Polskie cmentarze na terenie Szkocji

Share Button

 

Czy wiedziałeś że aż tyle cmentarzy? 

Na terenie Szkocji znajdują się 763 polskie groby wojskowe rozsiane na  54 cmentarzach

Od Thurso na północy po Stranraer na południu i od Portree na wyspie Skye po Longside na wschodnim wybrzeżu…
Największym cmentarzem jest  Wellshill Cemetery w Perth gdzie znajduje się 381 mogił, na wielu cmentarzach znajdziemy zaledwie jeden, samotny grób…

Perth -0004

Perth – Wellshill Cemetery

Na tej stronie znajdziesz spis wszystkich  pochowanych na wojskowych kwaterach.
763 nazwiska  – data i miejsce urodzenia, stopień wojskowy, data śmierci i zdjęcie nagrobka
Oraz spis wszystkich cmentarzy na terenie Szkocji (na dole tego wpisu), do każdego cmentarza dodany jest link który prowadzi na stronę z dokładną mapą, spisem pochowanych tam żołnierzy i zdjęciami nagrobków.

Umiejscowienie cmentarzy znajdziesz również na mapie powyżej, klikając na czerwony znacznik pokaże się nazwa cmentarza, ilość pochowanych żołnierzy oraz link na stronę z pełnym opisem.

DSCF1192

Edynburg – Corstorphine Hill

 

Dlaczego zrobiłem tą listę?

Moim zamiarem było stworzyć stronę gdzie w łatwy sposób można by znaleźć grób naszego krewnego lub znajomego, równocześnie dla osób podróżujących czy mieszkających w Szkocji wskazać umiejscowienie cmentarzy na których znajdują się mogiły polskich żołnierzy
( na mapie powyżej można również znaleźć (niebieskie znaczniki) miejsca i opisy pomników, tablic lub innych miejsc związanych z Polakami)

Jest to chyba jedyny tego typu spis który można spotkać w sieci – są strony które gromadzą informacje o lotnikach, lub żołnierzach 1 Dywizji Pancernej – ale nie ma całościowego spisu i umiejscowienia grobów na danym terenie…

Być może znajdą się osoby które podjęły by się poszerzyć ten spis – a jest nad czym popracować –
w Anglii na 174 cmentarzach leży 1452 polskich żołnierzy, w Walii 13 cmentarzy – 71 grobów, w Irlandii Północnej 4 cmentarze – 12 grobów…
nie wspominając o Afryce, Włochach, Francji, Holandii itd, itd….

DSCF0492

grób podchorążego Osełkowskiego na cmentarzu w Montrose

W pracy  nad tą listą wspomagałem się głównie spisem na stronach Commonwealth War Graves Commission oraz na Wykazie poległych i zmarłych żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na obczyźnie (Londyn 1952)
dodałem również informacje zaczerpnięte ze strony Aircrew Remembered, a także informacje znalezione w innych źródłach.

Wielką pomocą (choć udało mi się ją kupić dość późno) okazała się książka: Polish War Graves in Scotland A testament to the past – R.M. Ostrycharz (1999) wydana w jęz angielskim. Niestety jest bardzo trudna do kupienia…

 

Spis pochowanych w Szkocji

W tabeli znajdziesz spis wszystkich 763 osób pochowanych w na terenie Szkocji, oraz link do strony cmentarza.

możesz zmienić ilość wyświetlanych nazwisk (10,25,50 lub 100) – lewy górny róg tabeli,
wpisać poszukiwane nazwisko w wyszukiwarkę – prawy górny róg tabeli,
lub przeglądać po kolei każdą stronę.

