszeregowiec11 park intendentury1900.04.21Wojesławice-Nagórzany, Pińczów1941.10.17
MasiakKsawery Aleksandermajor2 pułk artylerii przeciwpancernej1902.01.07Wochabno, Wolsztyn1946.06.05
MastalarekJanpodporucznikP.K.P.R. *1915.01.13Idzikowice, Opoczno1947.03.04
MatuszewiczStanisławplutonowyOśrodek Zapasowy - jednostki dyspozycyjne1899.08.04Wola, Płońsk1945.12.27
MatuszewskiAleksanderst szeregowiecDywizjon 3091913.07.09Czudec, Lwów1941.11.27
MazurkiewiczWalentymajorCentrum Wykształcenia1890.03.21Kamień-Rybołów1945.03.10
MałańczukMarian LudwikporucznikP.K.P.R. *1905.09.16Chomiakówka, Czortków1947.05.14
MałańczukFranciszekpodchorąży Centrala Wyszkolenia Łączności1912.08.22Korchów, Biłgoraj1944.04.01
MedeckiEdmundporucznik1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1910.10.28Chabno, Kijów 1942.03.12
MelnykMirosławstrzelec13 baon strzelców1919.02.18Nadziejów, Dolina1946.07.23
MichalakStanisław Kazimierzstrzelec2 pułk pancerny1915.02.07Łódź1943.01.13
Michalak (Maczkowski)Maksymilianst szeregowiecOśrodek Zaopatrzenia1921.05.23Grudziądz1945.06.19
MichalowskiJerzyporucznikSt Zb Ofic1909.07.28Iłów, Sochaczew1944.12.12
MichniewiczJózefszeregowiec22 baon piechoty1923.01.11Zimna Woda, Lwów1946.04.27
MichnowiczFranciszekszeregowiecO Zb KU 11906.02.02Spondy, Święciany1943.05.15
MierzyńskiWładyslawszeregowiecP.K.P.R. *1926.01.13Dębień, Lubawa1947.05.08
MieszałaFeliksszeregowiecCentrum Wyszkolenia Piechoty1920.04.20Skrzynki, Wieluń 1945.10.02
MigałaJózefst sierżantbaon strzelców podchalańskich1902.01.21Bedziemyśl, Dębica1944.10.09
MisiukAdamszeregowiec1 Dywizja Pancerna - szwadron sztabowy1905.08.05Narejeszy, Święciany1944.07.02
MiszczysynStanisławmajorKE Ofic1888.02.04Lwów1944.03.14
ModrzyńskiPawełstrzelec1 Dywizja Pancerna - Ośrodek Zapasowy1914.09.17Chełmno1946.06.02
MottelJanplutonowy20 baon saperów1903.06.14Suchodól, Bóbrka1947.10.05
MrozekKazimierzstrzelec10 pułk strzelców konnych1920.01.02Gorlice1941.09.04
MrózStefanst szeregowiecO Zb KU 11915.04.15Nowy Dwór1941.05.27
NajwerWalenty MichałmajorSt Zb Ofic1895.02.12Nawaria, Lwów1941.03.29
NechayAlfredkapitanKE Ofic1891.05.20Wołoska, Dolina1944.08.16
NeimanZygmuntszeregowiec14 kompania sanitarna1907.07.25Antoniówka1945.09.17
NeumanJózef Stanisławkanonier11 pac1915.01.12Vienna, Austria1945.08.09
NiemińskiRoman ApolinarykapitanKE Ofic1890.02.07Lwów1946.03.12
NiewiadomskiKarolmajorCentrum Wyszkolenia1905.01.02Petersburg1946.01.18
NowackiLeonplutonowy1 brygada strzelców1900.06.16 Aleksandrów, Nieszawa1942.04.23
NowakBronisławporucznikCentrum Wyszkolenia 1897.10.10Lipnica, Rohatyn1944.08.28
NowakMarianstrzelec1 Samodzielna Brygada Spadochronowa - 2 baon strzelców1925.10.10Sawicz, Baranowicze1944.06.29
NowakowskiKonradpodchorąży25 pomorski baon piechoty1919.01.06Wielki Łęg1946.04.17
NowickiLeongrenadier2 baon grenadierów1920.04.08Wanne, Westphalia1946.04.17