NazwiskoImięstopieńjednostkadata urodzeniamiejsce urodzeniadata śmiercicmentarz
AbramowiczHenrykst. szeregowiec10 brygada kawalerii pancernej1912.02.01Osipowicze, Minsk1942.07.25Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
AdamczykEdmundkapral10 pułk dragonów1910.11.16Stanisławice1944.04.20Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
AdamczykBolesławgrenadier1 baon grenadierów1916.03.31Niedyszyn, Piotrków1945.04.23Perth – Wellshill Cemetery
AdolfWacławkapralDywizjon 304 1903.04.12Horodenka, Stanisławów1941.11.05Perth – Wellshill Cemetery
AlbrechtJózefpodporucznik7 brygada kadrowa strzelców1905.03.18Żbików, Warszawa1941.02.37Perth – Wellshill Cemetery
AleksikArtur szeregowiec24 baon piechoty1913.12.13Pawłow, Katowice1947.02.03Perth – Wellshill Cemetery
AmbrożewiczAleksyszeregowiec1 Dyw.Panc. Ośrodek Zapatrzenia 1914.03.12Łaszcza (Łasza), Grodno 1945.06.17Perth – Wellshill Cemetery
AndruchowskiLesławst ułan szwadron motorowy 10 OR1921.01.11Drohobycz, Lwów1941.02.20Perth – Wellshill Cemetery
AndrusyszynMikołajmarynarz-1912.10.27Bolechów, Stanisławów1944.04.17Perth – Wellshill Cemetery
AniołczykJózefpodchorąży 2 baon strzelców1916.09.10Budsław, Wilno1941.06.07Perth – Wellshill Cemetery
AntochowLudwigmarynarzORP Błyskawica1920.03.10Drohobycz, Stanisławów 1944.11.13Perth – Wellshill Cemetery
ArabasJankapral-1911.03.30Małuszyn, Radom1944.06.09Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
AugustowskiCzesławkapral14 pluton kawalerii pancernej1914.11.10Główczyn, Lipno1943.02.08Perth – Wellshill Cemetery
AugustynAlfred Janst. szeregowiecOśrodek Zaopatrzenia1901.10.08Hajduki Wielkie, Katowice1945.08.19Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BabiszStanisławszeregowiec1 Dywizja Pancerna - Ośrodek Zaopatrzenia1923.01.24Nowogródek1947.06.01Wick – Cemetery
BajdanBronisławszeregowiec1 Dyw.Panc. Ośrodek Zapatrzenia1909.04.11Dojlidy, Oszmiana , Wilno1945.08.26Perth – Wellshill Cemetery
BalawenderMarianst. szeregowiec9 baon strzelców1925.04.01Stanisławów 1944.03.03Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BalickiStanisławporucznikKE Ofic1899.04.24Gródek Jagielloński, Lwów1946.07.08Sanquhar – Parish Churchyard Extension
BalińskiJerzy Antonirotmistrz7 brygada kadrowa strzelców1891.12.13Markowo1941.10.25Perth – Wellshill Cemetery
BanaszekPiotrbombardier1 dyon artylerii przeciwlotniczej 1907.04.13Warszawa1940.12.31Perth – Wellshill Cemetery
BanaśJanpodchorąży1 Dyw.Panc. 1 kompania zaopatrzenia 1917.02.17Raba Wyżna, Nowy Targ1943.12.01Perth – Wellshill Cemetery
BannyIgnacyst. szeregowiec99 Obóz Repatriacyjny1925.07.26Nowe Hajduki, Świętochłowice1946.07.17Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BarcickiJerzypodchorąży-1916 ?Warszawa1941.01.21Perth – Wellshill Cemetery
BarszczewskiLudwigpilot plutonowy2 AGS *1923.09.22 Warszawa1944.03.27Petty – Parish Churchyard
BartkowiakLeonplutonowy 21 Baon Piechoty1909.05.16 Łodzia p. Wyrzysk1947.01.04Auchinleck – Cemetery
BartnikStanisławszeregowiecKU 11918.03.12Nawsie, Jasło1940.12.04Stenhousemuir – Larbert Cemetery
BartnikWitoldpilot starszy szeregowiec2 AGS *1919.09.05Grand Rapids, Michigan, USA1943.05.05Inverness – Tomnahurich Cemetery
BazgierZbigniewszeregowiecO Zb KU11919.12.17 Nasielsk, Pułtusk1942.01.22Perth – Wellshill Cemetery
BednarekJanszeregowiecP.K.P.R. *1903.05.09Kolink, Tczew1947.04.02Perth – Wellshill Cemetery
BendigWacławmarynarz m/s “Sobieski”??1943.06.19Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
BenedygaAndrzejszeregowiecKwatera Główna 1 Dywizji Pancernej1919.05.10Maciunce, Lida1944.08.02Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BerkowiczFranciszekst. marynarz1922.05.26Bączek Górny, Jasło1945.05.19Glasgow – Cardonald Cemetery
BernatLudwigkapralP.K.P.R1919.08.10Krasna, Cieszyn1946.12.05Evanton – Kiltearn Parish Churchyard
BernatowiczFranciszekpilot porucznik8 F.T.S.*1917.03.13Chicago, USA1941.03.02Montrose – Sleepyhillock Cemetery
BećkoStanisławpilot porucznik8 F.T.S.*1915.11.04Lachowicze p. Baranowicze1941.09.06Montrose – Sleepyhillock Cemetery
BełdowskiŁucjan AndrzejpodpułkownikP.K.P.R. *1898.11.30Sosnowiec, Będzin 1947.09.11Perth – Wellshill Cemetery
BiałopietrowiczWacławstrzelec8 baon strzelców1919.05.10Macinice1944.08.02Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BieczkowskiJózefszeregowiec4 baon łączności1924.03.15Mikołów, Pszczyna 1945.04.20Perth – Wellshill Cemetery
BieleńPiotrszeregowiecOb Zb KU 11908.03.10 Niwiska p. Kolbuszowa Lwów1946.03.12Bellshill – Bothwell Park Cemetery
BieńkowskiFranciszekmajor2 Szwadron Żandarmerii1895.10.08Hołoszyńce1943.02.08Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BihlJansierżantOśr Inw1906.07.12Tomaszów Maz1946.09.05Perth – Wellshill Cemetery
BikKarolkapelan14 pułk ułanów1887.01.04Dzieszowice, Śląsk Opolski1941.08.28Perth – Wellshill Cemetery
BinertMarian FranciszekSjtP.K.P.R. *1914.01.23?1947.07.27Perth – Wellshill Cemetery
BiniewiczMichałszeregowiecKE Ofic1905.07.24Oleszyce, Lubaczów1946.06.29Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BizioHelenaochotniczkaPWSK1905.05.05Międzyrzce -Wołkowysk1945.12.05Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
BiłykKazimierzmajorCentrum Wyszkolenia Piechoty1895.10.05Brzeżany, Tarnopol1946.04.18Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BiłykGrzegorzkapral1.Pol.Dyw.Panc. 20 kompania zaopatrzenia 1915.01.01Pomorzany, Tarnopol 1945.04.15Perth – Wellshill Cemetery
BińczyckiFranciszekpodchorąży KU I1901.01.20Wolbrom1943.12.14Perth – Wellshill Cemetery
BobińskiWitoldporucznikKE Ofic1890.08.05Łącko Szlacheckie, Stanisławów1945.01.03Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BobraStanisławporucznikP.K.P.R1911.10.25Lwów1948.06.11Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BobulskiWojciechmajorbrygada szkolna 1 Korpusu1897.04.23Niedżwiada, Dębica1942.04.03Perth – Wellshill Cemetery
BogdanionekAleksanderszeregowiec10 Kompania Zaopatrzenia1920.07.05Kopacze, Mołodeczno1943.04.21Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BoguckiWładysławst szeregowiec10 kompania saperów1897.06.28Warszawa1942.06.27Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BogulińskiTadeuszpodchorążyOśrodek Zaopatrzenia Służby Zdrowia1905.05.05Środa - Poznań1944.12.19Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
BokserPinchosstrzelec1 Dywizja Pancerna - Ośrodek Zaopatrzenia1907.12.09Kowel, Wołyń1946.07.01Glasgow – Glenduffhill Jewish Cemetery
BondiczPawełkapralP.K.P.R1900.07.01Honczany, Polesie1947.07.06Hutton – New Burial Ground
BorsukMichakapral1 dyon rozpoznania1916.05.23Teofilówka, Brzeżany1942.02.08Perth – Wellshill Cemetery
BrakIgnacypodchorąży10 Brygada Kawalerii Pancernej - dyon przeciwpancerny 1920.01.20Bielsko, Śląsk 1941.08.30Perth – Wellshill Cemetery
BremerHenrykszeregowiecP.K.P.R. *1926.10.04Świetochłowice 1947.06.24Auchinleck – Cemetery
BrodzińskiZbigniewszeregowiecKU 11926.02.09Brześć nad Bugiem1946.02.04Sanquhar – Parish Churchyard Extension
BronickiIanszeregowiec1 Kolumna Samochodów Sanitarnych1907.01.20Wilno1946.10.29Perth – Wellshill Cemetery
BruchalJankapral8 kompania wartownicza1905.04.07Trybuchowce, Buczacz 1945.09.30Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BrummerWiktor StanisławmajorDowództwo 1 Korpusu1894.03.01Kraków1941.11.21Perth – Wellshill Cemetery
BrzezińskiMieczysławst szeregowiec1 pułk pancerny1904.12.10Warszawa1943.10.24Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BrzozaHenrykszeregowiecO Zb KU1925.09.10Bruay Francja1945.07.16Perth – Wellshill Cemetery
BrzozowskiWilhelmpodporucznikKE Ofic1893.04.15Olesko, Tarnopol1945.11.14Perth – Wellshill Cemetery
BrzozowskiTadeuszpilot - uczeń podchorąży8 F.T.S.*1920.03.11Lwów1941.06.10Montrose – Sleepyhillock Cemetery
BrzuchaczJanstrzelec8 baon strzelców1920.02.21Jodłówka, Jarosław1944.06.14Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BuczńskiMichałkapral1 Dyw.Panc. kompania zapasowa1900.02.05Korzeczko, Kielce1946.11.04Perth – Wellshill Cemetery
BudzińskiMieczysławszeregowiec1 Dywizja Pancerna1923.12.28Suwałki1943.04.09Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
BujakowskiBernardpodporucznikKE Ofic1899.08.20Hajsyn1940.10.08Peebles – Cemetery
BujnowskiBolesłąwkapralCentrum Wyszkolenia Technicznego1909.10.08Augustów1945.11.04Perth – Wellshill Cemetery
BujnowskiJózefkanonier9 pułk artylerii ciężkiej1908.05.15Wołożyn1947.05.07Wick – Cemetery
BulsiewiczTadeuszpodporucznik3 baon Strzelców Karpackich1907.02.02Rzeszów1945.02.07Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
Burhardt-BukackiStanisławgenerał dywizjiszef Dowództwa Wojska Polskiego w Szkocji1890.01.08Cannes, Francja1942.06.06Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ButkiewiczRyszardszeregowiec- 1918.10.07Wilno1944.06.11Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
BykowiczJózefst szeregowiecKU 11897.01.07Strzelcy, Grodno1944.11.22Perth – Wellshill Cemetery
BylczyńskiStanisławkapitan1887.07.26Chociarzew1941.02.21Rothesay – Cemetery
BylińskiEugeniuszpilot porucznik4 Air Observer School1914.07.14Wilno1941.07.14Stranraer – Glebe Cemetery
ByrkowskiKarolkapitanKU 11891.11.02Warszawa1943.03.23Perth – Wellshill Cemetery
CarowaStefania Barbarasiostra-1901.12.19Dąbrowa Górnicza1941.08.16Perth – Wellshill Cemetery
CembałaAntonikapral pilot1916.12.10Lesko 1941.06.10Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ChemenAndrzejszeregowiec1 Samodzielna Brygada Spadochronowa - Ośrodek Zapasowy1916.10.04Borysław1944.05.20Perth – Wellshill Cemetery
CherkowskiMaksymilianmarynarzORP Garland1925.12.06Lubiszewo, Tczew1945.09.14Pattiesmuir – Douglas Bank Cemetery
ChimiakKazimierz Józefstrzelec2 baon strzelców1922.11.26Lwów1941.06.19Perth – Wellshill Cemetery
ChmielowskiStanisławmajorCentrum Wyszkolenia Pichoty1887.11.20Kijów Rosja1943.06.21Perth – Wellshill Cemetery
CholewaLeonsierżant3 Dywizja Strzelców Karpackich P.K.P.R. *1905.04.19Tursko p. Jarocin1947.04.08Auchinleck – Cemetery
CiachorowskiAleksanderszeregowiecP.K.P.R1923.12.21Barkocin, Pomorze1947.09.04Falkirk – Camelon Cemetery
CiapciakJanmarynarzm/s Batory1923.05.23Warszawa1942.11.18Glasgow – Cardonald Cemetery
CiborCzesławpilot - uczeń podporucznik8 F.T.S.*1918.10.09Bogusławice p. Radom1941.11.03Montrose – Sleepyhillock Cemetery
CichyWładysławkapitanP.K.P.R1897.03.24Łubów, Lublin1947.07.08Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
CieniewiczFranciszekmajorKE Ofic1897.03.09Grodziszczany, Białystok1946.12.17Perth – Wellshill Cemetery
CieślakJankapral1 Pułk Artylerii Lekkiej1909.12.11Mórka1942.12.10Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
CieślarPawełkapral10 szwadron łączności1915.02.02Ustroń, Cieszyn1941.04.14Perth – Wellshill Cemetery
CimachowiczJózefszeregowiecKU 11910.09.25Bojarszczyzna, Wołożyn1946.02.15Perth – Wellshill Cemetery
CuzekZygmuntrotmistrzKE Ofic1889.04.24Sucha1947.03.06Perth – Wellshill Cemetery
CwernMaurycyszeregowiec3 kompania łączności1922.06.19Warszawa1941.05.11Perth – Wellshill Cemetery
CzajkaBronisławstrzelec5 baon strzelców1923.01.01Wrzawy, Tarnobrzeg1946.02.09Perth – Wellshill Cemetery
CzempasJerzyplutonowy pilot1914.01.25-1941.05.13Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
CzemplikBernarddoktor podporucznikWykładowca Polskiego Wydziału Lekarskiego w Edinburgu1906.08.15Essen - Niemcy1944.11.30Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
CzernieckiMarcinstrzelec9 baon strzelców1919.11.11Tarnowiec, Łańcut1943.12.24Perth – Wellshill Cemetery
CzesnowickiAlojzyporucznik komandorORP Dragon1893.09.12Czerepuszka, Połock1943.08.03Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
CzubAntoniszeregowiec7 Pułk Piechoty1901.05.21Stopnica 1940.07.17Peebles – Cemetery
CzyżWładysławkapral1 Dywizja Pancerna szwadron regulacji ruchu 1905.10.17Skołyszyn, Jasło1942.07.15Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
CzyżewskiStefanpilot porucznik18 Royal Air Force Maintenance Units1899.06.11nieznane1942.07.21Prestwick – Monkton and Prestwick Cemetery
DaumWilhelmst szeregowiecWyższa Szkoła Wojskowa1923.03.26Stryj, Lwów1946.01.22Perth – Wellshill Cemetery
DawidJózefst szeregowiec4 baon ckm1922.03.27Jankowce, Lesko1945.05.24Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
DawidowskiWładysławszeregowiecObóz repatriacyjny nr. 51924.04.15Łebno p. Morski1946.04.01Mauchline Cemetery
DałekJózefbombardier1 pułk pancerny1916.07.08Stradzewo, Kutno 1943.04.12Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
DańkowskiMieczysłąwkapral 1 samodzielna kompania saperów1907.10.11Sucha, Żywiec1942.01.02Perth – Wellshill Cemetery
DemskiWładysławkanonier11 batalion artylerii przeciwlotniczej1917.05.27Czerniowice1941.06.15Perth – Wellshill Cemetery
DmochAleksanderst strzelec1 baon strzelców podhalańskich1911.07.27Lipianka, Ostrołęka1941.07.29Perth – Wellshill Cemetery
DoboszStanisławmajorCentrum Wyszkolenia Łączności1889.11.10Zajączki, Częstochowa1943.10.18Perth – Wellshill Cemetery
DobrzanieckiAntoni NorbertpodporucznikKE Ofic1898.06.06Jabłonka, Nadwórna1946.11.16Perth – Wellshill Cemetery
Domański Stanisławplutonowy-1919.11.01Garwolin1944.07.03Falkirk – Camelon Cemetery
DorosiewiczWacław marynarz m/s “Sobieski”1919.11.06Podhorce , Stanisławów1945.12.09Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
DrażekBernardkanonier3 pluton artylerii motorowej1923.07.14Mokre, Chojnice1943.03.08Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
DrożdżeńskiJanporucznikP.K.P.R. *1910.06.24Tyflis Gruzja1947.05.05Perth – Wellshill Cemetery
DrągJanszeregowiec2 baon brygady szkoleniowej1887.11.06Smęgorzów, Dąbrowa1942.11.14Perth – Wellshill Cemetery
DudaMichałszeregowiecCentrum Zaopatrzenia Materiałowego1902.11.02Sobibór, Wlodawa1944.05.22Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
DudziakJanst. szeregowiec1.Pol.Dyw.Panc. P.K.P.R.1896.11.28Świniec p. Kościan1948.02.22Brechin – Cemetery
DulczewskiKonstantyporucznikP.K.P.R. *1896.03.11Brześć nad Bugiem1949.02.25Auchinleck – Cemetery
DuniczMichałstrzelec15 baon strzelców1909.04.15Dunicze, Wołośyn1944.09.26Perth – Wellshill Cemetery
DuninJerzypilot porucznikDywizjon 3091901.06.19Głębowice, Wadowice1942.02.25Dumfries – St. Andrew’s Cemetery
Dunin-MarkiewiczStanisławmajorna nagrobku - Armia Krajowa - pracował w Wojskowy Instytut Techniczny Londyn1885.10.19Warszawa1946.04.25Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
DylewskiStefanpilot kapralNo.8 Air Gunners School1918.11.11Tomaszów Mazowiecki1943.01.28Evanton – Kiltearn Parish Churchyard
DziałowskiStanisławst sierżant-1900.04.11Mielec1942.03.19Perth – Wellshill Cemetery
DzierzbińskiAntoniszeregowiec-1910.05.30Częstochowa1946.04.25Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
DziurdziaStanisławst ogniomistrzP.K.P.R1900.05.08Nieszkowice Małe1946.12.26Hawick -Wellogate Cemetery
DzwigajewskiBogdankapral pilot16 Service Flying Training School1912.05.12Przemyśl1944.12.07Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
DłużniakiewiczTadeuszmajorKE Ofic1887.08.04Sioło.Wesołe, Melitopol 1947.01.12Perth – Wellshill Cemetery
ErdmanFranciszekszeregowiec3 pluton artylerii motorowej1920.02.20Połock1946.04.24Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ErzepkiZdzisławmajorKE Ofic1892.10.08Poznań1944.10.21Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
FaltynowskiJanst szeregowiecDtwo Jedn Etap1903.05.06Słupwieś, Grudziądz1945.06.13Perth – Wellshill Cemetery
FaraKarolst strzelec2 baon strzelców1912.11.14Lwów1943.08.23Perth – Wellshill Cemetery
FarylonLeonbosmanmat1910.03.23Łódź1942.04.12Glasgow – Cardonald Cemetery
FilipowskiMieczysławkapral1 Dywizjon Artylerii Ciężkiej 1917.04.02Poznań1941.03.01Dundee – Balgay Cemetery
FlachEmilpodchorąży1 baon strzelców podhalańskich1892.10.16Frysztad, Śłąsk1941.10.16Perth – Wellshill Cemetery
FloręckiStanisławporucznikprokuratura wojskowa1908.05.24Warszawa1945.04.29Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
FojcikEmanuelszeregowiec7 kompania wartownicza1898.11.06Rudzisk, Racibórz1945.08.16Perth – Wellshill Cemetery
FollprechtJanporucznikCentrum Wyszkolenia Artylerii
1898.11.07Kraków1946.01.26Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
FrankowskiJózefszeregowiec67 baon czołgów1911.03.13Sokolniki, Wieluń1942.08.02Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
FriedelLeopoldkapral Strzelec BombardierNo.10 Bombing and Gunnery School1916.02.04Biała, Bielsko1941.03.05Dumfries – St. Andrew’s Cemetery
GadomskiPiotrmarynarz??1945.07.17Portree – Stronuirnish Cemetery
GajdaStanisławszeregowiecOśrodek Wysłużonych Żołnierzy 1903.03.25Mucharz, Wadowice1946.08.25Perth – Wellshill Cemetery
GarbaczyńskiEdmundszeregowiecDywizja Grenadierów Pancernych1926.08.01Ostrzeszów, Kępno 1945.02.12Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
GasiorowskiFranciszekst strzelec-1903.09.11Sieniawa, Jarosław1945.04.24Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
GaworowskiBolesławsierżantO Zb KU 11901.09.28Białystok1946.07.31Perth – Wellshill Cemetery
GałęzaWalentyszeregowiecBrygada Strzelców Podhalańskich1915.07.15?1940.10.23Hawick -Wellogate Cemetery
Gebalczyk - służył jako BogusławskiWiktorplutonowyCentrum Wyszkolenia Artylerii1918.08.28Świerklany Dolne, Rybnik1944.12.14Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
GeberJakubsaper1 samodzielna kopania saperów1921.01.21Rosolna. Stanisławow 1941.04.26Perth – Wellshill Cemetery
GerberZdzisławpilot - uczeń starszy szeregowiec8 F.T.S.*1916.01.29Gliniany p. Przemyślany1941.10.01Montrose – Sleepyhillock Cemetery
GerulaJózef ułan1 pułk rozpoznania1904.07.23Przemyśl1945.01.01Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
GierlotkaStanisławbombardier17 pluton artylerii lekkiej1924.09.17Piotrowice, Katowice1946.10.15Perth – Wellshill Cemetery
GilJankapral8 kompania wartownicza1916.12.25Nakło nad Notecią1946.02.19Perth – Wellshill Cemetery
GildaWłodzimierzpodchorąży 10 pluton artylerii lekkiej1911.09.20Sosnowiec1941.12.20Perth – Wellshill Cemetery
GlińskiJeżypodpułkownik-1896.08.08 Hrebenów, Skole1940.11.04Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
GolczewskiWitoldpodporucznikSt Zb Ofic1903.10.17Kraków1943.10.01Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
GondelaStanisławdragon10 baon dragonów1919.02.19 Lisowica, Bolechów1943.07.28Perth – Wellshill Cemetery
GoraWacław KonstantypodporucznikSt Zb Ofic1904.09.25Kalisz1942.02.06Perth – Wellshill Cemetery
GordonRemigiusz JerzyporucznikDowództwo 1 Korpusu1913.10.01Warszawa1944.07.01Perth – Wellshill Cemetery
GosienieckiJanst szeregowiec2 Obóz Repatriacyjny 1911.03.12
lub rok 1914
Gosiorki, Tczew
1946.05.11Perth – Wellshill Cemetery
GossZdzisławkapral10 baon dragonów1916.06.10Homel1942.11.17Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
GostomskiWalerianpodporucznikdowództwo Sił Powietrznych1911.04.02Lipusz, Pomorze1942.10.26Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
GolachowskiKarolpułkownikP.K.P.R. *1888.05.27Kraków1948.10.31Auchinleck – Cemetery
GołaszewskiJózefszeregowieckompania sztabowa 1 korpusu1906.10.10Chajany, Wysokie Mazowieckie 1942.08.06Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
GromadzkiPrzemysławułanszwadron regulacji ruchu1924.06.05Włocławek1942.10.22Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
GromnickiMarceli JanporucznikKE Ofic1903.04.12Nice Feancja1942.09.05Dundee – Balgay Cemetery
GrossFranciszekpodchorąży 14 pułk ułanów1914.10.10Lwów1941.06.02Perth – Wellshill Cemetery
GroudaAleksanderułan14 pułk kawalerii pancernej1923.12.10Samoszczały, Równe 1943.04.07Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
GruszeckiAntonikanonier10 Pułk Artylerii Ciężkiej1922.08.29Łobaczówka, Wołyń1947.08.28Carrbridge Cemetery
GruszkiewiczMichałstrzelec1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1910.09.23Zagroble, Tarnopol1943.04.23Perth – Wellshill Cemetery
GryglaszewskiMichałstrzelecbaon strzelców podchalańskich1919.09.15Lwów1945.07.02Perth – Wellshill Cemetery
GrygoPiotr Teofilpodporucznik1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1915.12.30Rajgród, Białystok 1944.07.03Perth – Wellshill Cemetery
GryniewiczBazyliszeregowiec2 pułk pancerny1923.09.17Drebsk, Łuniniec1943.10.28Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
GrzegorzewskiMieczysławkapral-1913.06.29Warszawa1946.02.02Perth – Wellshill Cemetery
GrześkowiakAntoniplutonowy2 baon strzelców1907.01.03Głuszyna, Poznań1942.11.18Perth – Wellshill Cemetery
GurdzielHenrykszeregowiec16 kompania zaopatrzenia1923.09.29Freistadt1945.08.20Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
Gwozdz albo GwóźdźPawełmarynarzORP Burza1918.03.26Piekary Śląskie1941.03.13Glasgow – Cardonald Cemetery
GórskiStanisławrotmistrz1.Pol.Dyw.Panc. 14 pułku ułanów, 1909.05.30Odessa1941.04.03Carnoustie – Shanwell Cemetery
Gąsienica-GiewontTadeuszporucznik2 oficerski baon szkoleniowy1908.08.15Zakopane1942.10.06Perth – Wellshill Cemetery
GładyszAntonist szeregowiec16 brygada czołgów1919.01.01Izdebki, Brzozów1942.02.04Perth – Wellshill Cemetery
Głowacz FranciszekszeregowiecO Zb KU 11908.12.14Przesmyłów, Pińczów 1944.08.23Perth – Wellshill Cemetery
GłydaAlojzy JankapitanSztab Główny1894.06.16Zabiszyn, Szubin1944.10.18Perth – Wellshill Cemetery
GłąbińskiStefanplutonowy3 Baon Strzelców1906.08.19Brzeziny, Nowy Sącz1941.02.13St Andrews – Western Cemetery
GłębockiAleksanderstrzelec1 brygada strzelców1905.10.31Podgórz, Łomża1942.06.03Perth – Wellshill Cemetery
Haiduk - służył jako Skowroński Emanuelst szeregowiec-1905.07.07Mysłowice1945.03.10Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
Halewski Tadeuszpilot majorNo.46 Maintenance Unit1898.05.08Delatyn p. Nadwórna1942.11.07Lossiemouth – burial ground
HamerlakWładysławszeregowiec-1911.06.19Kamion, Kraków1945.04.29Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
HankeAlfonsszeregowiec5 pułk pancerny1925.08.25Łódź1946.07.30Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
HegnerStanisławpodpułkownik1892.01.11Warszawa1942.02.26Rothesay – Cemetery
HeniszStanisław Sewerynaspirant1 baon saperów1897.11.14Kudryńce, Borszczów1941.07.24Perth – Wellshill Cemetery
HetmaniakLeonkapralKU 11899.04.11Moszczenica, Rybnik1946.04.02Perth – Wellshill Cemetery
HillMichałst sierżant1 Brygada Spadochronowa1899.09.20Bołszowce1945.05.19Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
HincJanst strzelec6 kresowy baon strzelców1921.12.10Gross Bütol1946.01.10Perth – Wellshill Cemetery
HirschJanisławpodchorążyP.K.P.R. *1910.05.30Lwów1947.07.21Perth – Wellshill Cemetery
HoffmanJózef StanisławporucznikOśrodek Zapasowy Broni Pancernej1900.02.14Dąbrowa, Tarnów1941.10.03Perth – Wellshill Cemetery
HomanJerzyporucznik nawigatorDywizjon 3091912.09.30Białystok1942.02.25Dumfries – St. Andrew’s Cemetery
HopaJuzefszeregowiecP.K.P.R. *1922.04.07Kielno p. Morski1946.11.30Auchinleck – Cemetery
Horn LeonkapitanKE Ofic1891.07.27Brzeżany, Tarnopol1942.02.11Perth – Wellshill Cemetery
Hryhorczyk Janst ułan10 brygada kawalerii pancernej1898.08.15Kołomyja1941.03.27Perth – Wellshill Cemetery
IdzikMieczysławkapral2 baon strzelców1914.03.01Zawichost, Sandomierz1942.09.15Perth – Wellshill Cemetery
IwankiewiczMichałst saperkompania saperów1921.12.17Halicz, Stanisławów1943.12.07Perth – Wellshill Cemetery
IwanowPiotrszeregowiec11 kompania wartownicza1917.07.07Żeleńce, Staro-Konstantynów1946.02.01Perth – Wellshill Cemetery
IwańczykStanisławbombardier3 karpacki pułk artylerii lekkiej1919.01.24Skierniewice1946.11.30Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
JabłonkaEdwardszeregowiec1 Dywizja Pancerna - Ośrodek Zaopatrzenia1924.11.05Świętochłowice1945.06.19Thurso – Mount Vernon Cemetery
JakubczykBolesławszeregowiec8 komp. warsztatowa1926.04.20Gorzyczki – Rybnik1945.03.13Aberdeen – Grove Cemetery
JakubikTadeuszst szeregowiec2 szpital wojskowy1897.10.28Pawłosiów, Jarosław1945.12.17Perth – Wellshill Cemetery
JakubowskiJakubplutonowy1 pluton artylerii 1901.03.28Nowogródek1944.09.19Perth – Wellshill Cemetery
JakubowskiEdwardstarszy strzelec 1 Pułk Artylerii Motorowej1912.10.12Kurów, Lublin1940.10.29Symington – Cemetery
JamborWincentyszeregowiec1 Dywizja Pancerna kompania przejściowa1886.07.05Mokrsko, Wieluń1946.03.06Perth – Wellshill Cemetery
Janicki Mieczysławszeregowiec13 kompania warsztatowa1906.07.13Przeniczki, Tłumacz 1944.09.17Perth – Wellshill Cemetery
JanickiHenrykkapitan1903.05.11Warszawa1942.03.22Perth – Wellshill Cemetery
JankowskiBronisławszeregowiecOśrodek Zapasowy1921.09.21Gruła, Grudziądz1945.06.25Perth – Wellshill Cemetery
JankowskiMieczysławszeregowiecbaon szkoleniowy oficerów1913.04.29Białystok1942.10.13Perth – Wellshill Cemetery
JanowiczStefanstrzelec4 baon strzelców karpackich1915.01.05Trybuchy Druje, Brasław1945.04.30Perth – Wellshill Cemetery
JanuszewskiFranciszekchorąży-1893.09.30Wilno1946.05.03Perth – Wellshill Cemetery
JarmużStanisławst sierżant5 kompania warsztatowa1889.04.27Gosławice, Konin1946.10.27Perth – Wellshill Cemetery
JarzembskiWieslaw Marcelipodporucznik1 brygada strzelców1905.03.25Żytoń, Wołyn1941.03.06Perth – Wellshill Cemetery
JasieńskiZdzisławszeregowiec-1919.04.01Bronowice, Kozienice1945.07.12Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
Jasik Stefanst szeregowiec4 baon CKM1914.07.07Brudzew, Turek1945.07.24Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
JasińskiAlojzyogniomistrz1 dyon artylerii1900.08.29Chorzelów, Mielec1941.10.12Perth – Wellshill Cemetery
JasińskiJan StanisławpodchorążyO Zb KU11913.07.03Nowy Sącz1942.04.03Perth – Wellshill Cemetery
JaskółkaWładysławgrenadier2 baon grenadierów1926.01.09Kopytowa, Krosno1945.05.26Perth – Wellshill Cemetery
JasnyAntonist saper10 kompania saperów1915.07.01Jelnia, Łask 1944.02.24Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
JaworskiJanpodporucznik5 brygada kadrowa strzelców1901.06.26Łódź1941.04.28Perth – Wellshill Cemetery
JaśkowiakSatanisławpilot - uczeń plutonowy podchorąży 8 F.T.S.*1918.04.06 brak danych1941.06.15Montrose – Sleepyhillock Cemetery
JażdżewskiBolesławszeregowiecP.K.P.R. *1924.03.08Sworne Gacie, Chojnice1947.10.05Perth – Wellshill Cemetery
Jedlina-JacobsenZbigniewlekarz medycyny??1943.07.04Glasgow – Cardonald Cemetery
JeżKazimierzkapralP.K.P.R. *1907.06.29Buffalo, USA1947.02.06Perth – Wellshill Cemetery
JeżJózefst szeregowiecO Zb KU11916.11.09 Bliska Wola, Piotrków1943.08.18Perth – Wellshill Cemetery
JeżowiczJózefpilot kapral2 AGS *1914.02.17nieznane1941.10.25Petty – Parish Churchyard
JobDominiksierżant podchorążyOb Zb KU 11918.08.01Grybów p. Nowy Sącz1943.03.16Cambuslang – Westburn Cemetery
JurczykFranciszekszeregowiecKU 11897.02.12Dulcza Mała, Kielce1945.08.18Perth – Wellshill Cemetery
JurczykowskiFranciszekP.K.P.R.*1919.12.04Rulewo Poznań1947.07.25Rathen – Cairnbulg and Inverallochy
JóświakJaninaochotniczka1 baon PWSK1910.12.12Młyńska Korsakowszczyzna, Nowogródek1944.05.08Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
JędrzejczykStanisławkapral24 pluton ułanów1913.02.14Widzów Konary, Radomsko1942.04.04Perth – Wellshill Cemetery
KaczmarekStanisławszeregowiecOśrodek Zaopatrzenia 1 Dywizji Pancernej1917.04.10Ickern1945.05.24Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KaczorkiewiczJankapitan pilotDywizjon 3011912.06.08Radomień, Płock1946.03.13Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KaczyńskiMichałszeregowiec1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1919.11.13Zielów, Gródek1944.02.02Perth – Wellshill Cemetery
KajdanEdmundszeregowiec26 baon piechoty1926.02.02Sailly-Labourse, Francja1945.07.29Perth – Wellshill Cemetery
KalasJankapralCentrum Wyszkolenia Artylerii1915.01.13Toruń1945.03.07Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KalitonczykDymitrkanonier10 Brygada Kawalerii Pancernej1916.02.16Maciewki, Brasław1946.09.22Perth – Wellshill Cemetery
KamińskiBenjaminst szeregowiec3 pułk pancerny1924.05.22Łaziska Średnie, Pszczyna 1945.07.13Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KamińskiRobertszeregowiecO Zb KU 11895.04.07 Jędrzejów, Łódź1944.12.02Perth – Wellshill Cemetery
KamińskiWandelinsierżantKU 11899.08.30Słonim, Nowogródek1942.09.22Perth – Wellshill Cemetery
Karczewskikapitan1947.03.30Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KarczewskiFranciszekplutonowy14 baon strzelców1905.05.04Zalesie, Świecie1945.05.24Perth – Wellshill Cemetery
KarpierzAndrzejszeregowiec14 pułk kawalerii pancernej1911.08.17Suchopol, Prużany1943.03.16Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KarpisiakTeofilmarynarzMS Chrobry1910.12.01Stęszew, Poznań1940.12.24Glasgow – St Kentigern’s RC Cemetery
KarpińskiWładysławkapral24 baon piechoty1915.05.25Łomża1945.09.27Perth – Wellshill Cemetery
KasperowiczJózefplutonowy8 baon strzelców1909.06.09Wilno1944.06.10Perth – Wellshill Cemetery