NykielKazimierzkapitanSt Zb Ofic1895.02.19Wonieść, Kościan1942.07.31
OliwaAdam LeopoldporucznikP.K.P.R. *1894.11.15 Brody, Tarnopol1947.07.22
OrmanWładysławstrzelec1 brygada strzelców1913.05.14Potomja1941.07.19
OrłowskiStanisław ZygmuntpodporucznikCentrum Wyszkolenia Piechoty1893.12.01Gonkowice, Piotrków1944.09.23
OwsikJózefst sierżant1 brygada strzelców1890.01.09Tarnów1942.11.09
PajakJózefmajor1 szpital wojskowy1897.05.17Rychold, Bielsko1943.09.20
PakuszewskiCzesławst szeregowiecDowództwo Jednostki 1899.04.01Warszawa1947.09.21
PatokJózefszeregowiec7 kompania zaopatrzenia1923.04.10Lober, Morski1945.08.01
PaulTeofilplutonowyCentrum Wykształcenia Artylerii 1912.07.03Westphalia1942.10.14
PawełczykStefangrenadier2 baon grenadierów1922.07.27Ciświca, Jarocin1946.04.17
PawłowskiBolesławpułkownik1 szpital wojskowy1892.09.23 Łomża1946.09.23
PawłowskiWiktorułan10 oddział rozpoznania1921.07.04Grodno1941.04.02
PałysWacławchorąży marynarkiP.K.P.R. *1896.12.28-1946.10.13
PechalskiAleksander porucznikKE Ofic1897.12.03Głanów, Olkusz1942.03.15
PelanzerGustaw WincentykapitanP.K.P.R. *1900.03.29Wyżnica, Bukowina1947.09.06
Pereświet-SołtanPiotrkapralCentrum Wykształcenia Artylerii 1917.03.17Warszawa1943.01.03
PerschkeMarianchorąży2 pułk pancerny1898.07.22Stanisławów1943.10.19
PetraniukAntoni Franciszekkapral2 pułk pancerny1921.08.14Czerniejów, Stanisławów1943.01.13
PetrichGerardst szeregowiecCentrum Wyszkolenia Piechoty1913.09.11Aleksandrów, Łódź1945.07.10
PiechWładysławst szeregowieckompania sztabowa 1 korpusu 1902.06.05Radwanice, Morawska Ostrawa1942.05.27
PiechaLeonszeregowiec-1913.04.12Rybnik1944.09.13
PiecuchJózefplutonowyO Zb KU 11894.03.19Raczkowa, Sanok1940.12.17
PiekarekJózefst sierżantskład materiałowy1898.01.04Łódź1946.07.11
PietrzykowskiHenrykst ułan1 pułk rozpoznania1918.10.27Sokołów Podlaski1943.10.23
PieńczykowskiStefan Konstantypodpułkownik1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1898.03.10Skierniewice1942.09.23
PirógTadeuszstrzelec1 dyon rozpoznania korpusu1916.12.17Konstantynówka1941.03.05
PogodaHenrykkapral10 Brygada Kawalerii Pancernej1916.08.09Kłomnice, Radomsko1941.01.16
PogłódekKonstantyproboszcz1893.06.23Wolbrom, Olkusz1944.05.20
PokornyEdwardstrzelecO Zb KU 11925.09.16Łąka, Pszczyna1945.07.30
PonikowskiWładysławstrzelec1 pułk czołgów1917.12.21Koprzywnica, Sandomierz1941.05.14
PredkielJózefstrzelecOśrodek Lekarski1907.08.09Rudnie, Dzisna 1946.05.08
ProniukMikołajplutonowy1 kompania zaopatrzenia1900.12.14Kołomyja1945.03.08
PryśkoIgnacyst szeregowy1 Dywizja Pancerna - ośrodek zapasowy1908.01.01 Jaroslaw1945.06.16
PrzybyłaJózefstrzelec2 baon czołgów1913.06.30Goliszew, Kalisz 1941.06.10
PrzybyłekEuzebiusz Anastazyporucznik1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1910.03.29Sosnowiec1944.07.06
PsiukJózefst strzelec1 Samodzielna Brygada Spadochronowa - 2 baon strzelców1894.02.04Częstochowa1943.01.30