KawalecRajmundmajorSztab Główny1892.03.08Rzeszów1945.08.14Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KałużaAntoni Engelbertst szeregowiecCentrum Wyszkolenia Grup Technicznych1904.11.07Gliwice, Śłąsk Opolski1946.08.08Perth – Wellshill Cemetery
KańczugowskiHenrykkapitan-1900.08.25Warszawa1947.03.30Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KesickiKazimierzpodchorążyDywizjon 3071908.02.22Warszawa1943.12.20Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KihiczakPiotrplutonowy1 Korpus Polski1895.07.07Truskawiec1940.12.01Auchterarder – Cemetery
KilarskiMieczysławkapral3 kompania zaopatrzenia1901.04.26Załucze, Włodawa 1944.04.15Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KinelWładysławszeregowiecO Zb KU 11894.10.06Iwonicz, Kraków1943.05.01Perth – Wellshill Cemetery
KinickiEugeniusz JuliuszporucznikP.K.P.R. *1906.02.16Jezierna, Tarnopol1946.11.29Perth – Wellshill Cemetery
KisielFranciszekszeregowiec1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1922.01.12Studzian, Przeworsk1943.09.20Perth – Wellshill Cemetery
KitelFranciszekst grenadier1 baon grenadierów1907.10.05Osterfeld1945.04.20Perth – Wellshill Cemetery
KlementowiczJózefszeregowiec1 Dywizja Pancerna - Ośrodek Zapasowy1913.12.13Mewiniany, Wilno1946.04.06Perth – Wellshill Cemetery
KlimJózefkanonier8 pułk artylerii przeciwlotniczej1909.03.09Dźwinacka, Borszczów1945.12.25Perth – Wellshill Cemetery
KlotzekEwelinaochotniczka1 baon PWSK1901.10.24Kijów1945.07.17Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KmiecikIgnacyułan14 pułk ułanów1905.09.29Skomlin, Wieluń1942.04.12Perth – Wellshill Cemetery
KochTadeuszpilot kapral podchorąży58 OTU1912.02.29?1941.05.15Grangemouth -Grandsable Cemetery
KojsJanszeregowiec7 kompania wartownicza1896.11.01Sidzina, Myslonice1947.05.24Perth – Wellshill Cemetery
KolasińskiTadeusz Janmajor1 samodzielna brygada strzelców1902.10.21Lesko1943.10.11Perth – Wellshill Cemetery
KolatEdwardgrenadier1 baon grenadierów1927.11.25Firlejówka, Złoczów1945.05.14Perth – Wellshill Cemetery
KomorJózefst marynarz-?Brzozowice, Tarnowskie Góry 1943.09.16Perth – Wellshill Cemetery
KondratowiczLudwikwachmistrz1 Pułk Ułanów Krechowieckich1910.05.08Ryga1946.10.15Perth – Wellshill Cemetery
KonopkaMarcinszeregowiecKU 11924.10.05Albertyn, Słonim1945.04.21Perth – Wellshill Cemetery
KonwińskiJózefst szeregowiecO Zb KU 11910.02.19Poznań1942.12.31Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KopećJózefkapitanP.K.P.R. *1893.08.14Łazy, Bochnia1947.04.21Perth – Wellshill Cemetery
KorkiewiczWładysławkapitanbrygada szkolna1894.03.23Młodzieszyn, Sochaczew1942.10.20Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KoronowiczKonradpodporucznikKE Ofic 1910.02.19Borszczow, Tarnopol 1946.01.30Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KorytowskiAdamgenerał brygadySt Zb Ofic1886.07.27Przemyślany, Tarnopol1942.08.25Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KosakowskiFabianstrzelec5 kompania strzelców pomorskich1917.01.01Jedwabne, Łomża1946.03.20Perth – Wellshill Cemetery
Kosmała Stanisławstrzelec7 Pułk Piechoty1916.08.09Olganów p. Stopnica1940.07.10Lanark – St Mary’s RC Cemetery
KoszowskiRyszardszeregowiecKU 11905.09.16Kosztowy, Pszczyna1947.01.06Perth – Wellshill Cemetery
KotowskiJózefst szeregowiecsamodzielny baon CKM1910.08.18Jarosław, Lwów1945.11.28Perth – Wellshill Cemetery
KotyrbaWilhelmkapral1 Dywizja Pancerna kompania zaopatrzenia 1912.12.26Katowice1943.02.14Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KowalZygmuntkapral1 Batalion Saperów1903.03.14Warszawa1940.12.25Dundee – Balgay Cemetery
KowalczykStanisławplutonowyNo.10 Bombing and Gunnery School1919.12.02Tomaszów Mazowiecki1943.08.09Dumfries – St. Andrew’s Cemetery
KowalskiJulianszeregowiecdowództwo JWSW1894.02.22Majdan Siedlecki, Tomaszów Lubelski1944.12.15Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KowalskiAdammajorP.K.P.R1896.12.27Rzeszów1947.03.03Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KowalskiKarolkapral2 baon strzelców1917.08.11Grodzisk, Nowy Tomyśl1942.06.17Perth – Wellshill Cemetery
KowalskiTadeuszplutonowydywizjon 3181897.06.04Sułkowice, Myślenice 1945.09.11Perth – Wellshill Cemetery
KownacaEugeniacywil
żona podporucznika marynarki - Mirosława Kownackiego
-1911.02.23Lwów1942.09.09Perth – Wellshill Cemetery
KozakiewiczNorbertbombardier1 pułk artylerii motorowej1899.06.17Radzież1944.04.10Perth – Wellshill Cemetery
KozakiewiczJózefsaperkompania saperów1922.11.11Aleksandrowo, Chojnice1943.08.31Perth – Wellshill Cemetery
KozłowskiZbigniewstrzelec10 pułk strzelców konnych1915.07.19Warszawa1944.03.22Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KozłowskiWincentykapitan1 szpital wojskowy1898.01.20Warszawa1946.09.14Perth – Wellshill Cemetery
KozłowskiWalerianst szeregowiecP.K.P.R. *1926.08.30Warszawa1947.10.12Perth – Wellshill Cemetery
KozłowskiTadeuszszeregowiecP.K.P.R.1916.05.03Warszawa1947.11.23Glasgow – Cardonald Cemetery
KołakowsiJeremiporucznik10 Brygada Kawalerii Pancernej1902.11.24Warszawa1941.02.26Stenhousemuir – Larbert Cemetery
KościakJuliangrenadier1 baon grenadierów1924.07.24Surczyce-Oleśnica, Kielce1945.07.22Perth – Wellshill Cemetery
KożanJankanonier1904.09.16Hradki, Dubno 1942.12.04Perth – Wellshill Cemetery
KrawczykBogusław Dionizykmdr. ppor. dowódcaORP Wilk1906.05.15Dubienka p Hrubieszów1941.07.19Dundee – Balgay Cemetery
KrawczykKazimierzsierżantkompania dowódstwa1903.08.15Łódź1945.06.28Perth – Wellshill Cemetery
KrawczykEugeniuszst szeregowiec16 brygada pancerna1920.04.13Łódź1946.01.03Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KrewskiStefankapralP.K.P.R1901.03.19Tarczyn1946.11.25Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KreżelokAntoniplutonowy1 Obóz Repatriacyjny1914.12.07Istebna, Cieszyn 1946.02.16Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KruszynskiFranciszekszeregowiec-?Warszawa1941.04.13Perth – Wellshill Cemetery
KrzanowskiAdam Janpodchorąży3 baon strzelców1904.04.24Krosno1941.11.24Perth – Wellshill Cemetery
KrzystekKarolszeregowiecKU nr 11914.02.17Stanisłowice, Cieszyn 1945.03.21Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
KrólKazimierzkapral24 pułk ułanów1913.04.27Kielce1943.08.28Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KrólTadeuszplutonowy1 baon strzelców podhalańskich1912.10.18Kalisz1941.02.19Perth – Wellshill Cemetery
KubowskiJan Marianplutonowy16 samodzielna brygada pancerna1898.11.21Ostrołęka, Łomża1943.07.15Perth – Wellshill Cemetery
KubryńWładysławwachmistrz1 pułk artylerii przeciwpancernej1901.10.05Łódź1944.03.04Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KucStanisławporucznikKE Ofic1913.04.27Strzelczyska, Mościska1946.08.08Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KucembaMichałkapral1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1897.09.01Kobylniki, Pinczów1946.06.06Perth – Wellshill Cemetery
KucharskiStefanpodporucznikP.K.P.R. *1889.04.04Gniezno1947.08.07Perth – Wellshill Cemetery
KucharzStanisławst szeregowiec11 kompania łączności1916.04.16Kamionka, Miechów1943.02.07Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KuczyńskiCzesławszeregowiec1 Dywizja Pancerna - Ośrodek Zaopatrzenia1919.10.09Suchowa1945.07.06Sanquhar – Parish Churchyard Extension
KujawaMieczysławszeregowiecobóz rozdz1921.02.15Szersze, Poznań1943.12.16Perth – Wellshill Cemetery
KulikFranciszekszeregowiecOśrodek Zapasowy Jednostek DyspozycyjnychWawilno, Poznań1945.05.29Perth – Wellshill Cemetery
KulikJózefpilot starszy szeregowiec2 AGS *1917.05.21nieznane1941.12.09Petty – Parish Churchyard
KunatFranciszekszeregowiec1 Dywizja Pancerna - Ośrodek Zapasowy1885.09.19Rawa-Kosakowo, Wejherowo1946.03.04Perth – Wellshill Cemetery
Kurrawa lub KurzawaJulianmarynarz SS Martery - lub MS Batory??1941.02.11Glasgow – St Kentigern’s RC Cemetery
KuskaMaksymilianszeregowiec15 komp rob1902.11.29Chorzów, Świętochłowice1946.03.04Perth – Wellshill Cemetery
KutowskiMieczysławgrenadier2 baon grenadierów1924.08.26Lniano, Świecie1945.07.11Perth – Wellshill Cemetery
KuźbidaMikołajszeregowiecKU 11902.09.02Krasiczyn, Przemyśl1945.05.11Perth – Wellshill Cemetery
KwiatkowskiStanisławst szeregowiec1 pułk pancerny1917.08.22Kąkolewnica, Radzyń 1943.11.19Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KühnJerzyrotmistrzdowództwo 1 Korpusu1889.09.09Warszawa1946.04.10Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
KądzielawaWitold Andrzejpodporucznik1 dyon rozpoznania1916.03.01Siersza, Chrzanów1941.01.05Perth – Wellshill Cemetery
KłodnickiKazimierzgrenadier1 baon grenadierów1922.01.24Czortków, Tarnopol1946.03.11Perth – Wellshill Cemetery
LachWladysławstrzelec1 spadochronowy baon strzelców1922.05.30Rejówka1943.12.04Perth – Wellshill Cemetery
LangerGwido KarolpodpułkownikP.K.P.R. *1894.09.02Zylina1948.03.30Perth – Wellshill Cemetery
LassotaJankapralSztab Główny1903.06.24Warszawa1940.08.30Symington – Cemetery
LegarskiFranciszekpilot plutonowy2 AGS *1914.12.25Detroit, USA1942.12.21Inverness – Tomnahurich Cemetery
Leskiewicz Josefkapral16 Brygada Pancerna1915.03.18Nietulisko Małe, Opatów1942.05.18Blairgowrie – Cemetery
LeszczykBolesławkapral3 spadochronowy baon strzelców1924.03.10Stary Dwór, Postawy1943.12.04Perth – Wellshill Cemetery
LeszczyńskiStanisławszeregowiecP.K.P.R1920.04.03Subkowy, Tczew1946.11.23Evanton – Kiltearn Parish Churchyard
LewFeliksporucznik4 brygada kadrowa strzelców1904.11.16Przeworsk1941.06.06Perth – Wellshill Cemetery
LewandowskiSaturninpodporucznik1 pułk rozpoznania1914.11.29Detroit1943.03.27Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
LewickiAnatolkapitan-1891.11.25Czortków ,Tarnopol1945.12.27Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
LewińskiZenonkapral podchorąży1 Dywizjon Artylerii Ciężkiej 1917.05.24Ciasny p Brzeziny1941.02.28Dundee – Balgay Cemetery
LinhardtWacławmajorCentrum Wyszkolenia Artylerii1898.05.20Przemyśl1945.12.08Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
LisZygmunt Stanisławst szeregowieckomenda miasta Glasgow1907.05.01Częstochowa1941.06.06Perth – Wellshill Cemetery
LisJankapral1.Pol.Dyw.Panc. 24 pułk ułanów1913.05.05Sietesz p. Przeworsk1941.01.30Arbroath – Eastern Cemetery Lodge
LiterskiWładysławst szeregowiec4 pułk artylerii przeciwpancernej1920.07.05Puck, Kościerzyna1945.09.02Perth – Wellshill Cemetery
LorencAdamszeregowieckompania zaopatrzenia1909.04.03Boryń, Stanisławów1942.11.05Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
LubaszkoWładysławpodchorąży1 brygada strzelców1914.10.15Mińsk-Mazowiecki1941.04.26Perth – Wellshill Cemetery
MachajJankapralP.K.P.R. *1896.02.08Buczacz p. Podlesie1948.04.26Auchinleck – Cemetery
MachnikMaciej Mieczysławchorąży1 szwadron żandarmerii1895.02.16Bydlin, Olkusz1946.02.14Perth – Wellshill Cemetery
MachuraJanstrzelecOśrodek Zapasowy - jednostki spadochronowe1925.04.21Cieszyn, Śląsk1945.06.08Perth – Wellshill Cemetery
MaciakStanisław
porucznikKE Ofic1902.11.03Łódź1947.01.14Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
MackiewiczWacławpilot sierżantNo.10 (Observer) Advanced Flying Unit1913.10.28Landwarów, Wilno1943.08.09 Dumfries – St. Andrew’s Cemetery
MagulskiWładysławszeregowiecOśrodek Zapasowy - jednostki dyspozycyjne1925.11.19Gdańsk1946.01.31Perth – Wellshill Cemetery
MajerczakJanplutonowybaon CKM1914.01.02Szczawnica, Nowy Targ1942.05.23Perth – Wellshill Cemetery
MakselanStefanułan24 pułk ułanów1911.12.11Duży Piasek, Stopnica 1944.04.27Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
MalikEugeniuszstrzelec10 Strzelców Konnych1919.05.12Kraków1941.07.26Perth – Wellshill Cemetery
Malinowski-LittaAntonisierżant327 skład zaopatrzenia1898.01.25Sławuta1945.07.21Perth – Wellshill Cemetery
MamczakWładysławstrzelec1 Samodzielna Brygada Spadochronowa - 2 baon strzelców 1918.09.09Rzeszów1943.06.30Perth – Wellshill Cemetery
MandreckiStefan???1944.10.24Glasgow – Cardonald Cemetery
ManiuraJerzysierżantOśrodek Lekarzy 1894.03.27Lipiny, Świętochłowice1945.12.26Perth – Wellshill Cemetery
MarchalukAntonibombardier6 pal1915.06.03Studzieniki, Wołkowysk1944.11.05Perth – Wellshill Cemetery
MarciniakWojciechst saper1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1896.04.08Strzydzew, Pleszew1943.02.16Perth – Wellshill Cemetery
MarglewskiJózefpilot sierżant podchorąży1908.02.27Jeziory1943.03.18Sanquhar – Parish Churchyard Extension
MarkefkaAlojzy Leonporucznik1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1915.06.03Mała Dąbrówka, Katowice1944.12.25Perth – Wellshill Cemetery
MarosekBronisławst sierżant3 pułk pancerny1898.06.30Łódź1945.11.26Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
MaruszewskiArturpułkownikKE Ofic1886.12.21Warszawa1945.12.06Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
MarzecJanszeregowiec11 park intendentury1900.04.21Wojesławice-Nagórzany, Pińczów1941.10.17Perth – Wellshill Cemetery
MasiakKsawery Aleksandermajor2 pułk artylerii przeciwpancernej1902.01.07Wochabno, Wolsztyn1946.06.05Perth – Wellshill Cemetery
MastalarekJanpodporucznikP.K.P.R. *1915.01.13Idzikowice, Opoczno1947.03.04Perth – Wellshill Cemetery
MastalerzDaniel bosman mat-1912.11.13Częstochowa1943.09.16Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
MateuszukCzesławpilot sierżantNo.10 Bombing and Gunnery School1912.04.01Biała Podlaska1941.03.06Dumfries – St. Andrew’s Cemetery
MatuszewiczStanisławplutonowyOśrodek Zapasowy - jednostki dyspozycyjne1899.08.04Wola, Płońsk1945.12.27Perth – Wellshill Cemetery
MatuszewskiAleksanderst szeregowiecDywizjon 3091913.07.09Czudec, Lwów1941.11.27Perth – Wellshill Cemetery
MazelewskiBronisławplutonowyKU nr 11911.05.31Świecie nad Wisłą1943.03.28Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
MazurkiewiczWalentymajorCentrum Wykształcenia1890.03.21Kamień-Rybołów1945.03.10Perth – Wellshill Cemetery
MałańczukFranciszekpodchorąży Centrala Wyszkolenia Łączności1912.08.22Korchów, Biłgoraj1944.04.01Perth – Wellshill Cemetery
MałańczukMarian LudwikporucznikP.K.P.R. *1905.09.16Chomiakówka, Czortków1947.05.14Perth – Wellshill Cemetery
Małczęc Edward-10 pułk strzelców konnych1922 .10.05Sosnowiec1940.08.22Douglas – Gateside Cemetery
Małkiewicz Witoldpilot podporucznikOTU1918.02.08?1942.04.17Grangemouth -Grandsable Cemetery
MedeckiEdmundporucznik1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1910.10.28Chabno, Kijów 1942.03.12Perth – Wellshill Cemetery
MelnykMirosławstrzelec13 baon strzelców1919.02.18Nadziejów, Dolina1946.07.23Perth – Wellshill Cemetery
MetlerEdwardpilot kapitan2 AGS *1906.03.01Warszawa1943.04.12Inverness – Tomnahurich Cemetery
MichalakStanisław Kazimierzstrzelec2 pułk pancerny1915.02.07Łódź1943.01.13Perth – Wellshill Cemetery
Michalak (Maczkowski)Maksymilianst szeregowiecOśrodek Zaopatrzenia1921.05.23Grudziądz1945.06.19Perth – Wellshill Cemetery
MichalowskiJerzyporucznikSt Zb Ofic1909.07.28Iłów, Sochaczew1944.12.12Perth – Wellshill Cemetery
MichniewiczJózefszeregowiec22 baon piechoty1923.01.11Zimna Woda, Lwów1946.04.27Perth – Wellshill Cemetery
MichnowiczFranciszekszeregowiecO Zb KU 11906.02.02Spondy, Święciany1943.05.15Perth – Wellshill Cemetery
MieczynskiMieczysław--1885 ??1942.05.28Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
MierzyńskiWładyslawszeregowiecP.K.P.R. *1926.01.13Dębień, Lubawa1947.05.08Perth – Wellshill Cemetery
MieszałaFeliksszeregowiecCentrum Wyszkolenia Piechoty1920.04.20Skrzynki, Wieluń 1945.10.02Perth – Wellshill Cemetery
Miewiadoma lub NiewiadomaAnna--1913 ??1942.12.03Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
MigałaJózefst sierżantbaon strzelców podchalańskich1902.01.21Bedziemyśl, Dębica1944.10.09Perth – Wellshill Cemetery
MiotkStefankanonierdywizjon moździerzy 1926.08.18Kozyczkowo, Kartuzy 1945.08.02Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
MirekFelikskapralP.K.P.R.1915.01.09Zbąszyń, Nowy Przemyśl1947.10.28Glasgow – Cardonald Cemetery
MisiejukJózefszeregowiec929 Dywizjon Balonów Zaporowych1917.02.24Poludbicze, Włodawa 1944.02.01Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
MisiukAdamszeregowiec1 Dywizja Pancerna - szwadron sztabowy1905.08.05Narejeszy, Święciany1944.07.02Perth – Wellshill Cemetery
MiszczysynStanisławmajorKE Ofic1888.02.04Lwów1944.03.14Perth – Wellshill Cemetery
MoczarskiWitold kapitanCentrum Wyszkolenia Piechoty1891.08.02Warszawa1943.05.09Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ModrzejewskiBogdanplutonowy1 Dywizja Pancerna kompania sztabowa1909.11.02Nieledew, Hrubieszów 1945.10.17Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ModrzyńskiPawełstrzelec1 Dywizja Pancerna - Ośrodek Zapasowy1914.09.17Chełmno1946.06.02Perth – Wellshill Cemetery
Mokrosz - służył jako MickiewiczPawełbombardier3 pułk artylerii motorowej1924.01.03Rybnik1945.05.23Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
Moscumański lub MoszumańskiJanstrzelecSztab Głowny1892.04.25Jezupol1946.01.12Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
MoskalRyszardkapral podchorąży1 Dywizjon Artylerii Ciężkiej 1921.12.28Warszawa1941.02.28Dundee – Balgay Cemetery
MottelJanplutonowy20 baon saperów1903.06.14Suchodól, Bóbrka1947.10.05Perth – Wellshill Cemetery
MroczekWładysławsierżantKU 11903.02.27?1941.03.14Sanquhar – Parish Churchyard Extension
MrozekKazimierzstrzelec10 pułk strzelców konnych1920.01.02Gorlice1941.09.04Perth – Wellshill Cemetery
MrozowskiWładysławpodpułkownikP.K.P.R1888.07.19Iłża, Kielce1947.11.18Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
MrózStefanst szeregowiecO Zb KU 11915.04.15Nowy Dwór1941.05.27Perth – Wellshill Cemetery
MundaWładysławgrenadier1 Brygada Grenadierów, 3 batalion1926.05.03Strzebielne p. Morski1946.11.16Kilmarnock – Cemetery
MurkiewiczHenrykszeregowiec26 Poznański Batalion Piechoty1923.05.20Tarczyn, Grójec1945.10.30Evanton – Kiltearn Parish Churchyard
MólJan?KU 11903.06.11Mysłowice1941.03.05Sanquhar – Parish Churchyard Extension
NagengastWalerianplutonowyCentrum Wyszkolenia Grup Technicznych1919.11.09Środa1943.04.07Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
NajwerWalenty MichałmajorSt Zb Ofic1895.02.12Nawaria, Lwów1941.03.29Perth – Wellshill Cemetery
NawrockiBogusławkapralKU nr 11911.10.20Słupia Nowa, Kielce1943.01.05Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
NechayAlfredkapitanKE Ofic1891.05.20Wołoska, Dolina1944.08.16Perth – Wellshill Cemetery
NeimanZygmuntszeregowiec14 kompania sanitarna1907.07.25Antoniówka1945.09.17Perth – Wellshill Cemetery
NeumanJózef Stanisławkanonier11 pac1915.01.12Vienna, Austria1945.08.09Perth – Wellshill Cemetery
NeymanRomanmajor Centrum Wyszkolenia Saperów1895.04.27Bahwa, Wołyń 1940.10.14Peebles – Cemetery
NiemiecJankapral1 Brygada Strzelców1915.09.15Siemonia, Będzin1940.11.28Ceres – Cemetery
NiemińskiRoman ApolinarykapitanKE Ofic1890.02.07Lwów1946.03.12Perth – Wellshill Cemetery
NiewiadomskiKarolmajorCentrum Wyszkolenia1905.01.02Petersburg1946.01.18Perth – Wellshill Cemetery
NiewiadowskiKazimierz???1943.01.28Glasgow – Cardonald Cemetery
NowackiLeonplutonowy1 brygada strzelców1900.06.16 Aleksandrów, Nieszawa1942.04.23Perth – Wellshill Cemetery
NowackiFeliksbosmanORP Dzik1910.07.07Rostki Wielkie p Ostrów Mazowiecki1945.01.28Dundee – Balgay Cemetery
NowakMarianstrzelec1 Samodzielna Brygada Spadochronowa - 2 baon strzelców1925.10.10Sawicz, Baranowicze1944.06.29Perth – Wellshill Cemetery
NowakRomanst szeregowiec1 Dywizja Pancerna Ośrodek Zaopatrzenia1922.08.04Kamień, Rybnik1944.11.25Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
NowakBronisławporucznikCentrum Wyszkolenia 1897.10.10Lipnica, Rohatyn1944.08.28Perth – Wellshill Cemetery
NowakowskiKonradpodchorąży25 pomorski baon piechoty1919.01.06Wielki Łęg1946.04.17Perth – Wellshill Cemetery
NowickiTeodorporucznikOśrodek Zapasowy1904.05.06Lublin1945.06.04Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
NowickiLeongrenadier2 baon grenadierów1920.04.08Wanne, Westphalia1946.04.17Perth – Wellshill Cemetery
NykielKazimierzkapitanSt Zb Ofic1895.02.19Wonieść, Kościan1942.07.31Perth – Wellshill Cemetery
ObrzutFranciszekkapralTTC1907.06.20Nowy Sącz1942.06.30Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
OliwaAdam LeopoldporucznikP.K.P.R. *1894.11.15 Brody, Tarnopol1947.07.22Perth – Wellshill Cemetery
OlszewskiTadeuszszeregowiec1 pułk pancerny1923.06.22Warszawa1943.03.15Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
OpiołoWładysławstarszy strzelec1.Pol.Dyw.Panc. 9 baon strzelców1912.01.27Stopnica p. Limanowa1944.06.21Arbroath – Eastern Cemetery Lodge
OpulskiEugeniuszszeregowiec10 pułk dragonów1902.12.09Starogród1943.01.04Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
OrmanWładysławstrzelec1 brygada strzelców1913.05.14Potomja1941.07.19Perth – Wellshill Cemetery
OrskiStanisław pułkownikKE Ofic1881.04.28Drohobycz, Lwów1944.05.29Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
OrłowskiStanisław ZygmuntpodporucznikCentrum Wyszkolenia Piechoty1893.12.01Gonkowice, Piotrków1944.09.23Perth – Wellshill Cemetery
OsełkowskiWiesławpilot - uczeń plutonowy podchorąży 8 F.T.S.*1918.02.06Sieradz1941.05.13Montrose – Sleepyhillock Cemetery
Ostoja-Słoński Bohdanpilot kapral podchorąży58 OTU1919.01.01Tarnów1941.10.30Grangemouth -Grandsable Cemetery
OttenbrejtMarianszeregowiec-1899.12.07 Białokiernica, Tarnopol1945.04.23Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
OwsikJózefst sierżant1 brygada strzelców1890.01.09Tarnów1942.11.09Perth – Wellshill Cemetery
PachołekJózefst sierżantWojskowy Trybunał Orzekający1898.12.31Raczyce1943.06.29Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PajakJózefmajor1 szpital wojskowy1897.05.17Rychold, Bielsko1943.09.20Perth – Wellshill Cemetery
PakuszewskiCzesławst szeregowiecDowództwo Jednostki 1899.04.01Warszawa1947.09.21Perth – Wellshill Cemetery
PaluchMieczysławmajor1888.12.10Trzemąl, Mogilno1942.07.18Rothesay – Cemetery
PanasikWacławpilot plutonowyNo.10 (Observer) Advanced Flying Unit1914.10.03Zelwa, Wołkowysk1943.08.09Dumfries – St. Andrew’s Cemetery
PaprockiZbigniewpilot kapral2 AGS *1917.05.09Dzików, Tarnobrzeg1944.06.04Petty – Parish Churchyard
PaszkowskiWłodzimierzporucznikKE Ofic1896.11.14Warszawa1945.01.14Motherwell – Airbles Cementary
PaterakBolesławkapral3107 eskadra techniczna 1919.01.10Kolbuszowa 1943.10.25Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PatokJózefszeregowiec7 kompania zaopatrzenia1923.04.10Lober, Morski1945.08.01Perth – Wellshill Cemetery
PatzeltBronisławst szeregowieckompania sztabowa 1 Korpusu1916.03.30Zduńska Wola1944.12.04Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PaulTeofilplutonowyCentrum Wykształcenia Artylerii 1912.07.03Westphalia1942.10.14Perth – Wellshill Cemetery
PawelecZygmuntst szeregowiec1 kompania sanitarna1907.04.13Czeladź, Będzin1943.04.15Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PawełczykStefangrenadier2 baon grenadierów1922.07.27Ciświca, Jarocin1946.04.17Perth – Wellshill Cemetery
PawłowskiBolesławpułkownik1 szpital wojskowy1892.09.23 Łomża1946.09.23Perth – Wellshill Cemetery
PawłowskiWiktorułan10 oddział rozpoznania1921.07.04Grodno1941.04.02Perth – Wellshill Cemetery
PałysWacławchorąży marynarkiP.K.P.R. *1896.12.28-1946.10.13Perth – Wellshill Cemetery
PażakJanplutonowy25 Pomorski Batalion Piechoty1917.01.22Kiecer Peklany1946.10.27Evanton – Kiltearn Parish Churchyard
PechalskiAleksander porucznikKE Ofic1897.12.03Głanów, Olkusz1942.03.15Perth – Wellshill Cemetery
PelanzerGustaw WincentykapitanP.K.P.R. *1900.03.29Wyżnica, Bukowina1947.09.06Perth – Wellshill Cemetery
Pereświet-SołtanPiotrkapralCentrum Wykształcenia Artylerii 1917.03.17Warszawa1943.01.03Perth – Wellshill Cemetery
PerschkeMarianchorąży2 pułk pancerny1898.07.22Stanisławów1943.10.19Perth – Wellshill Cemetery
PetraniukAntoni Franciszekkapral2 pułk pancerny1921.08.14Czerniejów, Stanisławów1943.01.13Perth – Wellshill Cemetery
PetrichGerardst szeregowiecCentrum Wyszkolenia Piechoty1913.09.11Aleksandrów, Łódź1945.07.10Perth – Wellshill Cemetery
PiechWładysławst szeregowieckompania sztabowa 1 korpusu 1902.06.05Radwanice, Morawska Ostrawa1942.05.27Perth – Wellshill Cemetery
PiechaLeonszeregowiec-1913.04.12Rybnik1944.09.13Perth – Wellshill Cemetery
PiechowiczMarianplutonowy podchorąży1 Dywizjon Artylerii Ciężkiej 1920.12.20Krościenko p. Nowy Targ1941.03.02Dundee – Balgay Cemetery
PiecuchJózefplutonowyO Zb KU 11894.03.19Raczkowa, Sanok1940.12.17Perth – Wellshill Cemetery
PieczkoJakubszeregowiecKU nr 11901.04.04 Maćkówka, Przeworsk1944.03.02Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
PiekarekJózefst sierżantskład materiałowy1898.01.04Łódź1946.07.11Perth – Wellshill Cemetery
PiekarskiKazimierzszeregowiecP.K.P.R1904.03.10Wilno1947.03.05Hawick -Wellogate Cemetery
PielawskiTadeuszst strzelec10 pułk dragonów1919.08.13Muszyna1943.11.28Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PierzchalskiStanisławkapral1.Pol.Dyw.Panc. Ośrodek Zapatrzenia 1919.11.20Grudusk p. Ciechanów1947.04.12Brechin – Cemetery
PietrzakBolesławkanonier1 pułk artylerii ciężkiej1916.04.17Grabice, Rawa 1943.10.03Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PietrzykowskiHenrykst ułan1 pułk rozpoznania1918.10.27Sokołów Podlaski1943.10.23Perth – Wellshill Cemetery
PieńczykowskiStefan Konstantypodpułkownik1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1898.03.10Skierniewice1942.09.23Perth – Wellshill Cemetery
PiorunMaksymiliankapralCentrum Wyszkolenia Grup Technicznych1903.02.26Łódź1945.09.22Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PirógTadeuszstrzelec1 dyon rozpoznania korpusu1916.12.17Konstantynówka1941.03.05Perth – Wellshill Cemetery
PisułaFranciszekkapralP.K.P.R1894.03.09Lipie, Kępno1947.10.17Dunfermline – Cemetery
PiszczkowskiStefanpodporucznikCentrum Wyszkolenia Saperów1906.03.02Łódź1945.03.18Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PogodaFranciszekst wachmistrzkompania sztabowa 1 Korpusu1897.10.02Dąbrowa Górna1944.06.01Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PogodaHenrykkapral10 Brygada Kawalerii Pancernej1916.08.09Kłomnice, Radomsko1941.01.16Perth – Wellshill Cemetery
PogłódekKonstantyproboszcz1893.06.23Wolbrom, Olkusz1944.05.20Perth – Wellshill Cemetery
PokornyEdwardstrzelecO Zb KU 11925.09.16Łąka, Pszczyna1945.07.30Perth – Wellshill Cemetery
PolakCzesławchorąży 2 Korpus Polski - 35 kompania warsztatowa, P.K.P.R. *1898.07.20Schodnica p. Drohobycz1947.06.19Auchinleck – Cemetery
Polko - służył jako BolińskiRyszardst szeregowiec10 baon dragonów1912.03.28Mała Dąbrówka, Katowice1944.01.27Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PolowczykJózefst szeregowiec10 kompania zaopatrzenia1901.02.02Pustelniki, Sieradz1943.01.08Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PonikowskiWładysławstrzelec1 pułk czołgów1917.12.21Koprzywnica, Sandomierz1941.05.14Perth – Wellshill Cemetery
PoolMaximemarynarzMS Sobieski ??1944.11.08Glasgow – St Kentigern’s RC Cemetery
PredkielJózefstrzelecOśrodek Lekarski1907.08.09Rudnie, Dzisna 1946.05.08Perth – Wellshill Cemetery
ProchownikAntoniszeregowiec1 pułk pancerny1915.06.06Brodła, Chrzanów1944.05.18Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ProdanAdampilot kapitanNo.10 Air Observers School 1887.04.24Czerniowce, Rumunia1942.01.24Dumfries – St. Andrew’s Cemetery
ProniukMikołajplutonowy1 kompania zaopatrzenia1900.12.14Kołomyja1945.03.08Perth – Wellshill Cemetery
PrudlikWładysławst szeregowiecKU 11906.10.10Częstochowa1947.03.06Glasgow – Cardonald Cemetery
PryśkoIgnacyst szeregowy1 Dywizja Pancerna - ośrodek zapasowy1908.01.01 Jaroslaw1945.06.16Perth – Wellshill Cemetery
PrzetakiewiczStanisławporucznikCentrum Wyszkolenia Piechoty1913.11.18Płock1945.05.28Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PrześdzieckiWojciechpułkownikJWWB1886.06.21 Warszawa1945.06.11Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PrzybylskiAdampułkownikWyższa Szkoła Wojskowa1896.06.22Janów1945.01.05Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PrzybyłaAntonist szeregowiec24 Śląski Batalion Piechoty1916.01.08Janów, Katowice1945.09.11Evanton – Kiltearn Parish Churchyard
PrzybyłaJózefstrzelec2 baon czołgów1913.06.30Goliszew, Kalisz 1941.06.10Perth – Wellshill Cemetery
PrzybyłekEuzebiusz Anastazyporucznik1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1910.03.29Sosnowiec1944.07.06Perth – Wellshill Cemetery
Przystajko Bronisławaporucznik3 kompania PWSK1902.07.11Biała-Podlaska1945.08.02Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PsiukJózefst strzelec1 Samodzielna Brygada Spadochronowa - 2 baon strzelców1894.02.04Częstochowa1943.01.30Perth – Wellshill Cemetery
PtasińskiMarian Tadeuszporucznik2 dyon pociągów pancernych1907.03.25Seroczyn, Siedlce1942.04.10Perth – Wellshill Cemetery
PtaszkowskiAntoniszeregowiecDywizjon 3091923.04.23?1941.03.12Renfrew – Arkleston Cemetery
PustułkaJózefszeregowiec2 szpital wojskowy1904.07.11 Moszczenica, Nowy Sącz1943.03.18Perth – Wellshill Cemetery