PtasińskiMarian Tadeuszporucznik2 dyon pociągów pancernych1907.03.25Seroczyn, Siedlce1942.04.10
PustułkaJózefszeregowiec2 szpital wojskowy1904.07.11 Moszczenica, Nowy Sącz1943.03.18
PłazaJózefstrzelec1 Samodzielna Brygada Spadochronowa 1 baon strzelców1919.08.23Czerchawa, Sambor1943.05.20
RadolińskiStefanporucznik1 baon strzelców podhalańskich1900.08.18Warszawa1941.04.08
RadowskiBronisławkapitanSt Zb Ofic1891.09.11Sosnowiec1941.09.12
RadwanMieczysławgrenadier 1 dywizja grenadierów1925.06.08Horów, Wołyn1943.09.29
RajeckiWładysławplutonowy1 pułk artylerii przeciwpancernej1914.10.04Kolczyce, Nowogród1946.12.04
RappaportMieczysławsierżant1 brygada grenadierów - kompania sztabowa 1900.08.27Maczki, Kraków1946.01.17
RatynskiFeliks strzelec2 baon strzelców1908.03.28Wiśnic-Nowy, Bochnia1941.12.23
RelugaKazimierzpodporucznik4 baon łączności1910.06.28Kamieńsk, Kielce1945.08.01
RespondekJanst szeregowiec7 kompania zaopatrzenia1919.12.11Harbutowice, Lubliniec1946.08.02
RobakFranciszekchorąży marynarkiP.K.P.R. *1899.09.03Poznań1947.06.20
RolińskiHenryk Edwardkapitansztab główny - Szef Sł Opieki nad Żołnierzem1888.09.05 Brody, Tarnopol1945.12.08
RopieckiMieczysławkapral1 Samodzielna Brygada Spadochronowa - 1 baon strzelców1915.01.08Krynica, Nowy Sącz1944.01.13
RosiekAdam Piotrkapitanbrygada szkoleniowa 1896.12.04Kraków1942.01.06
RotterAleksanderkapitanSt Zb Ofic1900.10.30Stanisławów1941.01.30
RozmusMarekszeregowiec5 kresowy baon łączności1901.03.22Komorów, Kolbuszowa1945.06.07
RudowskiJan FranciszekporucznikCentrum Wyszkolenia Broni Pancernej1905.10.04Ciechanów1946.10.09
RyczkaFranciszeksierżantO Zb KU 11889.05.31Ostrów, Śląsk Opolski1944.07.21
RysiewskiJan BolesławmajorKE Ofic1894.12.22Toruń1946.03.17
RyszkowskiWładysławporucznik1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1904.12.19Warszawa1941.12.14
SadowskiSewerynpodporucznikKE Ofic1909.05.01Grodno1944.12.28
SakAleksanderplutonowy10 pułk dragonów1904.12.12Grójec, Warszawa1945.10.02
SamelJakubpodporucznikP.K.P.R. *1908.11.18Dąbrówki Breńskie, Dąbrowa1947.02.03
SchneiderJulianmajorWyższa Szkoła Wojskowa1895.05.18Lwów1944.04.02
SerafinWładysław bombardier4 pułk artylerii lekkiej1904.09.13Hodorowa, Nowy Sącz 1945.07.21
SerednickiStefansierżant1 Dywizja Pancerna Ośrodek Zaopatrzenia1897.07.27Kraków1945.08.29
SiemieńskiStefanpodporucznikKE Ofic1905.06.27Żuraw, Częstochowa1945.11.29
SinkowskiStanisław Piotrksiądz dziekanDowódstwo 1 Korpusu1890.01.03Sanoczek, Sanok1942.10.20
SkoczylasJózefst szeregowiecCentrum Wykształcenia Służb1904.08.15Racławice, Nisko1946.06.10
SkoczyńskaMatyldasiostra PCK1 szpital polowy1899Budapeszt ?1941.01.10
SkrzypiecStanisławkapral7 kompania saperów1910.03.28Kościelec, Kalisz1946.03.17
SkórkowskiWładysławogniomistrz10 pułk artylerii lekkiej1905.06.09Warszawa1941.12.30