PysznyJoachimułan5 KDP - 15 pułk ułanów1925.05.12 Radlin p. Rybnik1947.02.21Auchinleck – Cemetery
PłacheckiAlojzyst szeregowiecOśrodek Szkolenia Wojskowego1922.06.22Starogard1945.02.20Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
PłaczekIgnacyst szeregowiec10 Brygada Kawalerii Pancernej1917.08.08Wierzbie, Wieluń1940.12.02Auchterarder – Cemetery
PłazaJózefstrzelec1 Samodzielna Brygada Spadochronowa 1 baon strzelców1919.08.23Czerchawa, Sambor1943.05.20Perth – Wellshill Cemetery
RaczkowskiIgnacykapitan1896.09.10Miegiany, Kowno1943.05.11Rothesay – Cemetery
RadkePawełst szeregowiecDywizjon 3091913.11.10Bydgoszcz1941.03.13Renfrew – Arkleston Cemetery
RadolińskiStefanporucznik1 baon strzelców podhalańskich1900.08.18Warszawa1941.04.08Perth – Wellshill Cemetery
RadowskiBronisławkapitanSt Zb Ofic1891.09.11Sosnowiec1941.09.12Perth – Wellshill Cemetery
RadwanMieczysławgrenadier 1 dywizja grenadierów1925.06.08Horów, Wołyn1943.09.29Perth – Wellshill Cemetery
RajeckiWładysławplutonowy1 pułk artylerii przeciwpancernej1914.10.04Kolczyce, Nowogród1946.12.04Perth – Wellshill Cemetery
RappaportMieczysławsierżant1 brygada grenadierów - kompania sztabowa 1900.08.27Maczki, Kraków1946.01.17Perth – Wellshill Cemetery
RatynskiFeliks strzelec2 baon strzelców1908.03.28Wiśnic-Nowy, Bochnia1941.12.23Perth – Wellshill Cemetery
RelugaKazimierzpodporucznik4 baon łączności1910.06.28Kamieńsk, Kielce1945.08.01Perth – Wellshill Cemetery
RespondekJanst szeregowiec7 kompania zaopatrzenia1919.12.11Harbutowice, Lubliniec1946.08.02Perth – Wellshill Cemetery
RichterAdolfpilot plutonowydywizjon 3151921.11.04Kraków1944.11.08Longside – Cemetery
RobakFranciszekchorąży marynarkiP.K.P.R. *1899.09.03Poznań1947.06.20Perth – Wellshill Cemetery
RochowskiLeonidkapitanNo.10 Air Observers School1905.04.16Ostróg, Wołyń1941.09.29Dumfries – St. Andrew’s Cemetery
RolińskiHenryk Edwardkapitansztab główny - Szef Sł Opieki nad Żołnierzem1888.09.05 Brody, Tarnopol1945.12.08Perth – Wellshill Cemetery
RopieckiMieczysławkapral1 Samodzielna Brygada Spadochronowa - 1 baon strzelców1915.01.08Krynica, Nowy Sącz1944.01.13Perth – Wellshill Cemetery
RosiekAdam Piotrkapitanbrygada szkoleniowa 1896.12.04Kraków1942.01.06Perth – Wellshill Cemetery
RosnerAntoni podpułkownikSztab Główny1897.01.14Wiedeń1942.09.14Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
RotterAleksanderkapitanSt Zb Ofic1900.10.30Stanisławów1941.01.30Perth – Wellshill Cemetery
RouppertStanisławgenerał brygadyKE Ofic1887.04.16Warszawa1945.08.13Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
RozmusMarekszeregowiec5 kresowy baon łączności1901.03.22Komorów, Kolbuszowa1945.06.07Perth – Wellshill Cemetery
RucińskiMarianmajordowództwo 1 Korpusu1892.03.14Sosnowiec1940.10.13Symington – Cemetery
RudnickiEdwardplutonowyCentrum Wyszkolenia Grup Technicznych1905.03.24Załośce, Zborów1942.08.19Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
RudowskiJan FranciszekporucznikCentrum Wyszkolenia Broni Pancernej1905.10.04Ciechanów1946.10.09Perth – Wellshill Cemetery
RudzkiZdzisław porucznik14 pułk kawalerii pancernej1899.01.13Rożki, Sandomierz1942.09.17Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
RyczkaFranciszeksierżantO Zb KU 11889.05.31Ostrów, Śląsk Opolski1944.07.21Perth – Wellshill Cemetery
RysiewskiJan BolesławmajorKE Ofic1894.12.22Toruń1946.03.17Perth – Wellshill Cemetery
RyszanekWładysławpodpułkownik1893.09.11Bochnia1943.03.08Rothesay – Cemetery
RyszkowskiWładysławporucznik1 Samodzielna Brygada Spadochronowa1904.12.19Warszawa1941.12.14Perth – Wellshill Cemetery
RóżalskiMarianmajor1 pułk artylerii lekkiej1894.08.29Słupia, Kępno1942.10.15Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
SadowskiSewerynpodporucznikKE Ofic1909.05.01Grodno1944.12.28Perth – Wellshill Cemetery
SakAleksanderplutonowy10 pułk dragonów1904.12.12Grójec, Warszawa1945.10.02Perth – Wellshill Cemetery
SaltarskiWładysławbombardierCentrum Wyszkolenia Artylerii 1902.02.02Szczytniki-Chorków p. Pińczów1940.07.20Symington – Cemetery
SamelJakubpodporucznikP.K.P.R. *1908.11.18Dąbrówki Breńskie, Dąbrowa1947.02.03Perth – Wellshill Cemetery
SamiecKarolpilot kapral podchorążyOTU1920.12.02?1941.11.04Grangemouth -Grandsable Cemetery
SawczukEmilian porucznik24 pułk ułanów1912.04.24Antoniów, Tarnobrzeg1944.01.31Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
SchneiderJulianmajorWyższa Szkoła Wojskowa1895.05.18Lwów1944.04.02Perth – Wellshill Cemetery
SenedzukMikołajszeregowiec10 pułk dragonów1922.10.31Zarzecze1944.03.21Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
SerafinWładysław bombardier4 pułk artylerii lekkiej1904.09.13Hodorowa, Nowy Sącz 1945.07.21Perth – Wellshill Cemetery
SerednickiStefansierżant1 Dywizja Pancerna Ośrodek Zaopatrzenia1897.07.27Kraków1945.08.29Perth – Wellshill Cemetery
SiemieńczukTadeuszpilot kapral podchorążyOTU1915.07.04?1942.04.17Grangemouth -Grandsable Cemetery
SiemieńskiStefanpodporucznikKE Ofic1905.06.27Żuraw, Częstochowa1945.11.29Perth – Wellshill Cemetery
Siennica Franciszekst szeregowiec929 Dywizjon Balonów 1918.01.31Góry, Sokołów1942.11.04Dunfermline – Cemetery
Sikorski Janmarynarz1922.08.04Tuquenquieuc, Francja1942.05.16Glasgow – Cardonald Cemetery
SinkowskiStanisław Piotrksiądz dziekanDowódstwo 1 Korpusu1890.01.03Sanoczek, Sanok1942.10.20Perth – Wellshill Cemetery
SkaczyłoTadeuszP.K.P.R.*1895.01.12Lwów1946.12.29Fraserburgh – Kirkton
SkibaAndrzejszeregowiec2 pułk pancerny1913.12.13Rawa Ruska 1943.05.29Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
SkoczylasJózefst szeregowiecCentrum Wykształcenia Służb1904.08.15Racławice, Nisko1946.06.10Perth – Wellshill Cemetery
SkoczyńskaMatyldasiostra PCK1 szpital polowy1899Budapeszt ?1941.01.10Perth – Wellshill Cemetery
SkowronHenrykpilot plutonowyNo.10 Bombing and Gunnery School1916.05.26Kraków1941.06.18Dumfries – St. Andrew’s Cemetery
SkrzypiecStanisławkapral7 kompania saperów1910.03.28Kościelec, Kalisz1946.03.17Perth – Wellshill Cemetery
SkukowskiMichałszeregowiecKU nr 11901.09.15Łużki, Wilno1945.10.24Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
SkórkowskiWładysławogniomistrz10 pułk artylerii lekkiej1905.06.09Warszawa1941.12.30Perth – Wellshill Cemetery
Slisz - służył jako SkorzakJózefszeregowiecCentrum Wyszkolenia Piechoty1907.05.08Nydek, Cieszyn1945.03.19Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
SobierajStanisław kapralKU 11905.06.29Hojnowo, Przasnysz1946.04.17Perth – Wellshill Cemetery
SochaArturpodporucznikKE Ofic1895.11.10Warszawa1943.07.14Perth – Wellshill Cemetery
SochackiEdward kapral5 pułk pancerny1914.11.09Markowa, Przeworsk1947.04.12Perth – Wellshill Cemetery
SokołowskiZygmuntszeregowiecDywizjon 3091917.02.26Lwów1941.03.13Renfrew – Arkleston Cemetery
SokulskiJerzypilot porucznikNo.10 Air Observers School1915.11.03Krzemieniec, Wołyń1941.09.29Dumfries – St. Andrew’s Cemetery
SorockiStanisławstrzelecKwatera Główna 3 Korpusu1899.02.02Rakszowo, Łańcut1944.12.07Perth – Wellshill Cemetery
SosnowskiWładysławkapral1 brygada strzelców1910.06.28Chechło, Olkusz1941.09.13Perth – Wellshill Cemetery
SpychajJózefplutonowyKU 11899.04.01Tychów, Iłża1944.09.28Perth – Wellshill Cemetery
SpychałaRyszardmarynarzORP Błyskawica1917.02.18Łódź1941.03.19Glasgow – Cardonald Cemetery
SrokaJózef WiktorporucznikCentrum Wyszkolenia Łączności1905.03.23Żdżary, Kraków1943.09.23Perth – Wellshill Cemetery
SrokaJanchorąży marynarki1890.06.15Grybów1943.10.31Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
Stadnikiewicz Zygmuntporucznik1896.05.16Wiśniowa1941.02.11Rothesay – Cemetery
StanikPiotrcywil pracownik Welfare Office for Soldiers-1886.04.23Chropaczów1943.11.30Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
StanisławskiJanszeregowiec2 baon piechoty1903.03.24Mierzostowo , Chojnice1945.08.18Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
StankiewiczMichałmajor11 sąd polowy1897.11.15Ryga1946.02.28Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
StasiakStanisławkapral1.Pol.Dyw.Panc. 14 pułku ułanów, 1914.11.13Świeca p. Ostrów1941.04.03Carnoustie – Shanwell Cemetery
StasieńkoStanisławst szeregowiecCentrum Wykształcernia 1914.04.06Szówsko, Jarosław1942.04.08Perth – Wellshill Cemetery
StawarskiFranciszek JanporucznikP.K.P.R. *1909.12.05Przybówka, Krosno1947.06.13Perth – Wellshill Cemetery
StańczykAdam ZbigniewpodporucznikKwatera Główna 4 Dywizji Piechoty1920.11.28Kraków1946.03.16Perth – Wellshill Cemetery
StebłowskiAdammajor1896.12.24Zbrucz1941.02.28Rothesay – Cemetery
StecFranciszek JanporucznikP.K.P.R. *1909.12.05Przybówka, Lwów1947.06.13Perth – Wellshill Cemetery
StefaniakBonifacypodporucznikCentrum Wyszkolenia Piechoty1912.05.14Góry Karwackie, Przasnysz1942.11.13Perth – Wellshill Cemetery
StefczykKazimierz Mieczysławpułkownik1 brygada strzelców1891.12.27Czemichów, Kraków 1941.05.02Perth – Wellshill Cemetery
SteinmasselZygmunt porucznikKE Ofic1919.02.13Kraków1945.12.11Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
StelmaszykJózefszeregowiec1 Dywizja Pancerna Ośrodek Zaopatrzenia1926.03.13Bydgoszcz1946.05.29Perth – Wellshill Cemetery
SteżowskiWojciechst sierżant1 kompania zaopatrzenia1892.09.13Wróblowica, Tarnów1943.08.31Perth – Wellshill Cemetery
StockiWacławdr med, wykładowca na Polskim Wydziale Medycznym na Uniwersytecie w Edynburgu-1902.08.18Waligród, Sanok1942.03.23Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
StolarzTeodorkapral1 pułk pancerny1902.05.17Zadnieszówka1942.10.20Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
StopyraFranciszekwachman14 pułk ułanów1905.09.15. -?Grodzisko Dolne1942.07.23Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
StoszkoMieczysławpodporucznikdowództwo 1 Korpusu 1895.03.21Gwośdzice, Brzesko1945.11.26Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
StrutyńskiWładysławplutonowy11 park uzbrojenia1901.09.29Otynia1941.03.01Perth – Wellshill Cemetery
StruzkoZdzisławst ułan14 pułk Ułanów1913.11.08?1943.03.21Sanquhar – Parish Churchyard Extension
Strzelczok - służył jako PrzybyłekHenrykszeregowiec1 Dywizja Pancerna Ośrodek Zaopatrzenia1912.01.14Miejska Dąbrowa, Bytom1945.05.28Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
SwobodaWładysławkanonier16 pułk artylerii 1920.02.06Będzin, Kielce1945.08.12Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
SzamrajewLeonpilot porucznikNo.10 Bombing and Gunnery School1917.06.16Charków, Rosja1940.11.27Dumfries – St. Andrew’s Cemetery
SzaniawskiIgnacypułkownikP.K.P.R1885.01.01Petersburg1948.02.29Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
SzareykoLeopoldkapitanSztab Główny1901.07.02Wołkowysk p. Białystok1940.11.19Symington – Cemetery
SzałkiewiczJansierżant4 Bombing and Gunnery School1914.04.26Wilno1941.05.15Stranraer – Glebe Cemetery
Szczeciński WładysławsierżantKU 11900.06.19Gąsawa, Żnin 1944.02.27Perth – Wellshill Cemetery
Szczepanek - służył pod nazwiskiem - NowakZygfrydplutonowy1915.12.05Podlesie p. Pszczyna1945.05.21Auchinleck – Cemetery
SzczerbickiAntonist wachmistrz10 brygada kawalerii pancernej1893.05.18Duże Opoki, Inowrocław1941.09.22Perth – Wellshill Cemetery
SzczeóraIgnacypilot starszy sierżant2 AGS *1900.02.01Ochla, Poznań1943.06.16Inverness – Tomnahurich Cemetery
SzczurekBogdanpodchorąży10 PSK1918.01.14Zebrzydowice, Cieszyn1940.10.07Paisley – Hawkhead Cemetery
SzczurekDyzmaszeregowiec10 pułk dragonów1912.10.04Jasionka, Krosno1944.04.21Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
SzczygiełStanisławstrzelecKU nr 11913.05.17 Rzeszów1945.05.19Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
SzczyrbaAntonist sierżantDowództwo Jednostki Terenowej1895.01.05Bykowina, Katowice1943.09.24Perth – Wellshill Cemetery
SzelochAdamrotmistrz309 Dywizjon 1898.11.04Szydłowiec1944.10.22Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
SzemplińskiŁucjanpilot starszy sierżantdywizjon 3071912.06.16Kułaki Małe p. Ciechanów1944.01.13Montrose – Sleepyhillock Cemetery
SzeremetaJanchorąży marynarkiP.K.P.R. *1899.09.13Hadle Szklarskie, Rzeszów1947.01.14Perth – Wellshill Cemetery
SzewczykStanisławkapral5 brygada kadrowa strzelców1914.11.14Skierniewice1941.05.25Perth – Wellshill Cemetery
SzkanderaJózefszeregowiecCentrum Wyszkolenia Artylerii1925.03.08Zebrzydowice1945.04.19Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
SzmidtJankapralCentrum Wyszkolania Piechoty1915.01.21Mysłowice, Katowice 1945.10.10Perth – Wellshill Cemetery
SzmoniewskiTadeusz Rafałpodpułkownik1890.10.22Lwów1941.12.26Perth – Wellshill Cemetery
SzopaAlojzy9 kompania saperówst saper1916.03.17Wyry, Pszczyna1945.04.04Perth – Wellshill Cemetery
SzostekAleksanderszeregowiec14 pułk ułanów1920.03.23Sekursko1942.06.14Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
SzotBolesławpilot kapral podchorążyOTU1920.01.01?1942.06.05Grangemouth -Grandsable Cemetery
SzperJózef Stefankapitan1 szpital wojskowy1883.11.13Wola Wydrzyna, Radomsko1942.01.30Perth – Wellshill Cemetery
SzportiukTeodorszeregowiecOśrodek Zapasowy1904.03.15Długoszyn, Wołyń1946.11.08Perth – Wellshill Cemetery
SzuberMariankanonier1 pułk artylerii przeciwlotniczej 1923.01.24Podhajce1944.05.15Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
Szulc - służył jako SzulczyńskiJanszeregowiec10 baon dragonów1918.12.27Czersk, Chojnice1944.02.17Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
SzumanAleksanderplutonowyCentrum Wyszkolenia Piechoty 1904.12.23Udryck, Litwa1944.08.09Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
SzumikSzymonszeregowiec16 baon dragonów1909.02.02Dorotyszcze1943.01.22Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
Szumski Edmundpilot kapral podchorążyOTU1916.06.04Kenelin1941.11.22Grangemouth -Grandsable Cemetery
SzuraWładysławsanitariuszCentrum Wyszkolenia Służby Zdrowia1926.03.25Borek Stary, Rzeszów1945.08.26Evanton – Kiltearn Parish Churchyard
SzwarcsztajnJuzefkanonier1 Dywizja Pancerna1909.05.14Grodzisk, Błonie1944.05.20Glasgow – Glenduffhill Jewish Cemetery
SzwertnerErwinstarszy strzelecP.K.P.R. *1902.02.12 Łódź1948.07.11Auchinleck – Cemetery
SzymańskiJan BronisławmajorSztab Główny1893.06.11Plesiowy Taszłyk1946.09.06Perth – Wellshill Cemetery
SzymańskiStanisławsaper7 kompania saperów1923.10.18Radostowo, Tczew1946.01.12Perth – Wellshill Cemetery
SzymczyszynMikołajszeregowiec1 kompania warsztatowa1916.11.22Boczkowce, Czortków1942.01.31Perth – Wellshill Cemetery
SzymkiewiczKlemenskapitanKE Ofic1893.09.08Ryga1943.06.05Perth – Wellshill Cemetery