SobierajStanisław kapralKU 11905.06.29Hojnowo, Przasnysz1946.04.17
SochaArturpodporucznikKE Ofic1895.11.10Warszawa1943.07.14
SochackiEdward kapral5 pułk pancerny1914.11.09Markowa, Przeworsk1947.04.12
SorockiStanisławstrzelecKwatera Główna 3 Korpusu1899.02.02Rakszowo, Łańcut1944.12.07
SosnowskiWładysławkapral1 brygada strzelców1910.06.28Chechło, Olkusz1941.09.13
SpychajJózefplutonowyKU 11899.04.01Tychów, Iłża1944.09.28
SrokaJózef WiktorporucznikCentrum Wyszkolenia Łączności1905.03.23Żdżary, Kraków1943.09.23
StasieńkoStanisławst szeregowiecCentrum Wykształcernia 1914.04.06Szówsko, Jarosław1942.04.08
StawarskiFranciszek JanporucznikP.K.P.R. *1909.12.05Przybówka, Krosno1947.06.13
StańczykAdam ZbigniewpodporucznikKwatera Główna 4 Dywizji Piechoty1920.11.28Kraków1946.03.16
StecFranciszek JanporucznikP.K.P.R. *1909.12.05Przybówka, Lwów1947.06.13
StefaniakBonifacypodporucznikCentrum Wyszkolenia Piechoty1912.05.14Góry Karwackie, Przasnysz1942.11.13
StefczykKazimierz Mieczysławpułkownik1 brygada strzelców1891.12.27Czemichów, Kraków 1941.05.02
StelmaszykJózefszeregowiec1 Dywizja Pancerna Ośrodek Zaopatrzenia1926.03.13Bydgoszcz1946.05.29
SteżowskiWojciechst sierżant1 kompania zaopatrzenia1892.09.13Wróblowica, Tarnów1943.08.31
StrutyńskiWładysławplutonowy11 park uzbrojenia1901.09.29Otynia1941.03.01
Szczeciński WładysławsierżantKU 11900.06.19Gąsawa, Żnin 1944.02.27
SzczerbickiAntonist wachmistrz10 brygada kawalerii pancernej1893.05.18Duże Opoki, Inowrocław1941.09.22
SzczyrbaAntonist sierżantDowództwo Jednostki Terenowej1895.01.05Bykowina, Katowice1943.09.24
SzeremetaJanchorąży marynarkiP.K.P.R. *1899.09.13Hadle Szklarskie, Rzeszów1947.01.14
SzewczykStanisławkapral5 brygada kadrowa strzelców1914.11.14Skierniewice1941.05.25
SzmidtJankapralCentrum Wyszkolania Piechoty1915.01.21Mysłowice, Katowice 1945.10.10
SzmoniewskiTadeusz Rafałpodpułkownik1890.10.22Lwów1941.12.26
SzopaAlojzy9 kompania saperówst saper1916.03.17Wyry, Pszczyna1945.04.04
SzperJózef Stefankapitan1 szpital wojskowy1883.11.13Wola Wydrzyna, Radomsko1942.01.30
SzportiukTeodorszeregowiecOśrodek Zapasowy1904.03.15Długoszyn, Wołyń1946.11.08
SzymańskiJan BronisławmajorSztab Główny1893.06.11Plesiowy Taszłyk1946.09.06
SzymańskiStanisławsaper7 kompania saperów1923.10.18Radostowo, Tczew1946.01.12
SzymczyszynMikołajszeregowiec1 kompania warsztatowa1916.11.22Boczkowce, Czortków1942.01.31
SzymkiewiczKlemenskapitanKE Ofic1893.09.08Ryga1943.06.05
SzymkowiakWalerykapralbaon strzelców podhalańskich1904.02.03Essen1942.03.18
SzymułaBronisławszeregowiec1 Dywizja Pancerna Ośrodek Zapasowy1916.07.20Łęczany, Wadowice1946.03.20
SłowińskiAleksanderkapralszef służb materiałowych1898.01.15Rogaczów, Wołyń1945.04.13
TarłowskiStefanporucznik1 oficerski baon szkoleniowy 1895.12.05Lwów1942.06.26
TazeirWładysławszeregowiec1 Dywizja Pancerna - Ośrodek Zaopatrzenia1922.11.13Żaby, Radomsk1946.03.15
TochaAlojzykanonier4 pułk artylerii przeciwlotniczej1916.02.11Starogard1946.03.17
TorbaJan
ułan24 pułk ułanów1911.05.25Zwierzyniec, Zamożć1941.07.18
TraczewskiStefan Franciszekrotmistrz2 oficerski baon szkoleniowy 1898.22.01Hinowice, Brzeżany1942.02.14
TrepkaJanstrzelec16 baon strzelców1917.11.07Bracijówka, Olkusz1946.11.10
TrojakMieczysławst wachmistrz14 pułk ułanów1900.12.31Markowa, Nadwórna1941.05.11
TwardzikMarian Andrzejporucznik1 samodzielna brygada spadochronowa1907.01.01Oświęcim1942.12.05
Ulrych-UleńskiJanuszpodchorążybaon strzelców 1913.07.10Kalisz1940.11.18
UrbańskiJerzypodchorąży3 batalion łączności1922.07.03Brześć nad Bugiem1946.12.07
UstinowiczAleksanderst szeregowiec1 kompania warsztatowa1913.05.03Łowicz1943.03.10
WagnerJanstrzelecKU 11922.06.15Turka nad Stryjem, Lwów1945.05.31
WaszczyszynWasylstrzelecbaon strzelców 1904.05.03Wasylkowce, Kopyczyńce1943.05.28
WeinkaFranciszekszeregowiec12 kompania warsztatowa1908.09.24Iłowo, Sępolno1945.12.16
WeklakPiotrszeregowiec1 kompania łączności1926.04.22Bohutyn, Zborów1946.02.20
WerstlerWładysławst szeregowiec10 park uzbrojenia1919.08.11Bitków, Nadwórna1941.02.01
WiderskiJózefkapral12 kompania warsztatowa1922.02.22Słomniki, Miechów 1946.05.04
WieczorekJózefplutonowy8 baon strzelców1901.12.14Sędziszów, Jędrzejów1944.04.24
WielunekStefanplutonowy16 baon strzelców1908.12.06Warszawa1946.09.24
WijaJózefporucznik3 baon strzelców spadochronowych1916.02.03 Marl, Westfalia1944.02.14
WilandtStefankapralP.K.P.R. *1914.12.16Wielki Mendomierz, Tuchola1947.05.01
WilczekJanst sierżantO Zb KU 11890.06.24Kraków1941.08.30
WinklerAntonistrzelecOśrodek Zaopatrzenia1923.05.15Rypin1946.04.22
WinszeErwin szeregowiecP.K.P.R. *1904.07.04Łódź1947.08.22
WitkowskiWitoldpodporucznikP.K.P.R. *1902.12.22 Łódź1947.01.15
WitoszyńskiJanmarynarz-1904.06.11Przemyśl1944.03.12
WitwickiZdzisławst szeregowiecO Zb KU 11919.01.07Nadwórna, Stanisławów1943.05.12
WiśniewskiZygmuntstrzelec4 baon zaopatrzenia1942.04.13Toruń1945.04.09
WiśniewskiWalerian FelikspodpułkownikCentrum Wyszkolenia Piechoty1893.08.18Kraków1946.10.19
WiśniewskiWitoldszeregowiec16 Dywizjon Artylerii Motorowej 1917.01.27Czerniowce1941.04.27
WodarzAlfredst grenadier3 baon grenadierów1920.05.17Królewska Huta, Katowice1945.08.14
WodzyńskiHenrykkapral14 pułk ułanów1917.03.15Żelazna, Rawa Mazowiecka1941.06.07
WojtowiczStanisławszeregowiec11 kompania warsztatowa1911.04.12 Blizna, Brzozów1942.03.27
WolfTadeuszszeregowiecP.K.P.R. *1920.03.15Zamość, Lublin1947.05.13
WortmanJulian WiktorporucznikCentrum Wyszkolenia Łączności1914.03.23Jarosław1941.10.11
WołkAntonigrenadier2 baon grenadierów1918.05.01Szytowszczyzna, Grodno1946.05.19
WołoszńskiCzesławbombardier10 Brygada Kawalerii Pancernej1925.03.05Szarlej, Swiętochłowice1946.09.14
WróblewskiMaksymilianszeregowiec-1908.10.12Kaliska, Starogard1945.06.07