SzymkowiakWalerykapralbaon strzelców podhalańskich1904.02.03Essen1942.03.18Perth – Wellshill Cemetery
SzymońskiTomaszpilot porucznik102 Glider OTU1901.12.16Chrościce, Mińsk Mazowiecki1943.05.18Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
SzymułaBronisławszeregowiec1 Dywizja Pancerna Ośrodek Zapasowy1916.07.20Łęczany, Wadowice1946.03.20Perth – Wellshill Cemetery
SzyszczyńskiWacławsierżant podchorąży2 Baon Strzelców1906.09.30Warszawa1940.10.05Symington – Cemetery
SławińskiJerzyasp lek wet1 Korpus Polski1908.07.10 Perm1940.08.26Peebles – Cemetery
SłowińskiAleksanderkapralszef służb materiałowych1898.01.15Rogaczów, Wołyń1945.04.13Perth – Wellshill Cemetery
TarnawskiMieczysławst marynarz-1928.03.18 ?Stanisławów1943.06.08Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
TarłowskiStefanporucznik1 oficerski baon szkoleniowy 1895.12.05Lwów1942.06.26Perth – Wellshill Cemetery
TazeirWładysławszeregowiec1 Dywizja Pancerna - Ośrodek Zaopatrzenia1922.11.13Żaby, Radomsk1946.03.15Perth – Wellshill Cemetery
TochaAlojzykanonier4 pułk artylerii przeciwlotniczej1916.02.11Starogard1946.03.17Perth – Wellshill Cemetery
TomczakWalenty???1943.06.09Glasgow – Cardonald Cemetery
TomsaZbigniewkapral1920.07.12?1943.07.03Sanquhar – Parish Churchyard Extension
TorbaJan
ułan24 pułk ułanów1911.05.25Zwierzyniec, Zamożć1941.07.18Perth – Wellshill Cemetery
ToszewskiZygmuntsaper1 Batalion Saperów1921.01.01Jarosławiec1940.11.07Dundee – Balgay Cemetery
TraczewskiStefan Franciszekrotmistrz2 oficerski baon szkoleniowy 1898.22.01Hinowice, Brzeżany1942.02.14Perth – Wellshill Cemetery
TrauguttWiesławpilot podporucznik2 AGS *1918.03.27nieznane1942.04.23Inverness – Tomnahurich Cemetery
TrepkaJanstrzelec16 baon strzelców1917.11.07Bracijówka, Olkusz1946.11.10Perth – Wellshill Cemetery
TrojakMieczysławst wachmistrz14 pułk ułanów1900.12.31Markowa, Nadwórna1941.05.11Perth – Wellshill Cemetery
TrybulskiStanisławmarynarz ORP Kujawiak1921.01.23Warszawa1941.06.18Dundee – Balgay Cemetery
TuburczyWładysławstrzelec1 Dywizja Pancerna - Kompania Zaopatrzenia 1902.02.03Brzeżany, Tarnopol1945.10.15Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
TwardzikMarian Andrzejporucznik1 samodzielna brygada spadochronowa1907.01.01Oświęcim1942.12.05Perth – Wellshill Cemetery
Ulrych-UleńskiJanuszpodchorążybaon strzelców 1913.07.10Kalisz1940.11.18Perth – Wellshill Cemetery
UrbańskiJerzypodchorąży3 batalion łączności1922.07.03Brześć nad Bugiem1946.12.07Perth – Wellshill Cemetery
UrlańskiStanisław--1901.01.31Kijany, Lubartów1944.12.23Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
UstinowiczAleksanderst szeregowiec1 kompania warsztatowa1913.05.03Łowicz1943.03.10Perth – Wellshill Cemetery
UłanowskiZygmuntszeregowiec8 Brygada Piechoty1924.10.12Kopaniarze, Lubawa1946.01.30Evanton – Kiltearn Parish Churchyard
WagnerJanstrzelecKU 11922.06.15Turka nad Stryjem, Lwów1945.05.31Perth – Wellshill Cemetery
WalachAlojzyst marynarz-1920.12.05Mszana, Rybnik1944.11.24Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
WalczakAdamkapral-1900.12.15Stawki koło Piotrkowa1946.03.46Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
WarszawskiStefanczłonek załogi m/s “Sobieski”?-1886??1943.06.28Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
WasserbergerJózefkapitanKE Ofic 1890.05.15Kraków1944.04.16Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
WaszczyszynWasylstrzelecbaon strzelców 1904.05.03Wasylkowce, Kopyczyńce1943.05.28Perth – Wellshill Cemetery
WaszyńskiAntonikapitanCentrum Wyszkolenia 1894.01.17Gębica, Gostyń 1944.09.25Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
WawrzyńskiPawełchorąży marynarki1892.03.21Hajduki Nowe, Bytom1942.10.31Glasgow – Cardonald Cemetery
WeinkaFranciszekszeregowiec12 kompania warsztatowa1908.09.24Iłowo, Sępolno1945.12.16Perth – Wellshill Cemetery
WeklakPiotrszeregowiec1 kompania łączności1926.04.22Bohutyn, Zborów1946.02.20Perth – Wellshill Cemetery
WermińskiJanst sierżant1897.12.17Rzeszów1942.07.28Rothesay – Cemetery
WerstlerWładysławst szeregowiec10 park uzbrojenia1919.08.11Bitków, Nadwórna1941.02.01Perth – Wellshill Cemetery
WiatrowiecWłodzimierzkapral11 Pułk Artylerii Ciężkiej1906.06.22Nowiny p. Dubno1948.02.06Motherwell – Airbles Cementary
WiderskiJózefkapral12 kompania warsztatowa1922.02.22Słomniki, Miechów 1946.05.04Perth – Wellshill Cemetery
WieczorekJózefplutonowy8 baon strzelców1901.12.14Sędziszów, Jędrzejów1944.04.24Perth – Wellshill Cemetery
WiecławekAntoniszeregowiec2 pułk pancerny1915.03.19Młynczyska, Limanowa1943.10.28Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
WielunekStefanplutonowy16 baon strzelców1908.12.06Warszawa1946.09.24Perth – Wellshill Cemetery
WiernuszWładysławplutonowy1909.04.23Posada Rymanowska, Bytom1944.08.06Glasgow – Cardonald Cemetery
Wieroński StanisławpułkownikP.K.P.R1896.08.02Kraków1948.06.02Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
WierzbickiHenrykst szeregowiecP.K.P.R1911.02.16Sosnowiec1946.02.27Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
WijaJózefporucznik3 baon strzelców spadochronowych1916.02.03 Marl, Westfalia1944.02.14Perth – Wellshill Cemetery
WilandtStefankapralP.K.P.R. *1914.12.16Wielki Mendomierz, Tuchola1947.05.01Perth – Wellshill Cemetery
WilczekJanst sierżantO Zb KU 11890.06.24Kraków1941.08.30Perth – Wellshill Cemetery
Wilk - służył jako SzumańskiRyszardst szeregowiecCentrum Wyszkolenia Piechoty1925.09.20Giszowiec, Katowice1945.02.25Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
WiniarskiMieczysławpodchorąży 3 pułk artylerii motorowej 1919.10.18Pruszków1945.09.28Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
WinklerAntonistrzelecOśrodek Zaopatrzenia1923.05.15Rypin1946.04.22Perth – Wellshill Cemetery
WinszeErwin szeregowiecP.K.P.R. *1904.07.04Łódź1947.08.22Perth – Wellshill Cemetery
WitkowskiWitoldpodporucznikP.K.P.R. *1902.12.22 Łódź1947.01.15Perth – Wellshill Cemetery
WitoszyńskiJanmarynarz-1904.06.11Przemyśl1944.03.12Perth – Wellshill Cemetery
WitwickiZdzisławst szeregowiecO Zb KU 11919.01.07Nadwórna, Stanisławów1943.05.12Perth – Wellshill Cemetery
WiśniewskiWitoldszeregowiec16 Dywizjon Artylerii Motorowej 1917.01.27Czerniowce1941.04.27Perth – Wellshill Cemetery
WiśniewskiZygmuntstrzelec4 baon zaopatrzenia1924.04.13Toruń1945.04.09Perth – Wellshill Cemetery
WiśniewskiWalerian FelikspodpułkownikCentrum Wyszkolenia Piechoty1893.08.18Kraków1946.10.19Perth – Wellshill Cemetery
WochJanpodporucznikSt Zb Ofic1904.03.20 Nowy Korczyn1943.12.19Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
WodarzAlfredst grenadier3 baon grenadierów1920.05.17Królewska Huta, Katowice1945.08.14Perth – Wellshill Cemetery
WodzyńskiHenrykkapral14 pułk ułanów1917.03.15Żelazna, Rawa Mazowiecka1941.06.07Perth – Wellshill Cemetery
WojciechowskiWiktorplutonowy podchorąży1 Dywizjon Artylerii Ciężkiej 1920.12.20Władywostok1941.03.02Dundee – Balgay Cemetery
Wojciechowski Janst szeregowiecCentrum Zaopatrzenia 1918.12.12Białcz, Poznań1944.08.27Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
WojciechowskiWładysławstrzelec10 Pułk Strzelców Konnych1917.11.12Hucisko, Bóbrka p. Lwów1943.11.13Peebles – Cemetery
WojciechowskiJerzyplutonowy13 pułk artylerii ciężkiej1912.10.02Skarżysko Kamienne1947.04.06Wick – Cemetery
WojewódkaTeofilmarynarzMS Sobieski ??1942.04.10Glasgow – St Kentigern’s RC Cemetery
WojtowiczStanisławszeregowiec11 kompania warsztatowa1911.04.12 Blizna, Brzozów1942.03.27Perth – Wellshill Cemetery
WolfTadeuszszeregowiecP.K.P.R. *1920.03.15Zamość, Lublin1947.05.13Perth – Wellshill Cemetery
WortmanJulian WiktorporucznikCentrum Wyszkolenia Łączności1914.03.23Jarosław1941.10.11Perth – Wellshill Cemetery
WołkAntonigrenadier2 baon grenadierów1918.05.01Szytowszczyzna, Grodno1946.05.19Perth – Wellshill Cemetery
WołkowStefanułan8 pancerny dyon rozpoznania?1918.10.14Lwów1942.10.15Glasgow – Cardonald Cemetery
WołoszńskiCzesławbombardier10 Brygada Kawalerii Pancernej1925.03.05Szarlej, Swiętochłowice1946.09.14Perth – Wellshill Cemetery
WroneckiStanisławszeregowiec11 pułk piechoty1917?Rozowiec, Wyrzysk1940.07.05Glasgow – St Peter’s Roman Catholic Cemetery
WróbelTadeusz majorOśrodek Zaopatrzenia1897.12.12Wołeniów1945.03.20Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
WróblewskiMaksymilianszeregowiec-1908.10.12Kaliska, Starogard1945.06.07Perth – Wellshill Cemetery
WróblewskiWładysławpułkownikSztab Główny1891.08.26Szydłowiec, Radom 1942.05.19Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
WyrwasWładysławkapral4 baon strzelców spadochronowych 1917.05.27Dąbrowa, Sieradz1946.07.24Perth – Wellshill Cemetery
WystępekStefankanonier16 dyon artylerii motorowej1915.09.21Chorzelów, Debica 1941.02.23Perth – Wellshill Cemetery
WójtowiczBolesławszeregowiec1 Dywizja Pancerna Ośrodek Zopatrzenia1913.12.16Chełm1946.03.24Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
WąchalKazimierzpodporucznik4 Bombing and Gunnery School1904.02.07Charnówka, Krosno1941.05.15Stranraer – Glebe Cemetery
WęglerskiFranciszekszeregowiecOśrodek Zaopatrzenia1911.10.04Wrocki, Brodnica1945.05.23Perth – Wellshill Cemetery
WłodarczykStanisławszeregowiec16 brygada pancerna 1909.10.11Sadków, Opatów1943.04.13Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ZacharczonekWłodzimierzst strzelec3 baon strzelców spadochronowych1918.03.23Wołoćkowo, Dzisna 1944.06.25Perth – Wellshill Cemetery
ZagórskiJózefkanonier2 pułk artylerii przeciwpancernej1925.02.07Mikołów, Pszczyna1947.03.19Perth – Wellshill Cemetery
ZającWładysławszeregowiec1 Dywizja Pancerna1900.06.16Niwce, Piotkrów1944.03.02Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ZającZofiaochotniczkabaon PWSK1925.05.20Dębina, Piotrków1946.01.09Perth – Wellshill Cemetery
ZakrzewskiStanisławpodporucznik 26 Poznański Batalion Piechoty1910.03.10Tymienica1947.02.17Cille Choirill Graveyard
ZakrzewskiEdwardpodchorąży8 baon strzelców1921.05.08Mała Krzywowłoga1944.02.24Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ZalewskiJanmajorCentrum Wyszkolenia Piechoty1886.06.07Warszawa1943.08.22Perth – Wellshill Cemetery
ZaleńskiStanisławplutonowy3 baon strzelców1915.06.28 Jarosław1943.09.29Perth – Wellshill Cemetery
ZamarskiKarolchorąży2 oficerski baon strzelców1894.04.18Cieszyn1942.11.01Perth – Wellshill Cemetery
ZarzyckiTadeuszpułkownikCentrum Wyszkolenia Piechoty1893.10.15Chorzelów, Mielec 1946.05.02Perth – Wellshill Cemetery
ZasadaLudwikporucznikTTC1897.10.01Złoty Potok, Częstochowa1941.11.17Perth – Wellshill Cemetery
ZawadaJózefmarynarz1923.03.01Katowice1946.02.08Glasgow – Cardonald Cemetery
ZawadaJankapral11 kompania saperów1910.12.19Strażów1941.05.02Perth – Wellshill Cemetery
ZawadzkiMarianszeregowiec1 pułk artylerii przeciwpancernej1921.01.01Kanonicze1944.12.06Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ZawadzkiMichałmajorSt Zb Ofic1893.09.24Augustów1942.07.26Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ZawalichWładysławszeregowiec-1919??1944.04.15Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery
ZawistowskiEugeniuszplutonowy1 dyon rozpoznania1910.01.24Rzębiki, Łomża1940.12.12Perth – Wellshill Cemetery
ZdańskiMieczysławporucznikP.K.P.R. *1908.01.17Warszawa1947.06.24Perth – Wellshill Cemetery
Zdrojewski
Alfonsułan9 pułk ułanów małopolskich1923.08.01Grzybno1945.05.07Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ZiajWładysławgrenadier1 baon grenadierów1921.09.05Bernich, Westfalia1946.04.17Perth – Wellshill Cemetery
Zieleniec LeonpodporucznikP.K.P.R1895.04.09Sosnowiec1948.08.14Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ZielińskiRajmundkapralP.K.P.R.1911.09.27Gdańsk1947.10.25Glasgow – Cardonald Cemetery
ZielińskiWładysławst sierżant1 oficerski baon szkoleniowy1900.05.12Gryłewo, Wągrowiec1942.05.26Perth – Wellshill Cemetery
ZiembaJuliuszmajorOśr Pr Okup1895.08.12Krosno1944.12.31Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ZienowskiJózefsierżantbaon wartowniczy1903.02.18Prozoroki, Dzisna1946.12.03Perth – Wellshill Cemetery
ZinkowPiotrst szeregowiecKU 11905.05.07Tarnopol1946.01.02Sanquhar – Parish Churchyard Extension
ZioraHubertsaperCentrum Wyszkolenia Saperów1919.09.20Huta Jerzego, Katowice1945.09.20Perth – Wellshill Cemetery
ZuchowskiPaweł Piotrst szeregowiecCentrum Wyszkolenia Łączności1912.07.27Bucer, Westfalia1946.03.01Perth – Wellshill Cemetery
ZuraHelmut-Emanuelst szeregowiecDowództwo Jednostek Terenowych1923.10.23Katowice1945.08.10Perth – Wellshill Cemetery
ZygmuntFranciszekst szeregowiec-1924.08.09Jabkówko, Wągrowiec1945.05.26Perth – Wellshill Cemetery
Łapaczyński Bolesławst szeregowiec11 kompania saperów1914.03.18Boczów, Bochnia 1943.04.09Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ŁazarzJózefkapralośrodek inwalidów1902.03.01Tarnów1946.10.14Perth – Wellshill Cemetery
ŁopataStanisławplutonowy1 pułk pancerny1914.05.14Strachówka, Radzymin1944.03.17Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ŁukomskiEugeniuszpilot kapral podchorążyOTU1918.02.13Łudź1941.11.24Grangemouth -Grandsable Cemetery
ŁuszczewskiJerzyplutonowyNo.10 Bombing and Gunnery School1916.01.09Niżni Łomow , Rosja1940.11.27Dumfries – St. Andrew’s Cemetery
Ścigała AdamkapralNo.8 Air Gunners School1917.11.23Częstochowa1943.01.28Evanton – Kiltearn Parish Churchyard
ŚlaskiJanpułkownikCentrum Wyszkolenia Piechoty1891.03.15Wyżmianka, Lublin1946.06.14Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ŚlizowskiKamil Zenonmajor10 sąd polowy1889.12.20Kraków1943.10.10Perth – Wellshill Cemetery
ŚmierzchalskiWacławkapitanCentrum Zapasowe1899.08.03Spiczyńce, Podole1943.04.09Perth – Wellshill Cemetery
ŚmigajFranciszekst. saper9 komp. saperów1910.11.22Derne – Westwalia1945.10.24Aberdeen – Grove Cemetery
ŚniechowskiWilhelmpilot porucznik dywizjon 3101917.11.14Monwiterce - Tarnopol1941.12.08 Dyce – Old Churchyard
ŚpiewakowskiHenrykporucznik1 dac1915.04.02Pilica, Olkusz1942.07.13Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
Świderski Józefpilot kapral2 AGS *1919.01.14Koźmin, Poznań1943.03.16Inverness – Tomnahurich Cemetery
ŚwiderskiMieczysławpilot kapral2 AGS *1916.0817Żelery, Grajewo1944.11.11Petty – Parish Churchyard
ŚwiąteckiWładysławkapitanTTC1895.12.20Warszawa1944.04.28Edynburg – Corstophine Hill Cemetery
ŻegusławskiJózefsierżantDowództwo Jednostek Terenowych1896.10.17Żelińce, Borszczów 1943.04.03Perth – Wellshill Cemetery
ŻukWładysławst. sierżant1 kompania saperów1898.12.07Warszawa1943.05.12Perth – Wellshill Cemetery

 

 

 

 

Spis Cmentarzy w Szkocji

Aberdeen – Grove Cemetery  – 2 groby Polskich żołnierzy
Arbroath – Eastern Cemetery Lodge  – 2 groby Polskich żołnierzy
Auchinleck – Cemetery  – 11 grobów Polskich żołnierzy
Auchterarder – Cemetery  – 2 groby Polskich żołnierzy
Bellshill – Bothwell Park Cemetery  – 1 grób Polskiego żołnierza
Blairgowrie – Cemetery  – 1 grób Polskiego żołnierza
Brechin – Cemetery  – 2 groby Polskich żołnierzy
Cambuslang – Westburn Cemetery  – 1 grób Polskiego żołnierza
Carnoustie – Shanwell Cemetery – 2 groby Polskich żołnierzy
Carrbridge Cemetery  – 1 grób Polskiego żołnierza
Ceres – Cemetery – 1 grób Polskiego żołnierza
Cille Choirill Graveyard  – 1 grób Polskiego żołnierza
Douglas – Gateside Cemetery  – 1 grób Polskiego żołnierza
Pattiesmuir Douglas Bank Cemetery  – 1 grób Polskiego żołnierza
Dumfries – St. Andrew’s Cemetery – 13 grobów Polskich żołnierzy
Dundee – Balgay Cemetery  – 11 grobów Polskich żołnierzy
Dunfermline – Cemetery – 2 groby Polskich żołnierzy
Dyce – Old Churchyard – 1 grób Polskiego żołnierza
Edynburg – Corstorphine Hill – 175 grobów Polskich żołnierzy
Edynburg – Mount Vernon Catholic Cemetery – 31 grobów Polskich żołnierzy
Evanton – Kiltearn Parish Churchyard – 9 grobów Polskich żołnierzy
Falkirk – Camelon Cemetery  – 2 groby Polskich żołnierzy
Fraserburgh – Kirkton – 1 grób Polskiego żołnierza
Glasgow – Cardonald Cemetery – 18 grobów Polskich żołnierzy
Glasgow – Glenduffhill Jewish Cemetery – 2 groby Polskich żołnierzy
Glasgow – St Kentigern’s RC Cemetery – 5 grobów Polskich żołnierzy
Glasgow – St Peter’s Roman Catholic Cemetery – 1 grób Polskiego żołnierza
Grangemouth -Grandsable Cemetery  – 8 grobów Polskich żołnierzy
Hawick -Wellogate Cemetery  – 3 groby Polskich żołnierzy
Hutton – New Burial Ground – 1 grób Polskiego żołnierza
Inverness – Tomnahurich Cemetery  – 6 grobów Polskich żołnierzy
Kilmarnock – Cemetery  – 1 grób Polskiego żołnierza
Lanark – St Mary’s RC Cemetery  – 1 grób Polskiego żołnierza
Longside – Cemetery – 1 grób Polskiego żołnierza
Lossiemouth –  burial ground  – 1 grób Polskiego żołnierza
Mauchline – Cemetery – 1 grób Polskiego żołnierza
Montrose – Sleepyhillock Cemetery – 8 grobów Polskich żołnierzy
Motherwell – Airbles Cementary – 2 groby Polskich żołnierzy
Paisley – Hawkhead Cemetery  – 1 grób Polskiego żołnierza
Peebles – Cemetery  – 5 grobów Polskich żołnierzy
Perth – Wellshill Cemetery – 381 grobów Polskich żołnierzy
Petty – Parish Churchyard  – 6 grobów Polskich żołnierzy
Portree – Stronuirnish Cemetery  – 1 grób Polskiego żołnierza
Prestwick – Monkton and Prestwick Cemetery – 1 grób Polskiego żołnierza
Rathen – Cairnbulg and Inverallochy – 1 grób Polskiego żołnierza
Renfrew – Arkleston Cemetery – 3 groby Polskich żołnierzy
Rothesay – Cemetery – 8 grobów Polskich żołnierzy
Sanquhar – Parish Churchyard Extension – 9 grobów Polskich żołnierzy
St Andrews – Western Cemetery – 1 grób Polskiego żołnierza
Stenhousemuir – Larbert Cemetery  – 2 groby Polskich żołnierzy
Stranraer – Glebe Cemetery  – 3 groby Polskich żołnierzy
Symington Cemetery  – 6 grobów Polskich żołnierzy
Thurso – Mount Vernon Cemetery – 1 grób Polskiego żołnierza
Wick – Cemetery – 3 groby Polskich żołnierzy

 

przydatne linki

strona Aircrew Remembered – spis ponad 22oo Polskich lotników poległych w czasie wojny

znajdziemy tam również dość obszerne opisy naszych lotników i dywizjonów

Polskie Siły Powietrzne w II Wojnie Światowej – lista cmentarzy i miejsc pochówku lotników Polskich

strona – Scottish War Graves

 

 

ps. zdaję sobie sprawę że nie wszystkie dane są jeszcze uzupełnione – np.  nie ma wszystkich zdjęć nagrobków – będę je umieszczał systematycznie.
Nie jestem historykiem i moja praca przy tym projekcie jest…  niedoskonała.
Jednak postanowiłem udostępnić tą stronę ponieważ już teraz, nawet w tej niedoskonałej formie, może pomóc wielu ludziom
Obiecuję że nie jest to ostateczna wersja tego spisu i wciąż będę nad nią pracował …

2016-12-13T11:40:29+00:00
  • Dariusz Polaczkiewicz

    Gratulacje, piękna i wartościowa praca. Szacunek. DariuszP

    • dziękuję!

      • Tomasz Sobucki

        Panowie, wiecie może gdzie można znaleźć dane osobowe żołnierzy z I dywizji pancernej
        gen.Maczka ? Mój dziadek tam walczył , chciałbym poznać więcej szczegółów , nie trafiłem dotychczas na żadne opracowanie z podziałem na nazwisko- szwadron , dzięki za pomoc sobucki@poczta.onet.pl

  • Bartosz Niewiadomski

    Świetne opracowanie. Szacunek za wykonaną pracę.

    • dziękuję!

      dobrze jeżeli się komuś przyda 😉

  • Daniel Wrona

    Szacunek i podziękowania za wykonaną pracę. Może dzięki niej, na niektórych z tych grobów zapłoną znicze przyniesione przez patriotów. Ja sam zobowiązuję się do takiego czynu w Edynburgu.

  • Patryk Książek

    Chętnie prześle zdjęcie nagrobku z Fraserburgh w Aberdeenshire!

  • Grzegorz Zaleski

    Szacun. Od 5 lat robię podobne prace na terenie Francji. Jednak ukierunkowane pod kątem lotników. Każdy grób identyfikuję i fotografuję. W ten sposób wyjaśniłem zagadkę „zniknięcia” 2 grobów a 2 inne odnalazłem. Sprostowałem również lokalizację kilkunastu grobów, które po ekshumacji w latach 50 i 60 XX w zostały przeniesione. Pozdrawiam Grzegorz Zaleski.

    • mogę zapytać gdzie można zobaczyć tę pracę?

      • Grzegorz Zaleski

        Praca ukaże się w druku w przyszłym roku. Z moich poszukiwań korzysta pan Wojciech Zmyślony z Wrocławia prowadzący stronę http://www.polishairforce pl
        Jest tam zakładka o cmentarzach. W wersji internetowej dopiero opracowuję… Bazowo utworzyłem mapkę z zaznaczonymi miejscami…. brakuje mi kilku pomników… Francja jest rozległa i nie wszędzie wypada „po drodze”. Mapka nie jest jeszcze w wersji finalnej. Wygląda (na dzień dzisiejszy ) tak https://www.google.fr/maps/@46.8728798,0.1355356,6z/data=!4m2!6m1!1szGynUTyiQ9F8.kzs56miWTlvA

        • ta mapa wygląda imponująco (też muszę pomyśleć o takich ikonkach…)
          mam nadzieję że uda się Wam wydać książkę!
          proszę dać znać gdy się ukaże – chętnie ją przeczytam
          pozdrawiam!

  • Grzegorz Zaleski

    Na marginesie, gdyby na mapce, po najechaniu kursorem na znacznik zamiast „1polski grób” pojawiały się nazwiska (nawet kilka) to byłoby dużo fajniej. W google mapach można też dodać fotkę z pokazującą cmentarz czy pomnik 🙂 Pozdrawiam.

    • dziękuję za dobre słowo
      cóż, niedokładne dane, zmieniające się nazwiska i znikające nagrobki… skądś to znam…
      zastanawiam się nad wpisaniem nazwisk – jak będzie to wyglądać jeżeli będzie kilkanaście nazwisk? – no cóż po prostu muszę spróbować – a i zdjęcia na pewno wstawię.
      dziękuję za podpowiedź !

  • Stephen Stelmaszuk

    Poles who live in the same area as cemeteries should visit our heroes.