WyrwasWładysławkapral4 baon strzelców spadochronowych 1917.05.27Dąbrowa, Sieradz1946.07.24
WystępekStefankanonier16 dyon artylerii motorowej1915.09.21Chorzelów, Debica 1941.02.23
WęglerskiFranciszekszeregowiecOśrodek Zaopatrzenia1911.10.04Wrocki, Brodnica1945.05.23
ZacharczonekWłodzimierzst strzelec3 baon strzelców spadochronowych1918.03.23Wołoćkowo, Dzisna 1944.06.25
ZagórskiJózefkanonier2 pułk artylerii przeciwpancernej1925.02.07Mikołów, Pszczyna1947.03.19
ZającZofiaochotniczkabaon PWSK1925.05.20Dębina, Piotrków1946.01.09
ZalewskiJanmajorCentrum Wyszkolenia Piechoty1886.06.07Warszawa1943.08.22
ZaleńskiStanisławplutonowy3 baon strzelców1915.06.28 Jarosław1943.09.29
ZamarskiKarolchorąży2 oficerski baon strzelców1894.04.18Cieszyn1942.11.01
ZarzyckiTadeuszpułkownikCentrum Wyszkolenia Piechoty1893.10.15Chorzelów, Mielec 1946.05.02
ZasadaLudwikporucznikTTC1997.10.01Złoty Potok, Częstochowa1941.11.17
ZawadaJankapral11 kompania saperów1910.12.19Strażów1941.05.02
ZawistowskiEugeniuszplutonowy1 dyon rozpoznania1910.01.24Rzębiki, Łomża1940.12.12
ZdańskiMieczysławporucznikP.K.P.R. *1908.01.17Warszawa1947.06.24
ZiajWładysławgrenadier1 baon grenadierów1921.09.05Bernich, Westfalia1946.04.17
ZielińskiWładysławst sierżant1 oficerski baon szkoleniowy1900.05.12Gryłewo, Wągrowiec1942.05.26
ZienowskiJózefsierżantbaon wartowniczy1903.02.18Prozoroki, Dzisna1946.12.03
ZioraHubertsaperCentrum Wyszkolenia Saperów1919.09.20Huta Jerzego, Katowice1945.09.20
ZuchowskiPaweł Piotrst szeregowiecCentrum Wyszkolenia Łączności1912.07.27Bucer, Westfalia1946.03.01
ZuraHelmut-Emanuelst szeregowiecDowództwo Jednostek Terenowych1923.10.23Katowice1945.08.10
ZygmuntFranciszekst szeregowiec-1924.08.09Jabkówko, Wągrowiec1945.05.26
ŁazarzJózefkapralośrodek inwalidów1902.03.01Tarnów1946.10.14
ŚlizowskiKamil Zenonmajor10 sąd polowy1889.12.20Kraków1943.10.10
ŚmierzchalskiWacławkapitanCentrum Zapasowe1899.08.03Spiczyńce, Podole1943.04.09
ŻegusławskiJózefsierżantDowództwo Jednostek Terenowych1896.10.17Żelińce, Borszczów 1943.04.03
ŻukWładysławst. sierżant1 kompania saperów1898.12.07Warszawa1943.05.12

[separator style_type=”double|dashed” top_margin=”40″ bottom_margin=”40″ sep_color=”” icon=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” width=”” alignment=”center” class=”” id=””]

 

otwórz spis wszystkich Polskich Cmentarzy w Szkocji

 

Podobnie jak na większości cmentarzy na których znajduje się “polska kwatera żołnierska” możemy i tu spotkać groby naszych rodaków którzy po II Wojnie Światowej pozostali w Szkocji

 

polski cmentarz wojskowy w Perth - Wellshill Cemetery 2

polski cmentarz wojskowy w Perth - Wellshill Cemetery 4

polski cmentarz wojskowy w Perth - Wellshill Cemetery 5

polski cmentarz wojskowy w Perth - Wellshill Cemetery 6

podobnych nagrobków jest tu oczywiście o wiele więcej …

 

mapa z zaznaczonym miejscem wjazdu na cmentarz.

Wyśrodkuj mapę